Image
2.7.2014 0 Comments

Spôsobí Android Wear revolúciu ako iPad?

android_wear.jpg Google minulý týždeň na svojej vývojárskej konferencii predstavil nový operačný systém určený pre inteligentné hodinky. Podarí sa americkej spoločnosti rovnaká revolúcia, akú naposledy spôsobil Apple so svojím iPadom?

Je to škaredé; máme smartfóny, takže to nepotrebujeme; nemožno to čítať na slnku; je to príliš drahé - také boli slová expertov po predstavení prvého iPadu pred štyrmi rokmi. Experti sa však mýlili, a to z dvoch dôvodov: 1. väčšina z nich si zariadenie najprv nevyskúšala a 2. chýbal im širší pohľad, nedokázali si predstaviť, ako iPad a jeho princíp distribúcie hudby zmení dnešný svet.

Minulý týždeň Google na svojej konferencii I/O zadarmo rozdával zariadenia s novým operačným systémom Android Wear a experti sa už sťažujú rovnako ako vtedy pred štyrmi rokmi pri iPade. Podľa niektorých analytikov sa však z Android Wear stane významný kultúrny fenomén, ktorého hlavnou devízou bude to, že nie je „preplnený" zbytočnými funkciami.

Rovnako ako pri iPade aj pri používaní zariadení s Android Wear máte pocit niečoho úplne nového - niečoho, čo ste si zatiaľ len ťažko dokázali predstaviť. Aby ste čaru Android Wear porozumeli, musíte ho (rovnako ako iPad) skúsiť. Áno, nový OS obsahuje chyby a nie je ešte úplne vhodný na rozšírenie medzi koncových používateľov. No hodinky s Android Wear sú vôbec prvé inteligentné hodinky, ktoré prekročili hranicu medzi zlým a skvelým, pretože sú vôbec prvými, ktoré neobsahujú ikony, menu, widgety a obrázky zo smartfónu, ktoré sa na malý displej hodiniek jednoducho nehodili.

Hodinky LG G, ktoré mali na Google I/O asi najväčšie publikum, zobrazujú oznámenia tak, aby používateľa nerušili. Zápästie je jednoducho perfektné miesto na zobrazovanie upozornení, spúšťanie hlasových povelov a zobrazovanie záložiek Google Now. Podobe ako pri iPade je používateľské rozhranie veľmi prívetivé - zistíte, o čom hovorím, až si to vyskúšate," uviedol Mike Elgan z amerického Computerworldu, ktorý dostal na Google I/O hodinky na zapožičanie. Najväčšie plus Android Wear je Google Now, čo je veľmi zaujímavá služba, ktorá si však až doteraz nenašla veľmi širokú používateľskú základňu.

Na inteligentných hodinkách na rozdiel od tabletu alebo smartfónu nemusíte spúšťať špeciálnu aplikáciu Google Now - služba je zapnutá stále a zobrazuje informácie, ktoré by vás mohli zaujímať. Keď som si LG G druhý deň ráno po prvýkrát nasadil, ihneď mi zobrazili informácie o počasí. Keď som toto oznámenie odstránil, zobrazila sa mi informácie o tom, že môj najlepší kamarát má narodeniny. Následne som dostal informácie o prvej plánovanej schôdzke," dodáva Elgan s tým, že Android Wear spôsobí revolúciu v oblasti inteligentných hodiniek a (rovnako ako iPad) zmení náš každodenný život tak, ako sme ho doteraz poznali.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá