14.6.2016 0 Comments

Startup Grush použil IBM cloud na výrobu hracej zubnej kefky

Spoločnosť IBM oznámila, že sa start-up Grush sa rozhodol využiť kognitívne možnosti IBM cloudu na vyrobenie hracej zubnej kefky pre deti. Grush novú interaktívnu hru predáva na mobilných aplikáciách Bluemixu a Watson Analytics API.

Kým si dieťa čistí zuby, Grush pomocou pokročilej technológie monitorujúcej pohyb kefky zbiera referenčné body, a pomocou Bluetooth technológie posiela údaje do IBM cloudu, kde sa analyzujú a menia na zábavnú hru. Napríklad pri hre nazvanej Toothy Castles môžu deti likvidovať príšery v znečistených častiach ústnej dutiny.
Dáta z hry sú dostupné aj pre Watson Analytics API, ktorá zaisťuje ich prediktívnu analýzu a vizualizáciu, a umožňuje rodičom aj zubárom kontrolovať deti pri čistení zubov.
Vďaka novému IBM Cloud Architecture Center je Grush schopný ľahko prepojiť mobilnú a analytickú časť riešenia s knižnicou cloudovej architektúry, a vzorovým kódom, a pomáha tak vývojárom urýchľovať vývojové cykly, ako aj spojiť všetky služby na Bluemixe, cloudovej platforme IBM. Grush v tomto prípade použil IoT architektúru, internetu vecí a rýchlo ju rozšíril aj na mobilné zariadenia a analytiku, čím skrátil čas vývoja.
IBM pomáha start-upu Grush pri odstraňovaní chýb, ako aj pri vylepšovaní obchodného modelu. „Sme skutočným technologickým partnerom pre našich vývojárov a start- upy," hovorí Sandy Carter, generálna riaditeľka IBM pre vývojársky ekosystém a start- upy. „Ich úspech je aj náš úspech," dodáva. „Priama podpora od IBM je jedinečná", hovorí Ethan Schur, spoluzakladateľ startupu Grushe. „IBM s nami dlho konzultovala naše ciele a potreby, a podľa toho s nami vypracovala akčný plán. To je pre nás kľúčové."

 

Autor: Redakcia
IBM

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá