19.3.2015 0 Comments

Spoločnosť Mailkit začala proces certifikácie s Virusfree.cz

Mailkit je prvý poskytovateľ služieb e-mailového marketingu, ktorý začal proces certifikácie v spoločnosti Excello a zavedie testovaciu prevádzku služieb pre Certifikovaného poskytovateľa. Tieto služby prispejú k zníženiu počtu prípadov rozosielania nevyžiadaných e-mailov a s tým súvisiacich sťažností zo strany príjemcov.

Vďaka poznatkom spoločnosti Excello, prevádzkovateľa služby Virusfree.cz, ktorá chráni stovky firemných domén a freemailové služby centrum.sk a pobox.sk, budú môcť certifikovaní poskytovatelia efektívnejšie odhaľovať podozrivé správy a bojovať proti nevyžiadanej pošte.

Medzi najväčšie prínosy nových služieb pre Certifikovaných poskytovateľov patrí ohodnotenie rizikovosti zoznamu príjemcov ešte predtým, ako je e-mailová kampaň odoslaná. Týmto bude chránená reputácia odosielateľa využívajúceho službu Mailkit, ktorá je kľúčová pre úspešné doručenie mailingu do schránok užívateľov.

Ďalším nástrojom je kontrola antivírusovým a antispamovým mechanizmom a súčinnosti pri „ladení" technickej podoby e-mailu. Prax totiž ukázala, že odosielatelia často vytvárajú e-mailové kampane, ktoré majú zásadné chyby, a to je príčinou ich nedoručenia alebo ich odoslania do spamu.

Súčasťou služieb pre Certifikovaných poskytovateľov bude aj následné poskytnutie informácie o skutočnom hodnotení e-mailovej kampane vrátane reakcie užívateľov. To umožní zákazníkom využívajúcim službu Mailkit presnejšie sledovať reakcie príjemcov na zasielané správy a ich označovanie ako spam. Zabezpečí tiež lepšie doručovanie kampaní a naopak príjemcom na centrum.sk a pobox.sk a zákazníkom Virusfree.cz poskytne lepšiu ochranu pred nevyžiadanou poštou.

Obidve spoločnosti od týchto opatrení očakávajú pokles sťažností užívateľov na nevyžiadané obchodné správy, ktoré znižujú reputáciu odosielateľa a následne vyústia do zablokovania e-mailu. Riešenie sťažností a prípadné blokácie sú nepríjemné tak pre príjemcov ako aj pre poskytovateľov e-mail marketingových služieb. To isté platí aj pre odosielateľov a ich zákazníkov. Pre poskytovateľa e-mail marketingových služieb je nevyhnuté chrániť si dobré meno.

"Virusfree patrí medzi kľúčových hráčov na trhu antispamových riešení. Pre Mailkit je dôležité poskytnúť nástroj, ktorý umožňuje identifikáciu nevyžiadaných správ. V Mailkite sa od začiatku venujeme filtrovaniu správ pomocou manuálnej kontroly obsahu, aby sme eliminovali spam a zabezpečili tak perfektné doručovanie správ pre legitímne e-mailové kampane. Spolupráca s VirusFree.cz nám umožní presnejšie identifikovať potenciálne problémy už v začiatkoch a následne tiež lepšie vyhodnocovať reakcie príjemcov," vysvetľuje Jakub Olexa, CEO Mailkit.

"Spoločnosť Mailkit dlhodobo vyvíja v rámci našej spolupráce maximálne úsilie, aby užívatelia obdržali emaily v čo najkratšom čase a aby nedostávali žiadnu nevyžiadanú poštu. Vďaka tomu patrí Mailkit medzi významných odosielateľov hromadných e-mailov s bezproblémovou reputáciou," hovorí Tomáš Charvát, technický riaditeľ spoločnosti Excello a dopĺňa: "Na riešení Mailkit si ceníme predovšetkým to, že rešpektuje prianie a stratégiu našich zákazníkov. Z našej spolupráce potom ťažia všetky zúčastnené strany."

Hlavným cieľom oboch spoločností je boj proti nevyžiadanej pošte a rozvoj kvalitného a legitímneho e-mailového marketingu tak na českom ako aj slovenskom trhu.

Po ukončení testovacej prevádzky budú služby pre Certifikovaných poskytovateľov uvedené do komerčnej prevádzky všetkým záujemcom o túto službu, ktorí splnia podmienky pre poskytnutie služby.

V čom spočíva certifikácia?

V rámci procesu certifikácie je analyzovaná história e-mailovej prevádzky záujemcu o certifikáciu, jeho bezpečnostná politika, politika ochrany osobných údajov a nakladanie s nimi, ale aj technické riešenie doručovania správ, vyraďovanie nedoručiteľných adries a spracovanie odhlásených príjemcov. Certifikovaný poskytovateľ následne musí vykonať technickú implementáciu vyhodnotenia zasielaných informácií o reakciách príjemcov a dodržiavať podmienky certifikácie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá