4.10.2012 0 Comments

Sprinx Systems sa spojil so slovenským Jean Systems

Stáva sa jedným z popredných dodávateľov IT služieb pre farmaceutický segment v strednej a východnej Európe.

Jean Systems, slovenská technologická firma oznámila, že v septembri došlo k jej zlúčeniu s českou technologickou firmou Sprinx Systems ako i so slovenskou spoločnosťou PharmSys. Sprinx Systems tak preberá všetky aktivity obidvoch spoločností na Slovensku a v ďalších krajinách. Touto integráciou vznikol jeden z najväčších dodávateľov IT služieb pre farmaceutický segment v strednej a východnej Európe.

Sprinx Systems sa špecializuje na vývoj, predaj, implementáciu a správu obchodných systémov pre farmaceutické spoločnosti, ďalej na vývoj webových riešení a poskytovanie služieb v oblasti hostingu a správy aplikácií. Slovenská spoločnosť Jean Systems pôsobí na trhu 18 rokov ako významný výrobca softwaru pre obchodné tímy farmaceutických firiem. „Cieľom našej spolupráce je vytvoriť silného a významného hráča na poli ICT služieb pre európsky farmaceutický trh. Spojenie firiem zároveň umožňuje využívať synergiu a lepšie reagovať na nové podnety v oblasti vývojovej platformy spoločnosti," vysvetľuje Jiří Čáp, generálny riaditeľ spoločnosti Sprinx Systems.

Vo farmaceutickom segmente prebehla vlna akvizícií. Veľkí hráči však vyhľadávajú skôr väčších partnerov, a nie malé, lokálne firmy. „Takým významným partnerom by sme chceli byť práve my, a to vďaka spojeniu portfólia klientov, veľkému počtu referencií a krajín, v ktorých vieme poskytovať kvalitné podporné služby," doplnil Rastislav Božek, partner v spoločnosti Jean Systems.

Chystáme spoločnú platformu pre riadenie obchodných aktivít farmaceutických firiem

Novovzniknutá spoločnosť Sprinx Systems sa v prvej fáze zameria na konsolidáciu aktivít v oblasti produktov pre farmaceutický trh v Čechách i na Slovensku. Jej dlhodobým cieľom je potom regionálna expanzia na rastúce trhy východnej Európy, napríklad v Rumunsku, alebo v Rusku.

K prvým úlohám zlúčenej spoločnosti bude patriť vývoj nového produktu s pracovným názvom CRM 2012 a jeho uvedenie na český i slovenský trh. „Hľadáme synergie v produktovom a vývojovom portfóliu. Spoločne tiež pripravujeme vývoj slovenských verzií niektorých, v Česku veľmi úspešných, produktov, napríklad Sprinx Pharma Správne konanie, alebo Sprinx Pharma Objednávkový modul," povedal Jiří Stránský, riaditeľ divízie Pharma spoločnosti Sprinx Systems.

Pre zákazníkov a partnerov prináša spojenie spoločností stabilitu, väčšiu mieru operatívnosti pri riešení nových projektov a pružnejšiu reakciu na ich potreby a podnety. Zároveň môžu očakávať kvalitnejší a flexibilnejší systém podpory zákazníkov a širšie portfólio ponúkaných produktov a služieb. „Pokiaľ ide o kontakt s nami a fungovanie služieb predaja, konzultácií a technickej podpory, nedochádza k žiadnym významným zmenám. Všetko zostává tak, ako klienti boli zvyknutí, snáď len s výnimkou e-mailových adries. Doteraz platné zmluvné vzťahy všetkých troch zlúčených spoločností zostávajú bez zmeny v platnosti," dodal Jiří Stránský.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá