23.4.2015 0 Comments

Spoločnosť SAP oznámila výsledky za prvý štvrťrok 2015

Výnosy z cloudu stúpli o 131 %, výnosy zo SAP Business Network o 207 %, HANA prudko rastie a zdvíha výnosy z cloudu a softvéru o 24 %

Spoločnosť SAP SE, svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov, oznámila finančné výsledky za prvý štvrťrok končiaci 31. marcom 2015.

  • Silný rast v nových objednávkach cloudu: o 121 percent.
  • Silný topline výkon: výnosy z cloudu a softvéru, účtované podľa non-IFRS štandardov, vzrástli o 24 percent na 3,66 miliardy eur - všetky regióny zaznamenali dvojciferný rast.
  • Rýchly štart SAP S/4 HANA: má viac ako 370 zákazníkov.
  • Prevádzkový zisk, účtovaný podľa non-IFRS štandardov, stúpol o 15 percent na 1,06 miliardy eur.
  • Potvrdený výhľad na celý rok 2015.

VÝZNAMNÉ OBCHODNÉ UDALOSTI V PRVOM ŠTVRŤROKU 2015

Spoločnosť SAP opäť zaznamenala výnimočne silný rast v cloude. Výnos z predplatného cloudu a podpory, účtovaný podľa non-IFRS štandardov, narástol medziročne o 131 % (95 % pri stálych menových kurzoch). Nové objednávky cloudu, ktoré sú kľúčovým meradlom úspechu spoločnosti SAP v cloude, narástli o 121 % na 120 miliónov eur. Spoločnosť zaznamenala veľmi silnú výkonnosť, týkajúcu sa výnosov z cloudu a softvéru s 24 % rastom, účtovaným podľa non-IFRS štandardov (pri stálych menových kurzoch), na 3,66 miliardy eur.

Prevádzkový zisk, účtovaný podľa non-IFRS štandardov, vzrástol o 15 % (pokles o 2 % pri stálych menových kurzoch) na 1,06 miliardy eur.

„Teší nás, že môžeme oznámiť trojciferný rast v cloude i v segmente našej biznis siete, ktorá odštartovala vynikajúco. SAP S/4 HANA zaznamenala robustný začiatok a naberá tempo. Každý región zaznamenal tento štvrťrok vo výnosoch z cloudu a softvéru dvojciferný rast," povedal Bill McDermott, CEO SAP. „Sústredenie sa na zákazníka a investície do inovácií sa vyplácajú," doplnil ho Luka Mucic, CFO spoločnosti SAP. „Naše výnosy z cloudu a softvéru narástli o 24 % a prevádzkový zisk o 15 %, takže v prvom štvrťroku po prvý raz prekročil miliardu eur."

Jedným z hlavných faktorov rastu zostáva SAP HANA. Počet jej zákazníkov za prvé tri mesiace prekročil 6 400, čo je v porovnaní s vlaňajškom takmer dvojnásobok. Hlavným katalyzátorom uplatnenia sa na trhu naprieč všetkými odvetviami a regiónmi bol robustný štart SAP S/4 HANA, ktorý v tomto roku zatiaľ získal viac ako 370 zákazníkov.

SAP HANA ako vývojárska platforma a platforma SAP HANA cloud umožňuje organizáciám rozširovať a prispôsobovať si SAP aplikácie rýchlo a jednoducho v cloude. Táto nová ponuka zaznamenáva výrazný rozmach a za krátky čas zaujala už približne 1 400 zákazníkov.

SAP Business Network je najväčšou sieťou svojho druhu na svete. Celkový výnos segmentu SAP Business Network bol v prvom štvrťroku 368 miliónov eur (308 miliónov eur pri stálych menových kurzoch), čo je medziročný nárast o 207 % (157 % pri stálych menových kurzoch). Viac ako 1,8 milióna prepojených spoločností zobchodovalo viac ako 750 miliárd dolárov v bezproblémových transakciách. SAP Business Networks spája riešenia Ariba, Concur a Fieldglass do jednej prevádzkovej jednotky, ktorá je hlásená ako samostatný segment

OBCHODNÝ VÝHĽAD NA ROK 2015

Spoločnosť potvrdzuje výhľad na rok 2015:

Vychádzajúc zo solídneho vývoja spoločnosti v oblasti cloudového podnikania očakávame celoročné výnosy z predplatného na cloudové riešenia a z podpory účtované podľa non-IFRS štandardov v rozpätí 1,95 až 2,05 miliardy eur pri stálych menových kurzoch (2014: 1,10 miliardy eura). Vrchná časť tohto rozpätia predstavuje mieru rastu 86 percent pri stálych menových kurzoch. Spoločnosti Concur a Fieldglass sa na tomto raste majú podieľať príspevkom v približnej výške 50 percentuálnych bodov.

Spoločnosť očakáva celoročné výnosy z cloudových riešení a softvéru účtované podľa non-IFRS štandardov vyššie o 8 až 10 percent pri stálych menových kurzoch (2014: 14,33 miliardy eur). SAP očakáva celoročný prevádzkový zisk účtovaný podľa non-IFRS štandardov v rozsahu 5,60 až 5,90 miliardy eur pri stálych menových kurzoch (2014: 5,64 miliardy eur).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá