17.4.2015 0 Comments

Spoločnosti IBM a Apple spolupracujú na rozvoji zdravotníckej platformy v cloude Watson Health.

Spoločnosť IBM oznámila, že jej zdravotnícka analytická platforma Watson Health v cloude bude podporovať a analyzovať zdravotné údaje a dáta zadané užívateľmi iOS Apple aplikácií ResearchKit a HealthKit. Tento krok nasleduje po vytvorení novej obchodnej jednotky spoločnosti IBM Watson Health, ktorá poskytne lepší prístup lekárskeho výskumu k najmodernejšej analýze zdravotníckych dát, ako aj otvoreným úložným riešeniam.

Mobilné zariadenia v súčasnosti generujú obrovské množstvo cenných údajov o zdraví ich užívateľov. HealthKit a ResearchKit aplikácie sprostredkujú využitie týchto dát na urýchlenie lekárskeho výskumu vedúce k zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľov.
Apple HealthKit umoží vývojárom vytvárať zdravotnícke aplikácie, ktorých cieľom je poskytnúť užívateľom možnosť komplexnejšej starostlivosti o zdravie a zlepšenia celkovej kondície. ResearchKit je open source softvér, ktorý poskytne lekárskemu výskumu nástroje pre urýchlenie nových poznatkov v oblasti medicíny. HealthKit môže byť použitý na vytvorenie aplikácie, ktorá bude sledovať celkové správanie užívateľov a jeho vplyv na ich zdravie, ako aj dodržiavanie liečebného plánu. Užívatelia, ktorí sa pripoja ResearchKit môžu tiež zdieľať informácie o svojom zdraví s lekárskym výskumom.

IBM bude identifikovať údaje zo zdravotníckych aplikácií v bezpečnom, škálovateľnom cloudovom systéme, ktorý poskytne výskumníkom prístup k zdieľaným dátam v otvorenom ekosystéme. Pracovníci v oblasti lekárskeho výskum zároveň získajú prístup k prediktívnym analýzam spoločnosti IBM. Pre aplikácie využívajúce Apple HealthKit a ResearchKit IBM poskytne cloudovú platformu na jednoduché ukladanie, zhromažďovanie a modelovanie dát v kombinácii s inými zdrojmi dát, s cieľom dosiahnuť lepšie výsledky v oblasti lekárskeho výskumu.

„Naše rozsiahle vedomosti a znalosti zdravotníctva nám pomôžu zabezpečiť, aby lekári a výskumníci mohli maximálne využívať skúsenosti a poznatky prístupné pomocou Apple HealthKit a ResearchKit aplikácií," povedal pri tejto príležitosti John E. Kelly III., senior viceprezident spoločnosti IBM.

Viac informácií nájdete Tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá