13.3.2013 0 Comments

Spolupráca verejnej správy, firiem a tretieho sektora môže pomôcť zlepšiť služby občanom

Skúsenosti zo zahraničia, ale aj z viacerých úspešných projektov na Slovensku ukazujú, že pre oblasť lepšieho využívania moderných technológií v prospech občanov je veľkým prínosom spolupráca štátnej správy, súkromných firiem a tretieho sektora.

Podnietiť hlbšiu diskusiu na túto tému a zároveň ukázať reálne príklady, ako môže takáto spolupráca fungovať, bolo cieľom podujatia Inovačné fórum, ktoré zastrešila spoločnosť Microsoft Slovakia. Diskusie sa zúčastnili zástupcovia spoločnosti Microsoft pre Slovensko i Európu, predstavitelia akademických inštitúcií a neziskových organizácií.

Dôležitosť takýchto partnerstiev pre celú Európu zdôraznil na úvod Fóra, určenom zástupcom akademickej a verejnej správy, Jan Muehlfeit, šéf spoločnosti Microsoft pre Európu: "V 21. storočí si budú jednotlivci, organizácie i štáty konkurovať najmä schopnosťou odomknúť ľudský potenciál. V tomto snažení budú informačné technológie všeobecne a cloud computing konkrétne hrať zásadnú úlohu."

Ďalšou z tém podujatia boli cloudové služby a ich praktické využitie, kde priame skúsenosti študentov a pedagógov s ich používaním priblížila Zuzana Kovačičová, prodekanka pre legislatívnu oblasť, vzťahy s verejnosťou a informačné technológie z Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave. "Staré riešenie už nepokrývalo naše potreby. Za minimálne náklady sme získali nové, kvalitatívne vyššie riešenie, udržateľné do budúcnosti, ktoré pokrýva naše nároky a zároveň umožňuje ďalší rozvoj a inovácie v oblasti služieb pre používateľov," priblížila Zuzana Kovačičová.

Podujatie sa venovalo aj víziám moderného vzdelávania pre 21. storočie, kde sa na jednej z prednášok o praktické skúsenosti so vzdelávaním mimo školskej lavice podelil František Bezák zo Súkromnej školy GALILEO SCHOOL v Bratislave. Podrobnosti vysvetlil ďalej takto: "Svet sa mení a aj spôsob, ako sa učíme a miesto, kde sa učíme. Na GALILEO SCHOOL využívame platformu Office 365 s mobilnými technológiami Windows Phone pre vzdelávanie vždy a všade, teda aj mimo školskej lavice. Bezplatné aplikácie Lync a OneNote umožnia študentom plnohodnotne sa zúčastniť vyučovania, komunikovať a pracovať zo všetkých kútov Slovenska."

Inovačné fórum uzavrel blok na tému podpory budúcnosti mladých ľudí prostredníctvom technológií, kde o nových možnostiach podnikania diskutovali Martin Čerňák produktový manažér pre Office zo spoločnosti Microsoft Slovakia a Lenka Križanová z neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko, tematicky ich doplnil Tomáš Božik, Aptech-Europe n.o., ktorý sa venoval spolupráci s mladými IT talentami.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá