24.3.2014 0 Comments

Spoločnosť TP-LINK na veľtrhu CeBIT odhalila celú sériu dvojpásmových noviniek

Spoločnosť TP-LINK, celosvetový dodávateľ domácich a SOHO sieťových produktov, predstavila na konferencii CeBIT 2014 v nemeckom Hannoveri hneď päť produktových noviniek, z ktorých je väčšina schopná prevádzky v oboch frekvenčných pásmach.

Prvou odhalenou novinkou je elegantný dvojpásmový smerovač AC1900, ktorý rozširuje portfólio produktov spoločnosti TP-LINK postavené na bezdrôtovom štandarde 802.11ac. Novinka je vybavená gigabitovými ethernetovými portami a dáta po bezdrôtovej sieti zvláda prenášať rýchlosťou až 1,9 Gbit/s, čím sa stavia do pozície jedného z najrýchlejších zariadení na trhu. Vďaka rozhraniu USB 3.0 umožňuje po sieti zdieľať tiež tlačiareň a dáta z externých diskov.

Svojho rozšírenia sa dočkala tiež ponuka powerline adaptérov, ktorá sa rozrástla o sériu TL-WPA4230P, ktorá dokáže prenášať dáta po elektrických rozvodoch rýchlosťou až 500 Mbit/s. Skladá sa z adaptérov TL-WPA4230P a TL-PA4020P, ktoré dokopy ponúkajú 5 ethernetových portov, vďaka ktorým umožňujú pripojiť hneď niekoľko zariadení súčasne. Obidva adaptéry majú na svojom tele integrovanú zástrčku do elektrickej siete, takže po ich zapojení nestratíte možnosť napájania ďalšieho spotrebiča. Výhodou je tiež tlačidlo Clone umožňujúce adaptérom skopírovať identifikátor vašej bezdrôtovej siete a rozšíriť tak jej dosah aj do vzdialenejších priestorov.

Zlepšenie Wi-Fi signálu v domácnosti si kladie za cieľ aj tretia predstavená novinka, a síce dvojpásmový Wi-Fi extendér TL-WA3500RE. Zariadenie si poradí s bezdrôtovými sieťami vo frekvenčnom pásme 2,4 a 5 GHz. Jednoducho sa pripojí k už existujúcej bezdrôtovej sieti a šíri jej signál ďalej. Veľmi účinne tak redukuje prípadné „hluché miesta", kam signál bežného smerovača nedosiahne. Model TL-WA3500RE je osadený jedným ethernetovým portom a je schopný pracovať aj v roli bezdrôtového klienta, ktorá príde vhod napríklad s využitím pre pripojenie inteligentnej televízie či hernej konzoly.

Sériu výkonných smerovačov do domácnosti či malej kancelárie doplňuje dvojpásmový smerovač AC1350, ktorý sa rovnako ako model AC1900 vyznačuje podporou bezdrôtového štandardu 802.11ac. Táto technológia je teoreticky 3x rýchlejšia než starší štandard 802.11n, takže smerovač ponúka prenos dát po bezdrôtovej sieti rýchlosťou až 1,35 Gbit/s. Pre zdieľanie tlačiarní a externých úložísk je novinka vybavená hneď dvoma USB portami, tlačiareň aj dáta z prenosných diskov tak môžete zdieľať naraz.

Poslednou novinkou predstavenou v rámci konferencie CeBIT 2014 je ďalší prírastok do série dvojpásmových smerovačov - model TD-W9980 (TD-W9980B) s integrovaným VDSL2 modemom. Pripojenie k internetu umožňuje nielen prostredníctvom VDSL technológie, ale tiež cez klasický ethernet - stáva sa tak univerzálnym domácim smerovačom. Do svojej výbavy zahŕňa 4 gigabitové porty a podporu moderných sietí IPv6. Dáta po bezdrôtovej sieti zvládne vďaka technológii 802.11n prenášať rýchlosťou až 600 Mbit/s.

Predpokladaná dostupnosť ani cena všetkých predstavených zariadení zatiaľ nebola oznámená. Detailnejšie informácie vám prinesieme vo chvíli, keď budú novinky vstupovať na slovenský trh.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

DHL Supply Chain ponúka pracovné príležitosti na západnom Slovensku

28.10.2016 12:00

Spoločnosť DHL Supply Chain otvorila v septembri novú prevádzku v logistickom parku pri Senci. Je to už v poradí tretia prevádzka prinášajúca do západného regiónu nové pracovné príležitosti. O firme a ...

Tlačové správy

Používatelia nelicencovaného softvéru môžu dostať až 8 rokov nepodmienečne. Podnikatelia, stojí vám za to riskovať?

28.10.2016 11:28

Za nelicencovaný  softvér tvrdý trest IT správe dát a licencovaným softvérom, zdá sa, slovenskí podnikatelia neprikladajú dostatočnú pozornosť. Pritom konateľom firiem, ktoré porušujú zákon a pracujú ...

Tlačové správy

René Parák odchádza z postu riaditeľa komunikácie spoločnosti O2 Slovakia

28.10.2016 11:23

Dlhoročný šéf komunikácie spoločnosti O2 Slovakia René Parák ukončí k 31. októbru 2016 svoje pôsobenie na tejto pozícii. Do konca roka 2016 bude René Parák pôsobiť vo funkcii Predsedu správnej rady Fé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá