13.10.2015 0 Comments

Startupisti získajú podporu od súkromného sektora. V nápadoch ich podporí nový investičný projekt.

Dlhodobé prípravy predchádzali ambicióznemu projektu, ktorý vznikol začiatkom októbra. ZENITU je šanca, ako pomôcť startupistom a začínajúcim podnikateľom. Stačí im len dobrý nápad, vízia a dokonalý projekt na to, ako rozbehnúť biznis.

ZENITU predstavuje spojenie medzi startupom a kapitálom, medzi startupom a mentorom, medzi malým, stredným podnikom a kapitálom, či potenciálnym obchodným partnerom. Na stránke www.zenitu.sk záujemca o investíciu zaregistruje svoj projekt, ktorý následne prechádza niekoľkými štádiami schvaľovania. Súčasťou investičného projektu ZENITU sú odborní garanti, ktorí sa špecializujú na určitú konkrétnu oblasť a sú pripravení poskytnúť nielen svoje cenné rady a skúsenosti jednotlivým záujemcom, ale aj financovanie z vlastných zdrojov.

Za projektom stojí mladý podnikateľ a právnik s dlhoročnými skúsenosťami s projektovým riadením v oblasti eurofondov, Matej Šuranský. „Práve pri práci v oblasti eurofondov som zistil, že existuje množstvo pozoruhodných projektov, ktoré však na úkor ďalších kvalitných projektov nezískajú požadované financovanie. Začal som premýšľať nad tým, ako pomôcť týmto projektom v rámci prístupu k inej forme získania kapitálu. Z ponúkaných možností bolo najlepšou možnosťouoslovenie úspešných podnikateľov. Takých, ktorí už niečo dokázali a hľadajú nové výzvy, kde by mohli úspešne investovať peniaze. A preto vzniklo ZENITU."

„Našimi hlavnými cieľmi sú predovšetkým podpora skvelých projektov a uľahčenie prístupu podnikateľov a startupistov k súkromnému kapitálu. Naši investori sú slovenskí podnikatelia, ktorí si už splnili svoje sny, avšak chcú byť naďalej aktívni v podnikaní. Aj za pomoci profesionálnych mentorov veríme, že sa nám podarí vybrať projekty, ktoré našu spoločnosť a predovšetkým trh obohatia," približuje Šuranský.

Práve mentori sa stávajú jednou z tvári ZENITU. Sú to oni, ktorí budú pripravení podeliť sa o svoje cenné rady a skúsenosti a takýmto spôsobom súčasne aj držať ochrannú ruku nad efektívnou realizáciou projektu. Do mentorského tímu ZENITU sa zapojili viacerí špecialisti z rôznych oblastí, napríklad e-commerce, právo, PR, financie, kreatívny biznis, či zakladanie a optimalizácie štruktúr obchodných spoločností.

Medzi menami mentorov môžete nájsť úspešných podnikateľov a osobnosti ako Miroslava Krála- zakladateľa spoločnosti Besteron, Tatianu Leksovú - odborníčku na finančné analýzy, Jakuba Čecha- CEO úspešnej reklamnej agentúry daren&curtis, koučku vrcholových manažérov- Dagmar Kéryovú, či mentorov v oblasti zakladania firiem a firemných štruktúr- Petra Lisého a Martina Mikesku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá