Image
24.1.2013 0 Comments

Sťahovanie súborov z PC do mobilu nahrávaním ich videa? Áno, Fujitsu má na to riešenie.

fujitsu-tech.jpg Nová technológia Fujitsu umožní používateľom sťahovať súbory pomocou ich videozáznamu.

Spoločnosť Fujitsu pracuje na novej technológii, ktorá umožní používateľom sťahovať súbory z PC do mobilných telefónov nahrávaním ich videa. Metódu predviedla v pondelok v Tokiu. Používatelia zachytia niekoľko sekúnd videa súboru na počítačovej obrazovke, ktorý chcú, a softvér automaticky aktivuje bezdrôtové spojenie a spustí sťahovanie. Takto možno prenášať ľubovoľný súbor vrátane prezentácií, textových dokumentov alebo fotografií.

Spoločnosť technológiu propaguje ako riešenie problémov s priamymi prenosmi medzi počítačmi a mobilnými telefónmi. Komunikácia cez kábel alebo Wi-Fi vyžaduje manuálne nastavenie a konfiguráciu, zatiaľ čo použitie služieb cloudu posiela súbory cez servery tretích strán.

Podľa Fujitsu môže byť technológia použitá aj opačným smerom, na odosielanie fotografií či iných súborov priamo z telefónu do počítača. Spojenie medzi oboma zariadeniami sa nadviaže rovnakým spôsobom, pomocou videonahrávky počítačovej obrazovky a voľbou súboru na nahranie.

Platforma funguje aj na veľkých obrazovkách a projektoroch, takže napríklad viac používateľov sledujúcich prezentáciu si môže súbor sťahovať súčasne.

Metóda Fujitsu vyžaduje softvér bežiaci na počítači, ktorý do obrazu na displeji vloží identifikačné pixely a bude sledovať, ktorý súbor je práve zobrazovaný na obrazovke. Keď telefón nahrá krátke video pomocou špeciálnej aplikácie, pixely sú dekódované na číslo identifikujúce hostiteľský počítač. Aplikácia potom začne sťahovať súbor, ktorý je práve zobrazený na počítači. Softvér bol predvedený v pondelok na telefónoch a tabletoch s Androidom. Fujitsu dúfa, že túto technológiu komercializuje v budúcom roku. Predvádzať ju bude na Svetovom mobilnom kongrese, ktorý sa bude konať vo februári v Barcelone.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá