Image
11.12.2015 0 Comments

Spotify má problém. Musí obmedziť bezplatný streaming

Bezplatné streamovacie hudobné služby sa nepáčia mnohým hudobníkom a vydavateľom. Niektorí umelci preto začali sprístupňovať na Spotify svoje albumy iba predplatiteľom a odmietajú prístup 80 miliónom používateľov bezplatnej verzie služby.

Všetko sa to začalo tým, že britská rocková kapela Coldplay odmietla vydať svoj nový album na Spotify, pretože služba požadovala, aby všetka hudba skupiny bola k dispozícii pre používateľov zadarmo.

Spotify teraz testuje možnosť, ktorá by situáciu vyriešila. Interpreti či vydavatelia by mohli sami určovať, či ich hudba bude dostupná všetkým používateľom. Preto overuje, ako by značné obmedzenie bezplatného streamovania ovplyvnilo používanosť služby a platenie predplatného. Spoločnosť ešte nerozhodla o oznámení trvalej zmeny v prevádzkovaní svojej služby.

Aj keď ide zatiaľ o experiment, je to veľký zvrat pre Spotify, ktoré doteraz ponúkalo v rámci služby podporovanej reklamami zadarmo najnovšiu hudbu. Používateľ si mohol vybrať album alebo playlist, pričom hudba sa prehrávala v náhodnom poradí a k dispozícii bolo viac ako 30 miliónov skladieb.

Keby bola streamovacia služba spoplatnená, mohlo by to spečatiť jej osud. Mohli by ju totiž nahradiť služby zadarmo ako YouTube, kde hudobné klipy predstavujú najobľúbenejšiu kategóriu videí.

Zdroj: wsj.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Internet

Ako na to, aby ste sa nestratili. Nové mapy Google urobia z vášho telefónu kompas

26.09.2016 00:19

Jedna zo základných čŕt aplikácie Mapy Google je schopnosť niekoľko sekúnd po jej otvorení ukázať smer, ktorým sa uberáte (vlastne to, kam mieri horná strana vášho mobilu). No možno ste si všimli, že ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá