24.1.2013 0 Comments

Spustením B2B divízie Samsung zdôrazňuje záujem o firemnú klientelu

Spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak reaguje na celosvetovú iniciatívu vychádzajúcu z aktuálnych požiadaviek trhu a otvorila nový obchodný kanál business-to-business (B2B). Stratégiou novovzniknutej B2B divízie je vytvoriť ekosystém partnerov a systémových integrátorov a spoločne ponúknuť ucelené a efektívne riešenie pre koncových zákazníkov postavené na Samsung hardvéri.

„Na tuzemskom trhu sa nechceme naďalej zameriavať iba na B2C segment, vidíme veľký potenciál práve v oblasti B2B, kam začíname smerovať aj naše aktivity. Chceme osloviť najmä firemnú klientelu z oblasti telekomunikácií a médií, bánk a poisťovní, priemyslu a utilít, ale aj štátnu správu," uviedol Pavel Novotný, Senior Manažér oddelenia B2B.

Samsung už viac ako 70 rokov prináša inovatívne riešenia ako pre jednotlivcov, tak pre korporátnu klientelu. Spoločnosť je aktívna v rôznych odboroch, napr.: vývoj pokročilých technológií, výroba polovodičov, staviteľstvo výškových budov a závodov, petrochemický priemysel, móda, zdravotníctvo, financie, hotely a ďalšie. „Naším cieľom je prinášať najnovšie technológie a riešenia, ktoré pomôžu našim partnerom a zákazníkom k ich rastu, prinesú nové obchodné príležitosti a odlíšia od konkurencie," doplnil Novotný.

„Samsung prináša horizontálne riešenie pre školstvo, zdravotníctvo, financie, priemysel, utility, automobilový priemysel, verejnú správu, hospitality, ale aj reklamné agentúry a hotely," dodal Novotný.

Medzi hlavné piliere aktivít novovzniknutého obchodného kanálu patria predovšetkým riešenia v oblasti virtualizácie, teda cloudového riešenia, riešenia v oblasti bezpečnosti alebo tlačové riešenia.

Samsung spoločne s firmou Citrix podporuje mobilitu zamestnancov zaistením bezpečného prístupu k firemným Samsung desktopom, Samsung smartfónom a aplikáciám z ľubovoľného miesta. Citrix softvérový klient uľahčuje prístup k existujúcim firemným aplikáciám, desktopom a dokumentom na smartfónoch radu Samsung Galaxy a tabletoch radu Galaxy Tab. Jediný dotyk zaistí používateľom týchto mobilných prístrojov bezpečný a komfortný prístup v reálnom čase k všetkým pracovným nástrojom, ktoré potrebujú, aby mohli zostať produktívni aj na cestách a používať pritom všetky vymoženosti skvelej platformy Samsung Galaxy.

Virtualizácia desktopov s LCD monitormi Samsung s integrovanou PC-over-IP technológiou poskytuje „všetko v jednom" klientovi pre VMware virtualizáciu desktopov alebo vysoko výkonné PCoIP hardvérové ​​pracovné stanice - klávesnica, myš, sieťový kábel, USB a audio zariadenia sa pripájajú priamo do monitora. Títo plug-and-play nuloví klienti (zero-clients) nemajú žiadne CPU, operačný systém, ovládače zariadení alebo antivírus, vďaka tomu prinášajú vynikajúcu úroveň zabezpečenia a prakticky eliminujú údržbu desktopov.

Ďalšími nástrojmi systémových riešení sú napríklad mobilné alebo automobilové riešenia či NFC. Podrobný popis všetkých riešení, ktoré Samsung aktuálne ponúka, nájdete na http://www.samsung.com/sk/business/ a http://www.samsung.com/cz/business.

Dôležitou oblasťou, kam spoločnosť Samsung smeruje svoje aktivity, je najmä zdravotníctvo a školstvo. V spolupráci so sieťou súkromných stredných škôl EDUCAnet bol nedávno predstavený nový projekt Samsung Smart School. Ide o moderné riešenie výučby prebiehajúce na tabletoch, pričom všetky tablety sú vzájomne prepojené s ostatnými študentmi i s tabletom vyučujúceho. Výsledkom je moderný spôsob výučby, väčšie a interaktívne zapojenie študentov. V sektore zdravotníctva ide napríklad o správu dokumentov alebo zabezpečenie tlače.

„V rámci B2B divízie plánujeme tento rok uviesť aj nové portfólio veľkoformátových displejov, tlačiarní s dôrazom na cloudové riešenie, mobilnej a NFC tlače, 3D a B2B monitorov, notebookov vrátane TPM (Trusted Platform Module) & Antitheft riešenie (v prípade krádeže môžete nájsť váš notebook ), Slate PC s W8 s podporou aplikácií SharePoint, a tiež nové portfólio mobilných zariadení v podobe smartfónov a tabletov Samsung," doplnil vymenúvanie produktových noviniek pre rok 2013 Pavel Novotný.

„Jedinečné je Samsung portfólio najmä v oblasti LFD (Large Format Display) veľkoformátových displejov, vrátane SW riešenia MagicInfo. S Videowall vám prinášame nové príležitosti pre nové reklamné výzvy a pre reklamné agentúry prinášame nový rozmer reklamného trhu. Špeciálne riešenia v oblasti display vám prináša možnosti využiť propagáciu vašej spoločnosti s interaktívnymi hrami, Digital Signage - SW pre správu obsahu a HTV - hotelovej televízie nielen pre hotely, ale pre priestory, kde je nutné mať v dlhej prevádzke TV," spresňuje Novotný.

Spoločnosť Samsung sa tiež zaväzuje k ekologickému prístupu k životnému prostrediu a dodržiavaniu etiky obchodovania. Prínos novej B2B divízie sa plánuje aj v oblasti sociálnej zodpovednosti a zvyšovania zamestnanosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá