Image
24.1.2013 0 Comments

Sťahovanie súborov z PC do mobilu nahrávaním ich videa? Áno, Fujitsu má na to riešenie.

fujitsu-tech.jpg Nová technológia Fujitsu umožní používateľom sťahovať súbory pomocou ich videozáznamu.

Spoločnosť Fujitsu pracuje na novej technológii, ktorá umožní používateľom sťahovať súbory z PC do mobilných telefónov nahrávaním ich videa. Metódu predviedla v pondelok v Tokiu. Používatelia zachytia niekoľko sekúnd videa súboru na počítačovej obrazovke, ktorý chcú, a softvér automaticky aktivuje bezdrôtové spojenie a spustí sťahovanie. Takto možno prenášať ľubovoľný súbor vrátane prezentácií, textových dokumentov alebo fotografií.

Spoločnosť technológiu propaguje ako riešenie problémov s priamymi prenosmi medzi počítačmi a mobilnými telefónmi. Komunikácia cez kábel alebo Wi-Fi vyžaduje manuálne nastavenie a konfiguráciu, zatiaľ čo použitie služieb cloudu posiela súbory cez servery tretích strán.

Podľa Fujitsu môže byť technológia použitá aj opačným smerom, na odosielanie fotografií či iných súborov priamo z telefónu do počítača. Spojenie medzi oboma zariadeniami sa nadviaže rovnakým spôsobom, pomocou videonahrávky počítačovej obrazovky a voľbou súboru na nahranie.

Platforma funguje aj na veľkých obrazovkách a projektoroch, takže napríklad viac používateľov sledujúcich prezentáciu si môže súbor sťahovať súčasne.

Metóda Fujitsu vyžaduje softvér bežiaci na počítači, ktorý do obrazu na displeji vloží identifikačné pixely a bude sledovať, ktorý súbor je práve zobrazovaný na obrazovke. Keď telefón nahrá krátke video pomocou špeciálnej aplikácie, pixely sú dekódované na číslo identifikujúce hostiteľský počítač. Aplikácia potom začne sťahovať súbor, ktorý je práve zobrazený na počítači. Softvér bol predvedený v pondelok na telefónoch a tabletoch s Androidom. Fujitsu dúfa, že túto technológiu komercializuje v budúcom roku. Predvádzať ju bude na Svetovom mobilnom kongrese, ktorý sa bude konať vo februári v Barcelone.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá