17.4.2015 0 Comments

Spoločnosti IBM a Apple spolupracujú na rozvoji zdravotníckej platformy v cloude Watson Health.

Spoločnosť IBM oznámila, že jej zdravotnícka analytická platforma Watson Health v cloude bude podporovať a analyzovať zdravotné údaje a dáta zadané užívateľmi iOS Apple aplikácií ResearchKit a HealthKit. Tento krok nasleduje po vytvorení novej obchodnej jednotky spoločnosti IBM Watson Health, ktorá poskytne lepší prístup lekárskeho výskumu k najmodernejšej analýze zdravotníckych dát, ako aj otvoreným úložným riešeniam.

Mobilné zariadenia v súčasnosti generujú obrovské množstvo cenných údajov o zdraví ich užívateľov. HealthKit a ResearchKit aplikácie sprostredkujú využitie týchto dát na urýchlenie lekárskeho výskumu vedúce k zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľov.
Apple HealthKit umoží vývojárom vytvárať zdravotnícke aplikácie, ktorých cieľom je poskytnúť užívateľom možnosť komplexnejšej starostlivosti o zdravie a zlepšenia celkovej kondície. ResearchKit je open source softvér, ktorý poskytne lekárskemu výskumu nástroje pre urýchlenie nových poznatkov v oblasti medicíny. HealthKit môže byť použitý na vytvorenie aplikácie, ktorá bude sledovať celkové správanie užívateľov a jeho vplyv na ich zdravie, ako aj dodržiavanie liečebného plánu. Užívatelia, ktorí sa pripoja ResearchKit môžu tiež zdieľať informácie o svojom zdraví s lekárskym výskumom.

IBM bude identifikovať údaje zo zdravotníckych aplikácií v bezpečnom, škálovateľnom cloudovom systéme, ktorý poskytne výskumníkom prístup k zdieľaným dátam v otvorenom ekosystéme. Pracovníci v oblasti lekárskeho výskum zároveň získajú prístup k prediktívnym analýzam spoločnosti IBM. Pre aplikácie využívajúce Apple HealthKit a ResearchKit IBM poskytne cloudovú platformu na jednoduché ukladanie, zhromažďovanie a modelovanie dát v kombinácii s inými zdrojmi dát, s cieľom dosiahnuť lepšie výsledky v oblasti lekárskeho výskumu.

„Naše rozsiahle vedomosti a znalosti zdravotníctva nám pomôžu zabezpečiť, aby lekári a výskumníci mohli maximálne využívať skúsenosti a poznatky prístupné pomocou Apple HealthKit a ResearchKit aplikácií," povedal pri tejto príležitosti John E. Kelly III., senior viceprezident spoločnosti IBM.

Viac informácií nájdete Tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá