Image
6.9.2016 0 Comments

Spoločnosť Sony posúva setom ‘Signature Series’ hranice

Tento produktový rad ‘Signature Series’ dokladá technickú dokonalosť spoločnosti Sony v obore audio. Bola špeciálne navrhnutá tak, aby poskytovala dokonalý zážitok. Ideálne sa hodí k tomu, aby ste sa pohodlne usadili, relaxovali a užívali si počúvanie svojich obľúbených skladieb. Séria ‘Signature Series’ bola koncipovaná tak, aby sa jej jednotlivé časti vzájomne dopĺňali. Slúchadlá, audioprehrávač Walkman® a zosilňovač spolu vašim ušiam prinášajú unikátnu kvalitu zvuku.

Spoločnosť Sony sa pri príležitosti svojich 70. narodenín rozhodla pripomenúť si prestížne dedičstvo v oblasti audiotechniky, ku ktorému napríklad patrí svetoznámy Walkman. Designerské a technické tímy spoločnosti Sony vytvorili túto sériu s použitím najnovších technológii tak, aby prinášala najvyššiu možnú kvalitu a dokonalo čistý zvuk. Séria “Signature Series” dokáže prehrávať zvuk vo vysokom rozlíšení (High Resolution Audio) a unikátne kombinuje analógové a digitálne technológie. Zaručuje tak vždy dokonalý zážitok ako z prvého radu.

Tento rad audio produktov verne sprostredkováva srdce aj dušu, ktoré autor do svojho diela vložil, či už ide o impozantnú rezonanciu orchestra, alebo prekypujúcu vášeň živého koncertu. Spoločne posúvajú zvuk do úplne novej dimenzie – zážitok z počúvania so slúchadlami sa mení a vy hudbu nielen „počúvate”, ale priam až „cítite”.

Všetky produkty z radu „Signature Series“ majú symetrické konektory φ4.4mm, odpovedajúce novým štandardom. Spoločnosť Sony ide o krok ďalej vo svojej posadnutosti dokonalými materiálmi a konštrukciami, ktoré umožňujú čo najdokonalejšiu reprodukciu zvuku. Tiež sa rozhodla pre nekonvenčný prístup k dizajnu. Organické tvary, viditeľné v každom detaile, stelesňujú dizajn založený na fyzikálnych zákonoch. Tým je dosiahnutá výnimočná kvalita zvuku. Všetky materiály boli vyberané podľa princípov akustického dizajnu.

Atmosféra a detaily hudby

Slúchadlá MDR-Z1R majú široký frekvenčný rozsah, ktorý ponúka luxusne prirodzený zvuk ako v nahrávacom štúdiu, prehrávanie až 120kHz pri vysokom rozlíšení. 70mm HD reproduktor rozširuje zvukový priestor a vytvára prirodzený zvuk s kontrolovaným prúdením vzduchu a plochými rovinnými vlnami.

Tieto slúchadlá sa vyrábajú v Japonsku, ktoré je synonymom pre exkluzívne technické prevedenie, použitie najlepších materiálov a dokonalé remeselné spracovanie, zaručujúce vrcholný zážitok z počúvania. Nový dizajn krycej mriežky s Fibonacciho vzorom je inšpirovaný výskytom Fibonacciho postupnosti v prírode. Rovnomerné otvory zabezpečujú minimálne zafarbenie zvuku a vernú reprodukciu vo vysokom rozlíšení. Vďaka nerezonujúcim mušliam slúchadiel, ktoré nadbytočnú rezonanciu eliminujú, vytvára zvuk realistickú atmosféru a reprodukuje aj najmenšie detaily. Dokonale sa hodia na neskoré večery v knižnici.

Tento špičkový výrobok sa pýši luxusným prevedením každého komponentu, od ergonomických náušníkov, vyrobených z pravej kože, cez ľahký most z beta titánovej zliatiny, až po ochranný kryt mušle z nerezovej ocele. 

Sofistikované a kultové

Najvyšší rad kultového prehrávača Walkman®, zahrňujúci modely NW-WM1Z a NW-WM1A bol zdokonalený tak, aby poskytoval nekompromisnú kvalitu zvuku. Tieto hudobné prehrávače umožňujú výnimočný zážitok z počúvania a zvládnu prehrať hudbu v akomkoľvek formáte, od audio vo vysokom rozlíšení, až po nízku kvalitu formátu mp3. Vďaka novému DSEE HX™ disponuje piatimi režimami, medzi nimi si môžete vyberať podľa toho, aký typ hudby práve počúvate: štandardnú, ženské hlasy, mužské hlasy, bicie, sláčiky. Táto technológia prináša možnosť „dopočítať“ hudobné zložky s nižším počtom bytov na kvalitu blížiacu sa vysokému rozlíšeniu. Nové prehrávače Walkman® vedia reprodukovať hudbu čisto, presne a prirodzene akusticky vyvážene.

Dizajn je dôležitý, pretože slúži vysokej kvalite zvuku. Preto je šasi slúchadiel WM1Z, ktoré dokazujú technologickú výnimočnosť Sony, vyrobené zo zlatenej bezkyslíkatej medi. Každý komponent bol vybraný s veľkou starostlivosťou o detail.

Tento hudobný prehrávač má vlastné prehľadné menu, ktoré ponúka rôzne režimy prehrávania, aby ste si užili čo najlepšie vašu obľúbenú hudbu. Optimalizovaný audio vstup a kontrola času sú len príkladom mnohých ďalších špičkových vlastností, zaručujúcich pohodové počúvanie. Kábel spletený zo štyroch vodičov, ktorý bol použitý pre WM1Z, bol navrhnutý v spolupráci so spoločnosťou Kimber KABLE®  a bol použitý od zosilňovača až po jack slúchadiel. Tým bola docielená bohatá, expresívna, a zároveň jemná kvalita zvuku.

Tento kultový prehrávač disponuje toľko žiadaným bezdrôtovým pripojením cez Bluetooth® a LDAC™, takže môžete pesničky prehrávať z najrôznejších zdrojov. 

Do napájacieho zdroja zosilňovača bol vstavaný novo vyvinutý kondenzátor FT CAP (High polymer capacitor). Úžasná čistota vokálov aj inštrumentálnej hudby bola ešte zdokonalená a bola dosiahnutá ostrá, silná basová linka.

Pre tých z vás, ktorí dávate prednosť elegantnému hliníkovému dizajnu šasi, je tu model NW-WM1A, ktorý ponúka nízky odpor šasi pre jasnejšie a satejšie basy. Pri výrobe slúchadiel bol od zosilňovača až po jack použitý špeciálny kábel z bezkyslíkovej medi, ktorý zaisťuje pôsobivú kvalitu zvuku.

Vysoko kvalitné zosilnenie

Slúchadlový zosilňovač TA-ZH1ES zaisťuje jasný dynamický zvuk a pri počúvaní slúchadiel umožňuje dosiahnuť vyššiu kvality zvuku. Tento produkt nastavuje nový štandard pre slúchadlové zosilňovače a ponúka výnimočnú kvalitu zvuku vo vysokom rozlíšení (až DSD 22.4MHz/PCM 768kHz/32bit) pre ozajstný zážitok z domáceho počúvania hudby.

Hybridné obvody zosilňovača D.A. Hybrid Amplifier Circuit sú kombináciou plne digitálneho zosilňovača S-Master HX™ od Sony a analógového zosilňovača. Z oboch si berie to najlepšie – jemné detaily zvuku ako pri zosilňovači S-Master HX a malé skreslenie ako pri analógovom zosilňovači. 

Novo vyvinuté FBW šasi (Frame/Beam/Wall) kombinuje konštrukciu typu W (Wall) so známou konštrukciou typu FB (Frame/Beam), ktorá bola v sérii ES ďalej zdokonaľovaná. Stena sa vyrába brúsením extrudovaného hliníka a tvorí vrúbkované telo, ktoré potláča nadmerné vibrácie. Tiež aj akusticky vyladený panel pomáha dosiahnuť ideálny zvuk tým, že obmedzuje vibrácie a rezonanciu.

Zosilňovač ZH1ES je vybavený novými technológiami DSEE HX a DSD Remastering Engine, ktoré konvertujú zdroj PCM na DSD 11.2MHz a zachovávajú tak dojem pôvodného zvuku.

Kompatibilita je pre ZH1ES zásadná, takže aj keď si ju najlepšie užijete v kombinácii s novými slúchadlami Z1R a WM1Z/WM1A, je kompatibilná aj s ďalšími modelmi. Ponúka rôzne vstupy a celý rad vyvážených (symetrických) aj nevyvážených výstupov, takže si môžete dopriať hudobný zážitok vo vysokej kvalite a použiť rôzne slúchadlá bez toho, aby ste museli siahnuť ku kompromisom.

Cena MDR-Z1R je 2200€
Cena NW-WM1Z je 3300€
Cena NW-WM1A je 1200 €
Cena TA-ZH1ES je 2000€

Slúchadlá a Walkman® radu Signature Series budú v obchodoch dostupné od októbra 2016. Zosilňovač sa následne začne predávať v novembri.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá