15.6.2015 0 Comments

Spoločnosti AKZENT BIGBOARD, NUBIUM A TNS SLOVAKIA podpísali zmluvu na projekt merania vonkajšej reklamy

Agentúra TNS Slovakia oznámila, že so spoločnosťami Akzent Bigboard a Nubium podpísala zmluvu na projekt merania vonkajšej reklamy - OAM (Outdoor Audience Measurement). TNS Slovakia týmto prináša na trh jednotnú metriku na meranie, plánovanie a optimalizáciu outdoorových kampaní, pričom prvé výsledky z merania budú k dispozícii na jeseň tohto roku.

Zavedenie OAM prispeje k spresneniu výpočtov mediálnych parametrov kampaní a k zlepšeniu práce pri plánovaní outdoorových kampaní mediálnymi agentúrami. OAM pomôže koncovým zadávateľom pri výbere regiónov či cieľových skupín, na ktoré má byť kampaň zameraná, tak isto pri plánovaní kampane a nastavení outdoorových plôch, ktoré budú jej súčasťou.

Outdoorové meranie pozostáva z dvoch základných krokov - Traffic Survey a audit plôch. Traffic Survey je realizovaný na území celého Slovenska na reprezentatívnej vzorke 15 000 respondentov.

Do auditu plôch je zahrnutých viac ako 13 000 reklamných plôch z celého Slovenska, ktoré predstavujú približne 65% všetkých outdoorových plôch. Monitorujú sa billboardy, bigboardy, doublebigboardy, citylighty ako aj ďalšie špecifické outdoorové reklamné nosiče. Z auditu plôch získajú zadávatelia reklamy detailné informácie o reklamných paneloch, ako napríklad GPS súradnice, charakteristiky umiestnenia, typ panelu, výška, osvetlenie, vzdialenosť od susedných panelov, body viditeľnosti nosiča, charakteristika cesty či dopravy. Audit všetkých reklamných plôch sa bude realizovať raz ročne, pričom nové panely budú zaraďované do merania priebežne.

TNS Slovakia bude monitorať len reklamné plochy zmluvných outdoorových spoločností. Do merania tak automaticky nebudú zahrnuté nelegálne reklamné plochy tzv. „čierne plochy", ktorých odstránenie je v súčasnosti diskutovanou témou viacerých veľkých slovenských miest. Využívaním nástroja OAM sa ustanovia aj reálne opatrenia, ktoré budú viesť k znižovaniu vizuálneho smogu v mestách, pretože zadávatelia reklamy ako aj mediálne agentúry budú pri cielení kampaní na koncových zákazníkov pracovať len s legálnym portfóliom reklamných nosičov.

Ivan Šimek, Managing Director agentúry TNS Slovakia, povedal: „Teší nás, že sme so spoločnosťami Akzent Bigboard a Nubium podpísali zmluvu o meraní outdoorových plôch. Toto rozhodnutie je dôkazom toho, že sme vďaka našej technológii a našim skúsenostiam schopní poskytovať kvalitné meranie aj v oblasti vonkajšej reklamy. Na rozdiel od všetkých ostatných mediatypov, nemal doteraz outdoor na Slovensku jednotné meranie. A našim cieľom je, aby sa z toho merania stala jednotná mena pre celý outdoorový trh."

János Gaál, generálny riaditeľ agentúry Akzent Bigboard túto spoluprácu okomentoval: „Veríme, že meranie vonkajšej reklamy pomôže nielen lepšie kontrolovať, ale hlavne dosiahnuť lepšiu pozíciu outdooru v celkovom mediamixe ako aj vyšší podiel na celkových reklamných výdavkoch."

Ladislav Strašil, riaditeľ agentúry Nubium, dodal: „Sme radi, že budeme spolupracovať s agentúrou TNS Slovakia. Na základe výstupov z merania získajú zadávatelia reklamy detailnejšie a lepšie analyzovateľné údaje o efektivite outdoorových kampaní."


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá