Image
6.9.2016 0 Comments

Spoločnosť Sony posúva setom ‘Signature Series’ hranice

Tento produktový rad ‘Signature Series’ dokladá technickú dokonalosť spoločnosti Sony v obore audio. Bola špeciálne navrhnutá tak, aby poskytovala dokonalý zážitok. Ideálne sa hodí k tomu, aby ste sa pohodlne usadili, relaxovali a užívali si počúvanie svojich obľúbených skladieb. Séria ‘Signature Series’ bola koncipovaná tak, aby sa jej jednotlivé časti vzájomne dopĺňali. Slúchadlá, audioprehrávač Walkman® a zosilňovač spolu vašim ušiam prinášajú unikátnu kvalitu zvuku.

Spoločnosť Sony sa pri príležitosti svojich 70. narodenín rozhodla pripomenúť si prestížne dedičstvo v oblasti audiotechniky, ku ktorému napríklad patrí svetoznámy Walkman. Designerské a technické tímy spoločnosti Sony vytvorili túto sériu s použitím najnovších technológii tak, aby prinášala najvyššiu možnú kvalitu a dokonalo čistý zvuk. Séria “Signature Series” dokáže prehrávať zvuk vo vysokom rozlíšení (High Resolution Audio) a unikátne kombinuje analógové a digitálne technológie. Zaručuje tak vždy dokonalý zážitok ako z prvého radu.

Tento rad audio produktov verne sprostredkováva srdce aj dušu, ktoré autor do svojho diela vložil, či už ide o impozantnú rezonanciu orchestra, alebo prekypujúcu vášeň živého koncertu. Spoločne posúvajú zvuk do úplne novej dimenzie – zážitok z počúvania so slúchadlami sa mení a vy hudbu nielen „počúvate”, ale priam až „cítite”.

Všetky produkty z radu „Signature Series“ majú symetrické konektory φ4.4mm, odpovedajúce novým štandardom. Spoločnosť Sony ide o krok ďalej vo svojej posadnutosti dokonalými materiálmi a konštrukciami, ktoré umožňujú čo najdokonalejšiu reprodukciu zvuku. Tiež sa rozhodla pre nekonvenčný prístup k dizajnu. Organické tvary, viditeľné v každom detaile, stelesňujú dizajn založený na fyzikálnych zákonoch. Tým je dosiahnutá výnimočná kvalita zvuku. Všetky materiály boli vyberané podľa princípov akustického dizajnu.

Atmosféra a detaily hudby

Slúchadlá MDR-Z1R majú široký frekvenčný rozsah, ktorý ponúka luxusne prirodzený zvuk ako v nahrávacom štúdiu, prehrávanie až 120kHz pri vysokom rozlíšení. 70mm HD reproduktor rozširuje zvukový priestor a vytvára prirodzený zvuk s kontrolovaným prúdením vzduchu a plochými rovinnými vlnami.

Tieto slúchadlá sa vyrábajú v Japonsku, ktoré je synonymom pre exkluzívne technické prevedenie, použitie najlepších materiálov a dokonalé remeselné spracovanie, zaručujúce vrcholný zážitok z počúvania. Nový dizajn krycej mriežky s Fibonacciho vzorom je inšpirovaný výskytom Fibonacciho postupnosti v prírode. Rovnomerné otvory zabezpečujú minimálne zafarbenie zvuku a vernú reprodukciu vo vysokom rozlíšení. Vďaka nerezonujúcim mušliam slúchadiel, ktoré nadbytočnú rezonanciu eliminujú, vytvára zvuk realistickú atmosféru a reprodukuje aj najmenšie detaily. Dokonale sa hodia na neskoré večery v knižnici.

Tento špičkový výrobok sa pýši luxusným prevedením každého komponentu, od ergonomických náušníkov, vyrobených z pravej kože, cez ľahký most z beta titánovej zliatiny, až po ochranný kryt mušle z nerezovej ocele. 

Sofistikované a kultové

Najvyšší rad kultového prehrávača Walkman®, zahrňujúci modely NW-WM1Z a NW-WM1A bol zdokonalený tak, aby poskytoval nekompromisnú kvalitu zvuku. Tieto hudobné prehrávače umožňujú výnimočný zážitok z počúvania a zvládnu prehrať hudbu v akomkoľvek formáte, od audio vo vysokom rozlíšení, až po nízku kvalitu formátu mp3. Vďaka novému DSEE HX™ disponuje piatimi režimami, medzi nimi si môžete vyberať podľa toho, aký typ hudby práve počúvate: štandardnú, ženské hlasy, mužské hlasy, bicie, sláčiky. Táto technológia prináša možnosť „dopočítať“ hudobné zložky s nižším počtom bytov na kvalitu blížiacu sa vysokému rozlíšeniu. Nové prehrávače Walkman® vedia reprodukovať hudbu čisto, presne a prirodzene akusticky vyvážene.

Dizajn je dôležitý, pretože slúži vysokej kvalite zvuku. Preto je šasi slúchadiel WM1Z, ktoré dokazujú technologickú výnimočnosť Sony, vyrobené zo zlatenej bezkyslíkatej medi. Každý komponent bol vybraný s veľkou starostlivosťou o detail.

Tento hudobný prehrávač má vlastné prehľadné menu, ktoré ponúka rôzne režimy prehrávania, aby ste si užili čo najlepšie vašu obľúbenú hudbu. Optimalizovaný audio vstup a kontrola času sú len príkladom mnohých ďalších špičkových vlastností, zaručujúcich pohodové počúvanie. Kábel spletený zo štyroch vodičov, ktorý bol použitý pre WM1Z, bol navrhnutý v spolupráci so spoločnosťou Kimber KABLE®  a bol použitý od zosilňovača až po jack slúchadiel. Tým bola docielená bohatá, expresívna, a zároveň jemná kvalita zvuku.

Tento kultový prehrávač disponuje toľko žiadaným bezdrôtovým pripojením cez Bluetooth® a LDAC™, takže môžete pesničky prehrávať z najrôznejších zdrojov. 

Do napájacieho zdroja zosilňovača bol vstavaný novo vyvinutý kondenzátor FT CAP (High polymer capacitor). Úžasná čistota vokálov aj inštrumentálnej hudby bola ešte zdokonalená a bola dosiahnutá ostrá, silná basová linka.

Pre tých z vás, ktorí dávate prednosť elegantnému hliníkovému dizajnu šasi, je tu model NW-WM1A, ktorý ponúka nízky odpor šasi pre jasnejšie a satejšie basy. Pri výrobe slúchadiel bol od zosilňovača až po jack použitý špeciálny kábel z bezkyslíkovej medi, ktorý zaisťuje pôsobivú kvalitu zvuku.

Vysoko kvalitné zosilnenie

Slúchadlový zosilňovač TA-ZH1ES zaisťuje jasný dynamický zvuk a pri počúvaní slúchadiel umožňuje dosiahnuť vyššiu kvality zvuku. Tento produkt nastavuje nový štandard pre slúchadlové zosilňovače a ponúka výnimočnú kvalitu zvuku vo vysokom rozlíšení (až DSD 22.4MHz/PCM 768kHz/32bit) pre ozajstný zážitok z domáceho počúvania hudby.

Hybridné obvody zosilňovača D.A. Hybrid Amplifier Circuit sú kombináciou plne digitálneho zosilňovača S-Master HX™ od Sony a analógového zosilňovača. Z oboch si berie to najlepšie – jemné detaily zvuku ako pri zosilňovači S-Master HX a malé skreslenie ako pri analógovom zosilňovači. 

Novo vyvinuté FBW šasi (Frame/Beam/Wall) kombinuje konštrukciu typu W (Wall) so známou konštrukciou typu FB (Frame/Beam), ktorá bola v sérii ES ďalej zdokonaľovaná. Stena sa vyrába brúsením extrudovaného hliníka a tvorí vrúbkované telo, ktoré potláča nadmerné vibrácie. Tiež aj akusticky vyladený panel pomáha dosiahnuť ideálny zvuk tým, že obmedzuje vibrácie a rezonanciu.

Zosilňovač ZH1ES je vybavený novými technológiami DSEE HX a DSD Remastering Engine, ktoré konvertujú zdroj PCM na DSD 11.2MHz a zachovávajú tak dojem pôvodného zvuku.

Kompatibilita je pre ZH1ES zásadná, takže aj keď si ju najlepšie užijete v kombinácii s novými slúchadlami Z1R a WM1Z/WM1A, je kompatibilná aj s ďalšími modelmi. Ponúka rôzne vstupy a celý rad vyvážených (symetrických) aj nevyvážených výstupov, takže si môžete dopriať hudobný zážitok vo vysokej kvalite a použiť rôzne slúchadlá bez toho, aby ste museli siahnuť ku kompromisom.

Cena MDR-Z1R je 2200€
Cena NW-WM1Z je 3300€
Cena NW-WM1A je 1200 €
Cena TA-ZH1ES je 2000€

Slúchadlá a Walkman® radu Signature Series budú v obchodoch dostupné od októbra 2016. Zosilňovač sa následne začne predávať v novembri.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá