15.6.2015 0 Comments

Spoločnosti AKZENT BIGBOARD, NUBIUM A TNS SLOVAKIA podpísali zmluvu na projekt merania vonkajšej reklamy

Agentúra TNS Slovakia oznámila, že so spoločnosťami Akzent Bigboard a Nubium podpísala zmluvu na projekt merania vonkajšej reklamy - OAM (Outdoor Audience Measurement). TNS Slovakia týmto prináša na trh jednotnú metriku na meranie, plánovanie a optimalizáciu outdoorových kampaní, pričom prvé výsledky z merania budú k dispozícii na jeseň tohto roku.

Zavedenie OAM prispeje k spresneniu výpočtov mediálnych parametrov kampaní a k zlepšeniu práce pri plánovaní outdoorových kampaní mediálnymi agentúrami. OAM pomôže koncovým zadávateľom pri výbere regiónov či cieľových skupín, na ktoré má byť kampaň zameraná, tak isto pri plánovaní kampane a nastavení outdoorových plôch, ktoré budú jej súčasťou.

Outdoorové meranie pozostáva z dvoch základných krokov - Traffic Survey a audit plôch. Traffic Survey je realizovaný na území celého Slovenska na reprezentatívnej vzorke 15 000 respondentov.

Do auditu plôch je zahrnutých viac ako 13 000 reklamných plôch z celého Slovenska, ktoré predstavujú približne 65% všetkých outdoorových plôch. Monitorujú sa billboardy, bigboardy, doublebigboardy, citylighty ako aj ďalšie špecifické outdoorové reklamné nosiče. Z auditu plôch získajú zadávatelia reklamy detailné informácie o reklamných paneloch, ako napríklad GPS súradnice, charakteristiky umiestnenia, typ panelu, výška, osvetlenie, vzdialenosť od susedných panelov, body viditeľnosti nosiča, charakteristika cesty či dopravy. Audit všetkých reklamných plôch sa bude realizovať raz ročne, pričom nové panely budú zaraďované do merania priebežne.

TNS Slovakia bude monitorať len reklamné plochy zmluvných outdoorových spoločností. Do merania tak automaticky nebudú zahrnuté nelegálne reklamné plochy tzv. „čierne plochy", ktorých odstránenie je v súčasnosti diskutovanou témou viacerých veľkých slovenských miest. Využívaním nástroja OAM sa ustanovia aj reálne opatrenia, ktoré budú viesť k znižovaniu vizuálneho smogu v mestách, pretože zadávatelia reklamy ako aj mediálne agentúry budú pri cielení kampaní na koncových zákazníkov pracovať len s legálnym portfóliom reklamných nosičov.

Ivan Šimek, Managing Director agentúry TNS Slovakia, povedal: „Teší nás, že sme so spoločnosťami Akzent Bigboard a Nubium podpísali zmluvu o meraní outdoorových plôch. Toto rozhodnutie je dôkazom toho, že sme vďaka našej technológii a našim skúsenostiam schopní poskytovať kvalitné meranie aj v oblasti vonkajšej reklamy. Na rozdiel od všetkých ostatných mediatypov, nemal doteraz outdoor na Slovensku jednotné meranie. A našim cieľom je, aby sa z toho merania stala jednotná mena pre celý outdoorový trh."

János Gaál, generálny riaditeľ agentúry Akzent Bigboard túto spoluprácu okomentoval: „Veríme, že meranie vonkajšej reklamy pomôže nielen lepšie kontrolovať, ale hlavne dosiahnuť lepšiu pozíciu outdooru v celkovom mediamixe ako aj vyšší podiel na celkových reklamných výdavkoch."

Ladislav Strašil, riaditeľ agentúry Nubium, dodal: „Sme radi, že budeme spolupracovať s agentúrou TNS Slovakia. Na základe výstupov z merania získajú zadávatelia reklamy detailnejšie a lepšie analyzovateľné údaje o efektivite outdoorových kampaní."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá