23.4.2015 0 Comments

Spoločnosť SAP oznámila výsledky za prvý štvrťrok 2015

Výnosy z cloudu stúpli o 131 %, výnosy zo SAP Business Network o 207 %, HANA prudko rastie a zdvíha výnosy z cloudu a softvéru o 24 %

Spoločnosť SAP SE, svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov, oznámila finančné výsledky za prvý štvrťrok končiaci 31. marcom 2015.

  • Silný rast v nových objednávkach cloudu: o 121 percent.
  • Silný topline výkon: výnosy z cloudu a softvéru, účtované podľa non-IFRS štandardov, vzrástli o 24 percent na 3,66 miliardy eur - všetky regióny zaznamenali dvojciferný rast.
  • Rýchly štart SAP S/4 HANA: má viac ako 370 zákazníkov.
  • Prevádzkový zisk, účtovaný podľa non-IFRS štandardov, stúpol o 15 percent na 1,06 miliardy eur.
  • Potvrdený výhľad na celý rok 2015.

VÝZNAMNÉ OBCHODNÉ UDALOSTI V PRVOM ŠTVRŤROKU 2015

Spoločnosť SAP opäť zaznamenala výnimočne silný rast v cloude. Výnos z predplatného cloudu a podpory, účtovaný podľa non-IFRS štandardov, narástol medziročne o 131 % (95 % pri stálych menových kurzoch). Nové objednávky cloudu, ktoré sú kľúčovým meradlom úspechu spoločnosti SAP v cloude, narástli o 121 % na 120 miliónov eur. Spoločnosť zaznamenala veľmi silnú výkonnosť, týkajúcu sa výnosov z cloudu a softvéru s 24 % rastom, účtovaným podľa non-IFRS štandardov (pri stálych menových kurzoch), na 3,66 miliardy eur.

Prevádzkový zisk, účtovaný podľa non-IFRS štandardov, vzrástol o 15 % (pokles o 2 % pri stálych menových kurzoch) na 1,06 miliardy eur.

„Teší nás, že môžeme oznámiť trojciferný rast v cloude i v segmente našej biznis siete, ktorá odštartovala vynikajúco. SAP S/4 HANA zaznamenala robustný začiatok a naberá tempo. Každý región zaznamenal tento štvrťrok vo výnosoch z cloudu a softvéru dvojciferný rast," povedal Bill McDermott, CEO SAP. „Sústredenie sa na zákazníka a investície do inovácií sa vyplácajú," doplnil ho Luka Mucic, CFO spoločnosti SAP. „Naše výnosy z cloudu a softvéru narástli o 24 % a prevádzkový zisk o 15 %, takže v prvom štvrťroku po prvý raz prekročil miliardu eur."

Jedným z hlavných faktorov rastu zostáva SAP HANA. Počet jej zákazníkov za prvé tri mesiace prekročil 6 400, čo je v porovnaní s vlaňajškom takmer dvojnásobok. Hlavným katalyzátorom uplatnenia sa na trhu naprieč všetkými odvetviami a regiónmi bol robustný štart SAP S/4 HANA, ktorý v tomto roku zatiaľ získal viac ako 370 zákazníkov.

SAP HANA ako vývojárska platforma a platforma SAP HANA cloud umožňuje organizáciám rozširovať a prispôsobovať si SAP aplikácie rýchlo a jednoducho v cloude. Táto nová ponuka zaznamenáva výrazný rozmach a za krátky čas zaujala už približne 1 400 zákazníkov.

SAP Business Network je najväčšou sieťou svojho druhu na svete. Celkový výnos segmentu SAP Business Network bol v prvom štvrťroku 368 miliónov eur (308 miliónov eur pri stálych menových kurzoch), čo je medziročný nárast o 207 % (157 % pri stálych menových kurzoch). Viac ako 1,8 milióna prepojených spoločností zobchodovalo viac ako 750 miliárd dolárov v bezproblémových transakciách. SAP Business Networks spája riešenia Ariba, Concur a Fieldglass do jednej prevádzkovej jednotky, ktorá je hlásená ako samostatný segment

OBCHODNÝ VÝHĽAD NA ROK 2015

Spoločnosť potvrdzuje výhľad na rok 2015:

Vychádzajúc zo solídneho vývoja spoločnosti v oblasti cloudového podnikania očakávame celoročné výnosy z predplatného na cloudové riešenia a z podpory účtované podľa non-IFRS štandardov v rozpätí 1,95 až 2,05 miliardy eur pri stálych menových kurzoch (2014: 1,10 miliardy eura). Vrchná časť tohto rozpätia predstavuje mieru rastu 86 percent pri stálych menových kurzoch. Spoločnosti Concur a Fieldglass sa na tomto raste majú podieľať príspevkom v približnej výške 50 percentuálnych bodov.

Spoločnosť očakáva celoročné výnosy z cloudových riešení a softvéru účtované podľa non-IFRS štandardov vyššie o 8 až 10 percent pri stálych menových kurzoch (2014: 14,33 miliardy eur). SAP očakáva celoročný prevádzkový zisk účtovaný podľa non-IFRS štandardov v rozsahu 5,60 až 5,90 miliardy eur pri stálych menových kurzoch (2014: 5,64 miliardy eur).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá