13.3.2013 0 Comments

Spolupráca verejnej správy, firiem a tretieho sektora môže pomôcť zlepšiť služby občanom

Skúsenosti zo zahraničia, ale aj z viacerých úspešných projektov na Slovensku ukazujú, že pre oblasť lepšieho využívania moderných technológií v prospech občanov je veľkým prínosom spolupráca štátnej správy, súkromných firiem a tretieho sektora.

Podnietiť hlbšiu diskusiu na túto tému a zároveň ukázať reálne príklady, ako môže takáto spolupráca fungovať, bolo cieľom podujatia Inovačné fórum, ktoré zastrešila spoločnosť Microsoft Slovakia. Diskusie sa zúčastnili zástupcovia spoločnosti Microsoft pre Slovensko i Európu, predstavitelia akademických inštitúcií a neziskových organizácií.

Dôležitosť takýchto partnerstiev pre celú Európu zdôraznil na úvod Fóra, určenom zástupcom akademickej a verejnej správy, Jan Muehlfeit, šéf spoločnosti Microsoft pre Európu: "V 21. storočí si budú jednotlivci, organizácie i štáty konkurovať najmä schopnosťou odomknúť ľudský potenciál. V tomto snažení budú informačné technológie všeobecne a cloud computing konkrétne hrať zásadnú úlohu."

Ďalšou z tém podujatia boli cloudové služby a ich praktické využitie, kde priame skúsenosti študentov a pedagógov s ich používaním priblížila Zuzana Kovačičová, prodekanka pre legislatívnu oblasť, vzťahy s verejnosťou a informačné technológie z Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave. "Staré riešenie už nepokrývalo naše potreby. Za minimálne náklady sme získali nové, kvalitatívne vyššie riešenie, udržateľné do budúcnosti, ktoré pokrýva naše nároky a zároveň umožňuje ďalší rozvoj a inovácie v oblasti služieb pre používateľov," priblížila Zuzana Kovačičová.

Podujatie sa venovalo aj víziám moderného vzdelávania pre 21. storočie, kde sa na jednej z prednášok o praktické skúsenosti so vzdelávaním mimo školskej lavice podelil František Bezák zo Súkromnej školy GALILEO SCHOOL v Bratislave. Podrobnosti vysvetlil ďalej takto: "Svet sa mení a aj spôsob, ako sa učíme a miesto, kde sa učíme. Na GALILEO SCHOOL využívame platformu Office 365 s mobilnými technológiami Windows Phone pre vzdelávanie vždy a všade, teda aj mimo školskej lavice. Bezplatné aplikácie Lync a OneNote umožnia študentom plnohodnotne sa zúčastniť vyučovania, komunikovať a pracovať zo všetkých kútov Slovenska."

Inovačné fórum uzavrel blok na tému podpory budúcnosti mladých ľudí prostredníctvom technológií, kde o nových možnostiach podnikania diskutovali Martin Čerňák produktový manažér pre Office zo spoločnosti Microsoft Slovakia a Lenka Križanová z neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko, tematicky ich doplnil Tomáš Božik, Aptech-Europe n.o., ktorý sa venoval spolupráci s mladými IT talentami.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá