Image
20.8.2015 0 Comments

Startup zo Slovenska víťazom prvého ročníka Security Startup Challenge na MIT

Spoločnosť Kaspersky Lab vyhlásila víťazov prvého ročníka Security Startup Challenge. Veľké finále sa konalo 13. augusta v Technologickom inštitúte v Massachusetts. Slovenský startup Excalibur sa stal víťazom prvého ročníka súťaže o najsľubnejší startup a okrem finančnej odmeny získa firma aj ďalšiu podporu.

Startup Excalibur sa už od roku 2013 venuje vývoju vlastného systému, schopného nahradiť heslá zariadením, ktoré každý už aj tak má - mobilným telefónom. Po dvoch rokoch výskumu a vývoja bola práve vďaka Security Startup Challenge 2015 (SSC) spustená prvá verejná beta verzia ich riešenia. S pomocou mentorov a organizátorov SSC boli schopní počas krátkeho trvania súťaže demonštrovať najvýraznejší rast. Tento rast spoločne s unikátnymi technickými riešeniami presvedčil porotu zloženú z profesorov MIT o tom, že ide o jasného favorita.

Kaspersky Lab_Security Startup Challenge 2015_Excalibur.jpg

Za slovenským startupom Excalibur sa na druhom mieste umiestnil startup Pipe z Nemecka. O tretie miesto sa delia dva startupy - Cyber DriveWare z Izraela a ZeroDB z USA. Víťazné tímy si podelili finančnú odmenu v úhrnnej výške 80-tisíc dolárov. Security Startup Challenge 2015 je globálny program vyvinutý a realizovaný spoločnosťou Kaspersky Lab v partnerstve s Mangrove Capital Partners a ABRT Venture Fund. Počas trojmesačného obdobia pod vedením mentorov získali zakladatelia 23 startupových projektov z oblasti kyberbezpečnosti, financií, technológií, zdravotnej starostlivosti, mobilných technológií, internetu vecí a cloudových služieb odbornú podporu v oblasti podnikania a kyberbezpečnosti a takisto mohli využiť znalosti z iných odvetví.

Kaspersky Lab_Security Startup Challenge 2015_vitazi.jpg

Účastníci programu SSC 2015 mali možnosť dozvedieť sa viac o najnovších trendoch v oblasti kyberbezpečnosti, vytvoriť akčný plán na vývoj svojich projektov, prilákať prvých nadšencov a zákazníkov, získať reálnu trhovú spätnú väzbu, zdokonaliť svoje produkty, analyzovať konkurenciu a vytvoriť plán financovania startupu.

Počas trvania programu zúčastnené tímy pracovali na svojich projektoch so vzdialeným prístupom, pričom ich napredovanie každý týždeň sledovali odborníci z oblasti kyberbezpečnosti a startupoví mentori vrátane skúsených podnikateľov a odborníkov na rizikový kapitál. Súčasťou programu bola aj účasť na dvoch bootcamp školeniach, ktoré hosťovala spoločnosť PwC v Luxemburgu. Kyberbezpečnostný tím spoločnosti PwC prispel do programu SSC 2015 aj svojou expertízou a v rámci školení bootcamp mali účastníci možnosť podeliť sa vzájomne o svoje názory a diskutovať o najnovších bezpečnostných výzvach.

Tim Excalibur.jpg

Počas hlavného finále v technologickej metropole na MIT v Bostone vybrala odborná komisia tímy s najsľubnejšími startupmi, ktoré počas trvania SSC 2015 dosiahli najvýznamnejší pokrok v svojich projektoch:

  • Prvé miesto, 50-tisíc dolárov a ďalšiu podporu pre svoj projekt získal startup Excalibur, ktorý vyvinul používateľsky prívetivú autentifikáciu, okamžite použiteľnú pre každý PC/Mac alebo webovú aplikáciu. Excalibur používa smartfón namiesto hesiel.
  • Na druhom mieste s finančnou odmenou 20-tisíc dolárov sa umiestnil startup Pipe, ktorý vyvinul bezpečnú službu prenosu súborov medzi prehliadačmi (browser-to-browser), a to bez obmedzenia veľkosti súboru.

  • Tretie miesto, ako aj finančnú odmenu 10-tisíc dolárov si podelili dva tímy - Cyber DriveWare a ZeroDB. Startup Cyber DriveWare umožňuje podnikom a strategickým infraštruktúram získať schopnosť chrániť sa pred malvérom, ktorý spôsobuje prerušenie prevádzky, prostredníctvom paradigmy pozostávajúcej z „filter driverov" a analýzy jedinečných metadát. Startup ZeroDB vyvinul šifrované end-to-end databázy, ktorých dáta nie sú odhalené serveru.

„Na projekte Excalibur sme pracovali takmer 2 roky. Z technologického pohľadu ide o komplexné riešenie zahŕňajúce vývoj vlastných algoritmov strojového učenia, vlastných kryptografických schém a hlbokej integrácie do operačných systémov. Účasť v programe Security Startup Challenge nám v prvom rade pomohla dostať prvú beta verziu konečne medzi ľudí efektívnym spôsobom, keďže marketing nepatrí medzi naše špeciality, resp. doteraz nepatril," hovorí Ivan Klimek, spoluzakladateľ a CEO startupu Excalibur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá