4.6.2015 0 Comments

Spoločnosť EMC uvedie open source verziu ViPR Controller

Spoločnosť EMC Corporation dnes oznámila svoje plány uvoľniť projekt CoprHD™ založený na EMC® ViPR® Controller pre komunitu vývojárov open source. Jedná sa o prvý open source projekt spoločnosti EMC postavený na jednom z jej komerčných softvérových produktov. V rámci projektu bude pre komunitný vývoj sprístupnený kód ViPR Controller, ktorý slúži na automatizáciu a riadenie úložísk. Zdrojový kód bude podľa plánov dostupný v službe GitHub a to od júna 2015.

Projekt CoprHD má byť sprístupnený prostredníctvom licencie MPL 2.0 (Mozilla Public License 2.0), ktorá zákazníkom, partnerom, vývojárom aj iným dodávateľom úložísk poskytne prístup k jeho bohatým funkciám a umožní ich ďalej rozširovať a prehlbovať. Autori vyzývajú na zapojenie do projektu CoprHD všetkých dodávateľov úložísk, a s využitím otvorených a štandardných rozhraní API tak ďalej rozvíjať jeho ekosystém.

Rozhrania API projektu CoprHD sú navrhnuté tak, aby vývojárom poskytli jediný bod pre automatizáciu úložísk, nezávislý na dodávateľovi. Podobne ako u EMC ViPR Controller, ktorý je komerčnou verziou projektu CoprHD, môžu zákazníci, partneri, poskytovatelia služieb a systémoví integrátori vytvárať nové ponuky do katalógu služieb s automatizovanými pracovnými postupmi riešiacimi konkrétne potreby užívateľov. Projekt CoprHD je určený do dátových centier ako jediná otvorená riadiaca vrstva pre úložisko viacerých dodávateľov. Ponúka rovnakú úroveň flexibility, možností výberu, zabezpečenia a transparentnosti ako ViPR Controller, a navyše prináša možnosť dopĺňať nové služby a aplikácie.

ViPR Controller bol vytvorený s cieľom zabezpečiť jednoduchú správu úložísk pre polia spoločnosti EMC aj iných výrobcov. Spoločnosť EMC ho bude aj naďalej predávať ako komerčné riešenie. ViPR Controller a projekt CoprHD majú rovnaké základné funkcie i vlastnosti. Používatelia softvéru ViPR Controller môžu ťažiť z prístupu k prvotriednej podpore a odborným službám od spoločnosti EMC.

Oceňujú architektúru plug-and-play v softvérovo definovaných riešeniach a štandardizovanej infraštruktúre. Dodávatelia úložísk pre moderné dátové centrá súperia a snažia sa ponúknuť čo najhodnotnejšie riešenia a čo najpríjemnejšie užívateľské prostredie. S tým, ako sa projekt CoprHD a ViPR Controller rozširujú a podporujú viac funkcií a viac úložných platforiem, prichádzajú ďalšie výhody pre zákazníkov aj partnerov:

• U opensourcových softvérových projektov zákazníci zvyčajne oceňujú nezávislosť na dodávateľovi, flexibilitu, zaujímavejšie a častejšie vylepšenia a širšie možnosti výberu.

• Partneri spoločnosti EMC môžu pre svojich zákazníkov vyvíjať nové ponuky služieb a rozširovať pokrytie ďalších úložísk. Ich zákazníci tak budú mať viac na výber a oni získajú ďalšie obchodné príležitosti.

• Dodávatelia úložísk sa môžu so svojím riešením zapojiť do architektúr softvérovo definovaných úložísk. Získajú tak prístup do rastúceho ekosystému projektu CoprHD a príležitosť podieľať sa na podpore tohto typu úložísk medzi zákazníkmi.

Spoločnosť EMC k aktivitám opensourcovej komunity prispieva mnohými spôsobmi, projekt CoprHD však v jej stratégii v tejto oblasti predstavuje zásadný krok. EMC je zakladajúcim členom nadácie Cloud Foundry Foundation, ktorej teraz predsedá, a nedávno predstavila partnerský program zameraný na referenčnú architektúru OpenStack a komunitný projekt EMC {code} podporujúci vývojárov. Tento opensourcový model otvoreného vývoja založeného na spolupráci je kľúčovým krokom k podpore širšieho prijatia softvérovo definovaných úložísk a technológií pre automatizáciu a správu úložísk v podnikoch. Spoločnosť EMC vynakladá veľké úsilie na podporu komunitného vývoja technológií, ako je Project CoprHD, a na vytváranie prostredia pre neustále inovácie. Ďalšie informácie k projektu CoprHD nájdete na stránkach komunity ViPR a na webe EMC.com, kde je predstavený softvér ViPR Controller.

Dostupnosť

Projekt CoprHD bude dostupný od júna v službe GitHub. Spoločnosť EMC bude aj naďalej ponúkať a podporovať EMC ViPR Controller ako jeho komerčnú verziu.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá