Image
11.12.2015 0 Comments

Spotify má problém. Musí obmedziť bezplatný streaming

Bezplatné streamovacie hudobné služby sa nepáčia mnohým hudobníkom a vydavateľom. Niektorí umelci preto začali sprístupňovať na Spotify svoje albumy iba predplatiteľom a odmietajú prístup 80 miliónom používateľov bezplatnej verzie služby.

Všetko sa to začalo tým, že britská rocková kapela Coldplay odmietla vydať svoj nový album na Spotify, pretože služba požadovala, aby všetka hudba skupiny bola k dispozícii pre používateľov zadarmo.

Spotify teraz testuje možnosť, ktorá by situáciu vyriešila. Interpreti či vydavatelia by mohli sami určovať, či ich hudba bude dostupná všetkým používateľom. Preto overuje, ako by značné obmedzenie bezplatného streamovania ovplyvnilo používanosť služby a platenie predplatného. Spoločnosť ešte nerozhodla o oznámení trvalej zmeny v prevádzkovaní svojej služby.

Aj keď ide zatiaľ o experiment, je to veľký zvrat pre Spotify, ktoré doteraz ponúkalo v rámci služby podporovanej reklamami zadarmo najnovšiu hudbu. Používateľ si mohol vybrať album alebo playlist, pričom hudba sa prehrávala v náhodnom poradí a k dispozícii bolo viac ako 30 miliónov skladieb.

Keby bola streamovacia služba spoplatnená, mohlo by to spečatiť jej osud. Mohli by ju totiž nahradiť služby zadarmo ako YouTube, kde hudobné klipy predstavujú najobľúbenejšiu kategóriu videí.

Zdroj: wsj.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Internet

Inteligentný bot Google Assistant čoskoro umožní vykonávať platby aj hlasovým príkazom

18.01.2017 00:25

Rozbor Google App pre Android (beta verzia 6.11.13), ktorý  zahŕňa aj službu Assistant, podľa ľudí z XDA Developers ukazuje, že čoskoro by sme mohli uskutočňovať platby pomocou zariadení podporujúcich ...

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá