Image
11.1.2013 0 Comments

Steambox je na ceste

Gabe Newell z Valve prehovoril o Steamboxe a nevyhol sa ani svojej naučenej fráze o tom, aký je Windows 8 zlý a ako každému v PC biznise robí zle. Teraz pridal aj to, že Windows 8 je vlastne nepoužiteľný. Samozrejme, vieme prečo - lebo tlačí na Linux. Navyše sa mu nepáči, že Windows už má aj vlastný Store.

Steambox-je-na-ceste.jpg

Čo sa týka Steamboxu, ten vo Valve nazývajú Bigfoot a pracujú na viacerých prototypoch. Niekoľko z nich mali aj na CES (ukázali ich na fotkách), na výstavisku bol však iba Piston. Finálny hardvér budú predávať pod vlastným menom a budeme o ňom počuť v nasledujúcich mesiacoch.

Gabe potvrdil, že Steambox bude bežať na Linuxe, hoci ak budú hráči chcieť, budú si môcť preinštalovať na Windows, keďže to bude otvorené PC. Valve k svojej konzole pridá aj vlastný ovládač, ktorý nebude pohybový, ale bude zameraný na biometriu, a tak senzory na ruky a sledovanie pohľadu očí zrejme nebudú chýbať.

Valve k tomu pridá rozšírené možnosti Steam Store, ktorý napríklad umožní vytvárať ľuďom vlastné tímové obchody, kde môžu zadeľovať hry - napríklad ako najhoršie hry zo Steamu a podobne. Konzola bude k tomu zároveň aj serverom a umožní napríklad zapojiť osem televízorov/monitorov a osem ovládačov, na ktorých sa bude dať hrať a budú mať potrebný výkon. Chceli by tým vrátiť LAN party, ale bez všetkých tých káblov.

Úplné interview si môžete prečítať na Verge.

Update: Zatiaľ čo Gabe tvrdí, že informácie prídu v nasledujúcich mesiacoch, inžinier Steamboxu Ben Krasnow hovorí, že zatiaľ nemajú žiadne plány na ohlásenie hocičoho v roku 2013. Na druhej strane Gabe je šéf, a čo povie on, to platí.

Zaznela aj ďalšia informácia - popri Bigfoote čiže steamboxe pracujú aj na projekte Littlefoot, čo bude handheld a zrejme nebude mať ďaleko od toho, čo priniesla nVidia.

Zdroj: sector.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá