Image
8.1.2016 0 Comments

Správne nasvietenie: spoločnosť Nikon uvádza rádiovo riadený blesk SB-5000

Spoločnosť Nikon rozširuje svoj vážený rad profesionálnych bleskov o celkom nový blesk SB-5000. Tento agilný blesk Nikon je prvý blesk, ktorý zahŕňa rádiové riadenie, a prvá kompaktná záblesková jednotka na svete so zabudovaným chladiacim systémom.*

Blesk SB-5000 je skonštruovaný tak, aby prekonával náročné snímané situácie, a je dokonalý pre profesionálnych fotografov, ktorí chcú mať flexibilitu pri vytváraní zložitých zostáv bleskov umiestnených na fotoaparáte a mimo neho. Bezdrôtové ovládanie rádiom odstraňuje potrebu priamej viditeľnosti medzi hlavnou a podriadenou jednotkou a zvyšuje spoľahlivosť, keď snímate pri jasnom slnečnom svetle. Nový integrovaný chladiaci systém od spoločnosti Nikon umožňuje viac ako 100 rýchlych záberov s bleskom pracujúcim na plný výkon. Vďaka ľahkej kompaktnej konštrukcii a prehľadným ovládacím prvkom tento nový blesk ponúka bezkonkurenčný osvetľovací výkon v teréne aj v štúdiu.


Ovládanie v náročných situáciách

Blesk SB-5000 je rýchly a spoľahlivý a dáva fotografom možnosť zvládnuť rôznorodejšie výzvy súvisiace s osvetlením. Blesk SB-5000 je možné ovládať rádiovo ako súčasť zostavy pokročilého bezdrôtového osvetlenia alebo tradične pomocou optických signálov vyžadujúcich priamu viditeľnosť. Znamená to, že staršie blesky je možné stále používať na vytváranie zostáv viacerých bleskov. Zjednotené riadenie záblesku umožňuje ovládanie blesku SB-5000 z ponuky fotoaparátu alebo prostredníctvom počítača so spusteným programom Camera Control Pro 2, keď je jednotka nasadená na tele fotoaparátu. Okrem toho nový chladiaci systém umožňuje tejto kompaktnej zábleskovej jednotke dosiahnuť 120 záberov v 5-sekundových intervaloch alebo 84 záberov v 3-sekundových intervaloch bez prehriatia. Tepelná ochrana ešte nikdy nebola lepšia.

Ďalšie funkcie

• Hlavné parametre: blesk SB-5000 ponúka smerné číslo 34,5, široký rozsah zoomu formátu FX 24 - 200 mm (14 mm so vstavanou širokouhlou rozptylkou) a tri rozloženia osvetlenia.

• Kompaktná konštrukcia, prehľadné ovládacie prvky: telo kompaktného blesku má hmotnosť iba 420 g. Prehľadný kontrolný panel umožňuje veľký a jednoducho čitateľný informačný displej. Hlava blesku sa vyklápa nadol o 7° alebo nahor o 90° a otáča sa vodorovne o 180° doľava a doprava.

• Príslušenstvo: vstavanú širokouhlú rozptylku, odraznú doštičku a dodaný difúzny kryt je možné kombinovať s voliteľnými farebnými filtrami od spoločnosti Nikon a ešte viac rozšíriť svoje kreatívne možnosti.

Zurab Kiknadze, Product Manager, Lenses, Accessories & Software, Nikon Europe, povedal:

„Spoločnosť Nikon je odjakživa priekopníkom na poli kreatívneho fotografického osvetlenia a neustále dokazuje svoje schopnosti v oblasti spoľahlivosti, všestrannosti a celkovej systémovej integrácie. Zahrnutie rádiového ovládania zaručuje, že nový blesk SB-5000 bude spoľahlivo fungovať aj v prípade bežných problémov, ako sú prekážky priamej viditeľnosti a jasné slnečné svetlo. A vďaka novému chladiacemu systému, ktorý zvyšuje počet odpálení v sérii a eliminuje nepotrebné prerušenia, blesk SB-5000 poskytuje výsledky s výnimočnou úrovňou ovládania. Je to vzrušujúci univerzálny blesk pre profesionálov, ktorí vyžadujú konzistentne vysoký výkon."

* Blesk SB-5000 sa k 1. decembru 2015 pýši prvým zabudovaným chladiacim systémom medzi kompaktnými zábleskovými jednotkami nasadzovacieho typu na svete.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá