Image
11.1.2013 0 Comments

Steambox je na ceste

Gabe Newell z Valve prehovoril o Steamboxe a nevyhol sa ani svojej naučenej fráze o tom, aký je Windows 8 zlý a ako každému v PC biznise robí zle. Teraz pridal aj to, že Windows 8 je vlastne nepoužiteľný. Samozrejme, vieme prečo - lebo tlačí na Linux. Navyše sa mu nepáči, že Windows už má aj vlastný Store.

Steambox-je-na-ceste.jpg

Čo sa týka Steamboxu, ten vo Valve nazývajú Bigfoot a pracujú na viacerých prototypoch. Niekoľko z nich mali aj na CES (ukázali ich na fotkách), na výstavisku bol však iba Piston. Finálny hardvér budú predávať pod vlastným menom a budeme o ňom počuť v nasledujúcich mesiacoch.

Gabe potvrdil, že Steambox bude bežať na Linuxe, hoci ak budú hráči chcieť, budú si môcť preinštalovať na Windows, keďže to bude otvorené PC. Valve k svojej konzole pridá aj vlastný ovládač, ktorý nebude pohybový, ale bude zameraný na biometriu, a tak senzory na ruky a sledovanie pohľadu očí zrejme nebudú chýbať.

Valve k tomu pridá rozšírené možnosti Steam Store, ktorý napríklad umožní vytvárať ľuďom vlastné tímové obchody, kde môžu zadeľovať hry - napríklad ako najhoršie hry zo Steamu a podobne. Konzola bude k tomu zároveň aj serverom a umožní napríklad zapojiť osem televízorov/monitorov a osem ovládačov, na ktorých sa bude dať hrať a budú mať potrebný výkon. Chceli by tým vrátiť LAN party, ale bez všetkých tých káblov.

Úplné interview si môžete prečítať na Verge.

Update: Zatiaľ čo Gabe tvrdí, že informácie prídu v nasledujúcich mesiacoch, inžinier Steamboxu Ben Krasnow hovorí, že zatiaľ nemajú žiadne plány na ohlásenie hocičoho v roku 2013. Na druhej strane Gabe je šéf, a čo povie on, to platí.

Zaznela aj ďalšia informácia - popri Bigfoote čiže steamboxe pracujú aj na projekte Littlefoot, čo bude handheld a zrejme nebude mať ďaleko od toho, čo priniesla nVidia.

Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá