4.6.2015 0 Comments

Spoločnosť EMC uvedie open source verziu ViPR Controller

Spoločnosť EMC Corporation dnes oznámila svoje plány uvoľniť projekt CoprHD™ založený na EMC® ViPR® Controller pre komunitu vývojárov open source. Jedná sa o prvý open source projekt spoločnosti EMC postavený na jednom z jej komerčných softvérových produktov. V rámci projektu bude pre komunitný vývoj sprístupnený kód ViPR Controller, ktorý slúži na automatizáciu a riadenie úložísk. Zdrojový kód bude podľa plánov dostupný v službe GitHub a to od júna 2015.

Projekt CoprHD má byť sprístupnený prostredníctvom licencie MPL 2.0 (Mozilla Public License 2.0), ktorá zákazníkom, partnerom, vývojárom aj iným dodávateľom úložísk poskytne prístup k jeho bohatým funkciám a umožní ich ďalej rozširovať a prehlbovať. Autori vyzývajú na zapojenie do projektu CoprHD všetkých dodávateľov úložísk, a s využitím otvorených a štandardných rozhraní API tak ďalej rozvíjať jeho ekosystém.

Rozhrania API projektu CoprHD sú navrhnuté tak, aby vývojárom poskytli jediný bod pre automatizáciu úložísk, nezávislý na dodávateľovi. Podobne ako u EMC ViPR Controller, ktorý je komerčnou verziou projektu CoprHD, môžu zákazníci, partneri, poskytovatelia služieb a systémoví integrátori vytvárať nové ponuky do katalógu služieb s automatizovanými pracovnými postupmi riešiacimi konkrétne potreby užívateľov. Projekt CoprHD je určený do dátových centier ako jediná otvorená riadiaca vrstva pre úložisko viacerých dodávateľov. Ponúka rovnakú úroveň flexibility, možností výberu, zabezpečenia a transparentnosti ako ViPR Controller, a navyše prináša možnosť dopĺňať nové služby a aplikácie.

ViPR Controller bol vytvorený s cieľom zabezpečiť jednoduchú správu úložísk pre polia spoločnosti EMC aj iných výrobcov. Spoločnosť EMC ho bude aj naďalej predávať ako komerčné riešenie. ViPR Controller a projekt CoprHD majú rovnaké základné funkcie i vlastnosti. Používatelia softvéru ViPR Controller môžu ťažiť z prístupu k prvotriednej podpore a odborným službám od spoločnosti EMC.

Oceňujú architektúru plug-and-play v softvérovo definovaných riešeniach a štandardizovanej infraštruktúre. Dodávatelia úložísk pre moderné dátové centrá súperia a snažia sa ponúknuť čo najhodnotnejšie riešenia a čo najpríjemnejšie užívateľské prostredie. S tým, ako sa projekt CoprHD a ViPR Controller rozširujú a podporujú viac funkcií a viac úložných platforiem, prichádzajú ďalšie výhody pre zákazníkov aj partnerov:

• U opensourcových softvérových projektov zákazníci zvyčajne oceňujú nezávislosť na dodávateľovi, flexibilitu, zaujímavejšie a častejšie vylepšenia a širšie možnosti výberu.

• Partneri spoločnosti EMC môžu pre svojich zákazníkov vyvíjať nové ponuky služieb a rozširovať pokrytie ďalších úložísk. Ich zákazníci tak budú mať viac na výber a oni získajú ďalšie obchodné príležitosti.

• Dodávatelia úložísk sa môžu so svojím riešením zapojiť do architektúr softvérovo definovaných úložísk. Získajú tak prístup do rastúceho ekosystému projektu CoprHD a príležitosť podieľať sa na podpore tohto typu úložísk medzi zákazníkmi.

Spoločnosť EMC k aktivitám opensourcovej komunity prispieva mnohými spôsobmi, projekt CoprHD však v jej stratégii v tejto oblasti predstavuje zásadný krok. EMC je zakladajúcim členom nadácie Cloud Foundry Foundation, ktorej teraz predsedá, a nedávno predstavila partnerský program zameraný na referenčnú architektúru OpenStack a komunitný projekt EMC {code} podporujúci vývojárov. Tento opensourcový model otvoreného vývoja založeného na spolupráci je kľúčovým krokom k podpore širšieho prijatia softvérovo definovaných úložísk a technológií pre automatizáciu a správu úložísk v podnikoch. Spoločnosť EMC vynakladá veľké úsilie na podporu komunitného vývoja technológií, ako je Project CoprHD, a na vytváranie prostredia pre neustále inovácie. Ďalšie informácie k projektu CoprHD nájdete na stránkach komunity ViPR a na webe EMC.com, kde je predstavený softvér ViPR Controller.

Dostupnosť

Projekt CoprHD bude dostupný od júna v službe GitHub. Spoločnosť EMC bude aj naďalej ponúkať a podporovať EMC ViPR Controller ako jeho komerčnú verziu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá