17.4.2015 0 Comments

Spoločnosti IBM a Apple spolupracujú na rozvoji zdravotníckej platformy v cloude Watson Health.

Spoločnosť IBM oznámila, že jej zdravotnícka analytická platforma Watson Health v cloude bude podporovať a analyzovať zdravotné údaje a dáta zadané užívateľmi iOS Apple aplikácií ResearchKit a HealthKit. Tento krok nasleduje po vytvorení novej obchodnej jednotky spoločnosti IBM Watson Health, ktorá poskytne lepší prístup lekárskeho výskumu k najmodernejšej analýze zdravotníckych dát, ako aj otvoreným úložným riešeniam.

Mobilné zariadenia v súčasnosti generujú obrovské množstvo cenných údajov o zdraví ich užívateľov. HealthKit a ResearchKit aplikácie sprostredkujú využitie týchto dát na urýchlenie lekárskeho výskumu vedúce k zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľov.
Apple HealthKit umoží vývojárom vytvárať zdravotnícke aplikácie, ktorých cieľom je poskytnúť užívateľom možnosť komplexnejšej starostlivosti o zdravie a zlepšenia celkovej kondície. ResearchKit je open source softvér, ktorý poskytne lekárskemu výskumu nástroje pre urýchlenie nových poznatkov v oblasti medicíny. HealthKit môže byť použitý na vytvorenie aplikácie, ktorá bude sledovať celkové správanie užívateľov a jeho vplyv na ich zdravie, ako aj dodržiavanie liečebného plánu. Užívatelia, ktorí sa pripoja ResearchKit môžu tiež zdieľať informácie o svojom zdraví s lekárskym výskumom.

IBM bude identifikovať údaje zo zdravotníckych aplikácií v bezpečnom, škálovateľnom cloudovom systéme, ktorý poskytne výskumníkom prístup k zdieľaným dátam v otvorenom ekosystéme. Pracovníci v oblasti lekárskeho výskum zároveň získajú prístup k prediktívnym analýzam spoločnosti IBM. Pre aplikácie využívajúce Apple HealthKit a ResearchKit IBM poskytne cloudovú platformu na jednoduché ukladanie, zhromažďovanie a modelovanie dát v kombinácii s inými zdrojmi dát, s cieľom dosiahnuť lepšie výsledky v oblasti lekárskeho výskumu.

„Naše rozsiahle vedomosti a znalosti zdravotníctva nám pomôžu zabezpečiť, aby lekári a výskumníci mohli maximálne využívať skúsenosti a poznatky prístupné pomocou Apple HealthKit a ResearchKit aplikácií," povedal pri tejto príležitosti John E. Kelly III., senior viceprezident spoločnosti IBM.

Viac informácií nájdete Tu.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá