Image
28.9.2012 0 Comments

Štát nie je dojná krava, hovorí Ministerstvo financií. IT sektor je však dojnou kravou štátu, tvrdí INESS.

screen.jpg Slovenský IT priemysel a jeho zamestnancov najviac postihnú konsolidačné opatrenia slovenskej vlády. Za ostatných 24 mesiacov vzrástol počet pracovníkov v odvetví o 20 % a platy takisto o 20 %. Potenciál rastu odvetvia je naďalej dobrý, medzi najväčšie riziká však okrem neistej globálnej hospodárskej situácie patrí nedostatok kvalifikovaných ľudí a zaostávanie eGovernmentu.

Peter Pellegrini, štátny tajomník Ministerstva financií Slovenskej republiky a digitálny šampión, upozornil na súčasný stav projektov informatizácie verejnej správy, ktorý je podľa neho žalostný. Vzhľadom na napätú štátnu pokladňu požiadal IT dodávateľov, aby prehodnotili prevádzkové náklady a nevyužívali štát ako „dojnú kravu". Zdôraznil, že v nadchádzajúcom období bude mimoriadne dôležitá spolupráca IT odvetvia a štátu.

Richard Ďurana zo spoločnosti INESS Consult upozornil na dôležitú skutočnosť, že IT sektor na Slovensku patrí medzi najdôležitejšie oblasti slovenskej ekonomiky. Pripomenul, že IT sektor zamestnáva 40 000 pracovníkov, čo predstavuje 3 % všetkých zamestnancov, ale generuje 5 % HDP a 16 % daní z príjmov právnických osôb, čím je pre štát dojnou kravou (čo je takmer trojnásobok oproti príspevku k HDP).

Prezentácia INESS: http://prezi.com/umkwz2nkos2w/postavenie-ikt-sektora/


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá