9.7.2014 0 Comments

Spoločnosť Kapitol sa vďaka Softecu stala technologickým lídrom na českom trhu

Skupina Softec dodala spoločnosti KAPITOL poisťovacie a finančné poradenstvo, ktorá patrí do finančnej skupiny VIG, modernú enterprise tabletovú aplikáciu MAX s dotykovým ovládaním určenú pre priamu podporu predaja. Z finančného poradenstva sa tak stáva interaktívny proces, kde do deja zasahuje klient a priamo na mieste môže vidieť dôsledky svojich rozhodnutí. Zmienená aplikácia do neho vnáša úplne nový rozmer kvality. Prví finanční poradcovia s ňou začali pracovať pred niekoľkými dňami.

Spoločnosť KAPITOL poskytuje svojim klientom prostredníctvom siete spolupracovníkov finančné poradenstvo a predaj finančných produktov. K posilneniu svojej pozície na českom trhu sa rozhodla zaviesť nový obchodný model i do najnovších technológií. Moderná enterprise tabletová aplikácia MAX s dotykovým ovládaním od firmy Softec poskytuje podporu pre viac ako 1 300 poradcov. Jej hlavnou prednosťou je podpora procesu finančného poradenstva a predpredajných aktivít. Poradcovia tak môžu používať aplikáciu priamo na schôdzke s klientom, či už online alebo offline.

„V porovnaní s pôvodnou aplikáciou, ktorá poskytovala len systém evidencie dát klienta a jeho finančnej situácie, sa tak funkcionalita poradcov rozšírila o procesnú časť, zobrazovania dát v grafoch, možnosť okamžitej interakcie zákazníka a užívateľsky prívetivý dizajn," upresňuje Peter Morávek, riaditeľ divízie poisťovacích systémov rimy Softec.

Nová aplikácia pre tablety a notebooky s dotykovými obrazovkami dokáže klienta hravou formou vtiahnuť do rozhovoru a poskytnúť mu možnosť priamej interakcie. Poradca si s klientom môže prejsť jeho príjmy, výdaje a budúce ciele. Následne mu v grafe ukáže simuláciu životných rizík. Potom podľa jeho voľby pokračuje v identifikácii riešení presne na mieru. Okrem toho aplikácia umožňuje poradcom využiť v zariadení tiež kameru k získaniu fotografií, napr. existujúcich zmlúv klienta, apod. Pri tvorbe aplikácie sa nezabudlo ani na notebooky s klasickým displejom.

Ivo Zlámal, predseda predstavenstva spoločnosti KAPITOL: „Jednoznačným prínosom novej aplikácie MAX je naštartovanie obchodnej siete a zvýšenie kvality a efektivity predaja. Dôležitým faktorom je i zaistenie správneho postupu a tým aj vysokej kvality poskytovaného poradenstva našimi poradcami. Nové riešenie posunulo našu firmu do pozície technologického lídra na českom trhu."

Samotní poradcovia, ktorí aplikáciu už začali používať, ju ako nový nástroj vítajú hlavne preto, že s ňou dokážu klienta jednoduchšie zaujať, vysvetliť mu výhody spolupráce a presvedčiť ho o kvalite ponúkanej služby. Okrem toho použitý CRM systém im umožňuje rýchly prístup k zoznamu klientov, ich osobným a kontaktným údajom, resp. k portfóliu zmlúv. Ku každému klientovi si poradca môže poznamenať i detailnejšie informácie - napríklad jeho záujmy, prípadne pomocou Google Maps jedným klikom zobraziť jeho adresu na mape.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá