13.3.2013 0 Comments

Spolupráca verejnej správy, firiem a tretieho sektora môže pomôcť zlepšiť služby občanom

Skúsenosti zo zahraničia, ale aj z viacerých úspešných projektov na Slovensku ukazujú, že pre oblasť lepšieho využívania moderných technológií v prospech občanov je veľkým prínosom spolupráca štátnej správy, súkromných firiem a tretieho sektora.

Podnietiť hlbšiu diskusiu na túto tému a zároveň ukázať reálne príklady, ako môže takáto spolupráca fungovať, bolo cieľom podujatia Inovačné fórum, ktoré zastrešila spoločnosť Microsoft Slovakia. Diskusie sa zúčastnili zástupcovia spoločnosti Microsoft pre Slovensko i Európu, predstavitelia akademických inštitúcií a neziskových organizácií.

Dôležitosť takýchto partnerstiev pre celú Európu zdôraznil na úvod Fóra, určenom zástupcom akademickej a verejnej správy, Jan Muehlfeit, šéf spoločnosti Microsoft pre Európu: "V 21. storočí si budú jednotlivci, organizácie i štáty konkurovať najmä schopnosťou odomknúť ľudský potenciál. V tomto snažení budú informačné technológie všeobecne a cloud computing konkrétne hrať zásadnú úlohu."

Ďalšou z tém podujatia boli cloudové služby a ich praktické využitie, kde priame skúsenosti študentov a pedagógov s ich používaním priblížila Zuzana Kovačičová, prodekanka pre legislatívnu oblasť, vzťahy s verejnosťou a informačné technológie z Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave. "Staré riešenie už nepokrývalo naše potreby. Za minimálne náklady sme získali nové, kvalitatívne vyššie riešenie, udržateľné do budúcnosti, ktoré pokrýva naše nároky a zároveň umožňuje ďalší rozvoj a inovácie v oblasti služieb pre používateľov," priblížila Zuzana Kovačičová.

Podujatie sa venovalo aj víziám moderného vzdelávania pre 21. storočie, kde sa na jednej z prednášok o praktické skúsenosti so vzdelávaním mimo školskej lavice podelil František Bezák zo Súkromnej školy GALILEO SCHOOL v Bratislave. Podrobnosti vysvetlil ďalej takto: "Svet sa mení a aj spôsob, ako sa učíme a miesto, kde sa učíme. Na GALILEO SCHOOL využívame platformu Office 365 s mobilnými technológiami Windows Phone pre vzdelávanie vždy a všade, teda aj mimo školskej lavice. Bezplatné aplikácie Lync a OneNote umožnia študentom plnohodnotne sa zúčastniť vyučovania, komunikovať a pracovať zo všetkých kútov Slovenska."

Inovačné fórum uzavrel blok na tému podpory budúcnosti mladých ľudí prostredníctvom technológií, kde o nových možnostiach podnikania diskutovali Martin Čerňák produktový manažér pre Office zo spoločnosti Microsoft Slovakia a Lenka Križanová z neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko, tematicky ich doplnil Tomáš Božik, Aptech-Europe n.o., ktorý sa venoval spolupráci s mladými IT talentami.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá