Image
24.1.2013 0 Comments

Sťahovanie súborov z PC do mobilu nahrávaním ich videa? Áno, Fujitsu má na to riešenie.

fujitsu-tech.jpg Nová technológia Fujitsu umožní používateľom sťahovať súbory pomocou ich videozáznamu.

Spoločnosť Fujitsu pracuje na novej technológii, ktorá umožní používateľom sťahovať súbory z PC do mobilných telefónov nahrávaním ich videa. Metódu predviedla v pondelok v Tokiu. Používatelia zachytia niekoľko sekúnd videa súboru na počítačovej obrazovke, ktorý chcú, a softvér automaticky aktivuje bezdrôtové spojenie a spustí sťahovanie. Takto možno prenášať ľubovoľný súbor vrátane prezentácií, textových dokumentov alebo fotografií.

Spoločnosť technológiu propaguje ako riešenie problémov s priamymi prenosmi medzi počítačmi a mobilnými telefónmi. Komunikácia cez kábel alebo Wi-Fi vyžaduje manuálne nastavenie a konfiguráciu, zatiaľ čo použitie služieb cloudu posiela súbory cez servery tretích strán.

Podľa Fujitsu môže byť technológia použitá aj opačným smerom, na odosielanie fotografií či iných súborov priamo z telefónu do počítača. Spojenie medzi oboma zariadeniami sa nadviaže rovnakým spôsobom, pomocou videonahrávky počítačovej obrazovky a voľbou súboru na nahranie.

Platforma funguje aj na veľkých obrazovkách a projektoroch, takže napríklad viac používateľov sledujúcich prezentáciu si môže súbor sťahovať súčasne.

Metóda Fujitsu vyžaduje softvér bežiaci na počítači, ktorý do obrazu na displeji vloží identifikačné pixely a bude sledovať, ktorý súbor je práve zobrazovaný na obrazovke. Keď telefón nahrá krátke video pomocou špeciálnej aplikácie, pixely sú dekódované na číslo identifikujúce hostiteľský počítač. Aplikácia potom začne sťahovať súbor, ktorý je práve zobrazený na počítači. Softvér bol predvedený v pondelok na telefónoch a tabletoch s Androidom. Fujitsu dúfa, že túto technológiu komercializuje v budúcom roku. Predvádzať ju bude na Svetovom mobilnom kongrese, ktorý sa bude konať vo februári v Barcelone.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 5

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá