27.2.2013 0 Comments

Spoločnosť S&T Slovakia predstavila aplikáciu pre obstarávanie 2013

Zjednodušenie systému obstarávania od úvodného plánovania rozpočtov cez zadanie požiadavky až po uzavretie zmluvy je aktuálnou témou pre slovenské spoločnosti. Potvrdzuje to záujem o seminár Riadenie obstarávacieho procesu, ktorý sa uskutočnil v uplynulých dňoch v Bratislave. Podujatie, na ktorom spoločnosť S&T Slovakia predstavila vlastnú aplikáciu pre riadenie obstarávania, organizovala spoločnosť s podporou spoločnosti Microsoft Slovakia.

„Reagujeme na požiadavky našich zákazníkov, ktorí od svojho nákupného oddelenia očakávajú výber a následné riadenie dodávateľov. Dodávateľov, ktorí poskytnú svoje výrobky alebo služby nielen za čo najlepšiu cenu, ale aj v požadovanej kvalite. Neustále hľadanie úspor kladie na nákupcov tlak vyjednávať o cene. Na druhej strane ich biznis kolegovia od nich očakávajú, že vybraní dodávatelia splnia všetky kvalitatívne či funkčné požiadavky," hovorí Peter Dovhun, Country Manager S&T Slovakia.

Komunikácia vo vnútri firmy, od vytvorenia a potvrdenia všetkých funkčných očakávaní, cez revíziu ponúk, schválenie finálnych zmlúv až po následné sledovanie plnenia, je náročný proces. Týka sa administratívy, sledovania termínov, dodržania schvaľovacieho postupu či množstva dokumentov, ktoré sú v obehu. „Počúvali sme našich zákazníkov a vytvorili sme pre nich aplikáciu, ktorá im prinesie úsporu času, zautomatizovanie väčšiny procesov a absolútnu kontrolu nad samotným výberom i následným riadením dodávateľov," dodáva Peter Dovhun.

„Na obstarávanie sa pozeráme ako na celok. Tento proces obsahuje množstvo úloh a dokumentov, ktoré si medzi sebou vymieňajú účastníci. Naše riešenie umožňuje toto všetko zosystematizovať a zjednodušiť a tak maximalizovať úspory. Systém umožňuje nákupcom vyjednávať o najlepšej cene, pretože im poskytuje všetky relevantné informácie potrebné pre ich rozhodovanie," hovorí o riešení spoločnosti S&T Slovakia Martin Kováč, delivery manager pre Microsoft solutions.

Riešenie pre riadenie obstarávacieho procesu je postavené na platforme nástrojov Microsoft Dynamics CRM 2011 a Sharepoint. Umožňuje ovládanie v Outlooku alebo webovom klientovi, jednoduché definovanie a parametrizáciu procesov, integráciu na ERP (SAP) a aukčné portály a možnosť používať kompletnú funkcionalitu na tabletoch a smartfónoch.

Video k produktu: http://youtu.be/qlMnrWiCoG4

Viac o produkte: http://www.snt.sk/bs/ProcurementProcessManagement.sk.php


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá