17.1.2013 0 Comments

Spoločnosť IDC vyhlásila HP za lídra medzi výrobcami za štvrtý štvrťrok 2012

„Spoločnosť IDC oznámila, že HP si udržalo 1. miesto v počte predaných kusov PC, a to tak celosvetovo, ako aj v rámci regiónu Spojených štátov amerických. Analýza spoločnosti IDC zahŕňa aj veľmi dôležitý segment pracovných staníc a preto predstavuje najkomplexnejšiu súčasnú analýzu celého PC trhu."

„Sme presvedčení, že vedúca pozícia HP na trhu je najlepším dôkazom úspešného napĺňania nášho záväzku poskytovať kvalitné PC produkty, technológie a služby všetkým typom zákazníkov," povedala Erika Lindauerová, riaditeľka divízie HP PPS pre Českú republiku a Slovenskú republiku. „Vďaka nášmu bohatému portfóliu súčasných i pripravovaných produktov - od mobilných zariadení až po pracovné stanice - budeme používateľom aj naďalej ponúkať to najlepšie z oblasti PC."

Vybrané PC míľniky minulého roka
Medzi najzaujímavejšie PC produkty, ktoré HP uviedlo na trh počas minulého roka, patrí napr. hybridný PC ENVY x2 a all-in-one desktop SpectreONE, ktorých dizajn bol ocenený organizáciou International Forum Design (iF). Ďalšie organizácie, The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design a The European Centre for Architecture Art, Design and Urban Studies, udelili ocenenia 2012 GOOD DESIGN tlačiarňam PhotoSmart 5510, 7510 a ENVY 120, notebookom ENVY 14 Spectre a ENVY 15, tabletu ElitePad 900, all-in-one počítačom SpectreONE, ENVY 23 a Z1 a webovej kamere HD 5210.

Pred rokom získal notebook Spectre 14 prestížne ocenenie „Best of CES" v kategórii „Best PC" na najväčšom svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky Consumer Electronics Show (CES) 2012.

HP vlani uviedlo aj prvý tablet podnikovej triedy ElitePad 900, vrátane unikátnych inovatívnych puzdier Smart Jacket, ktoré zvyšujú životnosť batérie a pridávajú ďalšie funkcie. Čoskoro po uvedení na trh tieto tablety hromadne zakúpila napr. letecká spoločnosť Emirates Airlines.

U zákazníkov i odborníkov počas roka 2012 tiež veľmi zabodovala pracovná stanica HP Z620. Napr. od organizácie CRN si vyslúžila nielen ocenenie „Desktop of 2012" v kategórii „2012 Products of the Year", ale bola zaradená aj do zoznamu 10 absolútne najlepších produktov („2012 the best of the best"), predstavených počas lanského roka; podľa členov odbornej poroty išlo o najrýchlejší PC, s ktorým sa dovtedy stretli, s výnimočne jednoduchým dizajnom a možnosťou servisu bez použitia náradia.

Ďalšie zaujímavé produktové míľniky HP za rok 2012 si môžete pripomenúť na najnovšom blogu spoločnosti HP.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá