Image
2.7.2014 0 Comments

Spôsobí Android Wear revolúciu ako iPad?

android_wear.jpg Google minulý týždeň na svojej vývojárskej konferencii predstavil nový operačný systém určený pre inteligentné hodinky. Podarí sa americkej spoločnosti rovnaká revolúcia, akú naposledy spôsobil Apple so svojím iPadom?

Je to škaredé; máme smartfóny, takže to nepotrebujeme; nemožno to čítať na slnku; je to príliš drahé - také boli slová expertov po predstavení prvého iPadu pred štyrmi rokmi. Experti sa však mýlili, a to z dvoch dôvodov: 1. väčšina z nich si zariadenie najprv nevyskúšala a 2. chýbal im širší pohľad, nedokázali si predstaviť, ako iPad a jeho princíp distribúcie hudby zmení dnešný svet.

Minulý týždeň Google na svojej konferencii I/O zadarmo rozdával zariadenia s novým operačným systémom Android Wear a experti sa už sťažujú rovnako ako vtedy pred štyrmi rokmi pri iPade. Podľa niektorých analytikov sa však z Android Wear stane významný kultúrny fenomén, ktorého hlavnou devízou bude to, že nie je „preplnený" zbytočnými funkciami.

Rovnako ako pri iPade aj pri používaní zariadení s Android Wear máte pocit niečoho úplne nového - niečoho, čo ste si zatiaľ len ťažko dokázali predstaviť. Aby ste čaru Android Wear porozumeli, musíte ho (rovnako ako iPad) skúsiť. Áno, nový OS obsahuje chyby a nie je ešte úplne vhodný na rozšírenie medzi koncových používateľov. No hodinky s Android Wear sú vôbec prvé inteligentné hodinky, ktoré prekročili hranicu medzi zlým a skvelým, pretože sú vôbec prvými, ktoré neobsahujú ikony, menu, widgety a obrázky zo smartfónu, ktoré sa na malý displej hodiniek jednoducho nehodili.

Hodinky LG G, ktoré mali na Google I/O asi najväčšie publikum, zobrazujú oznámenia tak, aby používateľa nerušili. Zápästie je jednoducho perfektné miesto na zobrazovanie upozornení, spúšťanie hlasových povelov a zobrazovanie záložiek Google Now. Podobe ako pri iPade je používateľské rozhranie veľmi prívetivé - zistíte, o čom hovorím, až si to vyskúšate," uviedol Mike Elgan z amerického Computerworldu, ktorý dostal na Google I/O hodinky na zapožičanie. Najväčšie plus Android Wear je Google Now, čo je veľmi zaujímavá služba, ktorá si však až doteraz nenašla veľmi širokú používateľskú základňu.

Na inteligentných hodinkách na rozdiel od tabletu alebo smartfónu nemusíte spúšťať špeciálnu aplikáciu Google Now - služba je zapnutá stále a zobrazuje informácie, ktoré by vás mohli zaujímať. Keď som si LG G druhý deň ráno po prvýkrát nasadil, ihneď mi zobrazili informácie o počasí. Keď som toto oznámenie odstránil, zobrazila sa mi informácie o tom, že môj najlepší kamarát má narodeniny. Následne som dostal informácie o prvej plánovanej schôdzke," dodáva Elgan s tým, že Android Wear spôsobí revolúciu v oblasti inteligentných hodiniek a (rovnako ako iPad) zmení náš každodenný život tak, ako sme ho doteraz poznali.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá