Image
11.12.2015 0 Comments

Spotify má problém. Musí obmedziť bezplatný streaming

Bezplatné streamovacie hudobné služby sa nepáčia mnohým hudobníkom a vydavateľom. Niektorí umelci preto začali sprístupňovať na Spotify svoje albumy iba predplatiteľom a odmietajú prístup 80 miliónom používateľov bezplatnej verzie služby.

Všetko sa to začalo tým, že britská rocková kapela Coldplay odmietla vydať svoj nový album na Spotify, pretože služba požadovala, aby všetka hudba skupiny bola k dispozícii pre používateľov zadarmo.

Spotify teraz testuje možnosť, ktorá by situáciu vyriešila. Interpreti či vydavatelia by mohli sami určovať, či ich hudba bude dostupná všetkým používateľom. Preto overuje, ako by značné obmedzenie bezplatného streamovania ovplyvnilo používanosť služby a platenie predplatného. Spoločnosť ešte nerozhodla o oznámení trvalej zmeny v prevádzkovaní svojej služby.

Aj keď ide zatiaľ o experiment, je to veľký zvrat pre Spotify, ktoré doteraz ponúkalo v rámci služby podporovanej reklamami zadarmo najnovšiu hudbu. Používateľ si mohol vybrať album alebo playlist, pričom hudba sa prehrávala v náhodnom poradí a k dispozícii bolo viac ako 30 miliónov skladieb.

Keby bola streamovacia služba spoplatnená, mohlo by to spečatiť jej osud. Mohli by ju totiž nahradiť služby zadarmo ako YouTube, kde hudobné klipy predstavujú najobľúbenejšiu kategóriu videí.

Zdroj: wsj.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá