Image
11.1.2013 0 Comments

Steambox je na ceste

Gabe Newell z Valve prehovoril o Steamboxe a nevyhol sa ani svojej naučenej fráze o tom, aký je Windows 8 zlý a ako každému v PC biznise robí zle. Teraz pridal aj to, že Windows 8 je vlastne nepoužiteľný. Samozrejme, vieme prečo - lebo tlačí na Linux. Navyše sa mu nepáči, že Windows už má aj vlastný Store.

Steambox-je-na-ceste.jpg

Čo sa týka Steamboxu, ten vo Valve nazývajú Bigfoot a pracujú na viacerých prototypoch. Niekoľko z nich mali aj na CES (ukázali ich na fotkách), na výstavisku bol však iba Piston. Finálny hardvér budú predávať pod vlastným menom a budeme o ňom počuť v nasledujúcich mesiacoch.

Gabe potvrdil, že Steambox bude bežať na Linuxe, hoci ak budú hráči chcieť, budú si môcť preinštalovať na Windows, keďže to bude otvorené PC. Valve k svojej konzole pridá aj vlastný ovládač, ktorý nebude pohybový, ale bude zameraný na biometriu, a tak senzory na ruky a sledovanie pohľadu očí zrejme nebudú chýbať.

Valve k tomu pridá rozšírené možnosti Steam Store, ktorý napríklad umožní vytvárať ľuďom vlastné tímové obchody, kde môžu zadeľovať hry - napríklad ako najhoršie hry zo Steamu a podobne. Konzola bude k tomu zároveň aj serverom a umožní napríklad zapojiť osem televízorov/monitorov a osem ovládačov, na ktorých sa bude dať hrať a budú mať potrebný výkon. Chceli by tým vrátiť LAN party, ale bez všetkých tých káblov.

Úplné interview si môžete prečítať na Verge.

Update: Zatiaľ čo Gabe tvrdí, že informácie prídu v nasledujúcich mesiacoch, inžinier Steamboxu Ben Krasnow hovorí, že zatiaľ nemajú žiadne plány na ohlásenie hocičoho v roku 2013. Na druhej strane Gabe je šéf, a čo povie on, to platí.

Zaznela aj ďalšia informácia - popri Bigfoote čiže steamboxe pracujú aj na projekte Littlefoot, čo bude handheld a zrejme nebude mať ďaleko od toho, čo priniesla nVidia.

Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá