8.9.2014 0 Comments

Správne čistenie tlačiarne a celkovo PC

Ak budete postupovať podľa dlhoročných skúseností čistiacej firmy Topservis naučíte sa ako odprášiť vnútro tabletu, ošetriť mechaniku mobilného telefónu, alebo trebárs sfunkčniť DVD mechaniku. Aj keď je nám všetkým jasné, že obedovať nad klávesnicou nie je ten najlepší nápad, kto z nás to, ruku na srdce, raz za čas neurobí. Klávesnica od počítača sa potom stáva liahňou najrôznejších choroboplodných zárodkov a smetiskom drobčekov od jedla. Preto sa dôkladne pozrieme ako správne hĺbkovo vyčistiť špáry medzi tlačidlami na klávesnici, trošku sa povenujeme čisteniu plastových častí počítača a v neposlednej rade spomenieme aj čistenie monitorov PC.  Moderné tlačiarne už v sebe obsahujú funkcie samočistenia no raz za čas je vhodné prečistiť aj tie. Ako náhle si osvojíte schopnosť čistenia hardwaru tlačiarní, už pre Vás nebudú predstavovať problém ani nekvalitné farby.

Ako správne začať

Všimli ste si škrabance na plastovom kryte počítača? Žiaden problém, takýto povrch sa veľmi ľahko čistí klasickou utierkou a vhodným čističom na obloky. Prostriedok nanesiete na utierku, nikdy nie priamo na čistený povrch, aby sa v najhorších prípadoch čistič nedostal do kontaktu s elektronikou. Prachové častice na viditeľných miestach najľahšie odstránime antistatickou utierkou a mastnotu z rúk handričkou z mikrovlákna, na ktorú sa dá ešte naniesť aj ekologický prostriedok na riad, prípadne vlažná voda.
Pri čistení TFT povrchov monitorov nikdy nepostupujeme ako pri čistení zrkadiel, alebo oblokov. Pretože TFT povrchy monitorov by sa mohli zamlžiť a nezvratne poškodiť. Aby sme tomuto scenáru predišli, treba začať antistatickou prachovkou a následne dôkladne otrieť displej navlhčenou utierkou z mikrovlákna. Pri čistení PC hardwaru platí základné pravidlo: nikdy sa tekuté čističe nesmú striekať priamo na elektroniku.
Tretím najčastejšie znečistením zariadením je myška. Aj keď by sa zdalo, že už jej v niektorých prípadoch nie je pomoci, nikdy sa nevzdávajte. Vo veľa situáciách stačí pár úkonov a myška je ako nová. Podrobnejší postup nájdete na stránkach upratovacej firmy Topservis , kde Vám pracovníci radi zodpovedia všetky prípadné otázky.

Ako na tlačiareň

Prípady, kedy je na prvý pohľad zrejmé, že sú atramentové výtlačky rozmazané, ide o zanesenú tlačiarenskú hlavu. Na starších modeloch sa dá táto hlava vybrať úplne jednoducho, iba zdvihnutím krytu. Zvyšky atramentu následne jednoducho odstránime papierovým obrúskom. Moderné tlačiarne však potrebujú trošku rozdielny prístup. Po dlhodobom tlačení atramentovou tlačiarňou, môže nastať situácia, kedy sa odpadná nádržka naplní a treba ju vyčistiť. Pri tlačiarňach ako Canon S830D stačí jednoducho zložiť zadný plast a vybrať tlačovú jednotku. Pod ňou zbadáte 2 hubky, ktoré stačí zobrať a vyprať vo vlažnej vode. Dôležité je dôkladné vyschnutie, aby nedošlo ku skratu. Následne tlačiareň zložíte a znovu môžete bez problémov používať. Častý problém spôsobujú aj plastové kolieska pri podávaní papiera, ak nastane problém pri tlačení, túto možnosť vždy skontrolujte. Všetko toto a omnoho viac nájdete na oficiálnych stránkach tepovacej firmy Topservis . Dozviete sa všetko čo potrebujete, aby ste si ušetrili čas a nemalé finančné prostriedky.

?id=140&pid=79

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá