Image
5.8.2016 0 Comments

Spoločnosť Leyard Europe avizuje rozšírenie výroby

Spoločnosť zaoberajúca sa výrobou LED obrazoviek chce odkúpiť ďalšie pozemky v prešovskom priemyselnom parku a zamestnať 100 ľudí.

Spoločnosť Leyard Europe sa chystá rozšíriť výrobnú kapacitu v prešovskom priemyselnom parku Záborské. Plánuje preto od radnice odkúpiť ďalšie pozemky. V závode chce zamestnať sto ľudí. V minulom roku mesto odpredalo spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou LED obrazoviek pozemky v priemyselnom parku o výmere 10-tisíc metrov štvorcových. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny-Gazdová.

Spoločnosť pre avizované zdvojnásobenie produkcie teraz plánuje odkúpiť ďalších 4 291 metrov štvorcových plochy. Investor tak využil svoje predkupné právo, ktoré mu vyplývalo zo zmluvy uzavretej s mestom začiatkom septembra minulého roka. Plánuje rozšíriť závod na výrobu a montáž elektrotechnických komponentov, ktorý začal stavať koncom roka 2015 so zámerom dodávať LED obrazovky do Európy, Afriky a na Stredný východ.

Európska pobočka čínskej firmy Leyard Shenzhen Opto Electronics už vlani ohlásila stavbu výrobnej haly spojenú s náborom 50 zamestnancov. Ukončenie výstavby je naplánované na druhý polrok tohto roka. Dobudovanie výrobného závodu dovolí podľa spoločnosti sústrediť všetky jej aktivity do jedného centra a zabezpečí tým optimálne prepojenie výroby, montáže a obchodu s logistikou a riadením firmy. „Účelom predloženého zámeru je výstavba a prevádzka výrobno-skladovej haly na výrobu multimediálnych systémov,“ uvádza Leyard v stanovisku pre médiá.

O plánovanom rozšírení výroby už so zástupcami spoločnosti rokovala prešovská primátorka Andrea Turčanová. Podľa jej slov je vytváranie nových pracovných miest jednou z najdôležitejších priorít mesta a žiadosť spoločnosti už bola odsúhlasená v majetkovej komisii. „Nasledovať bude schvaľovací proces,“ dodala primátorka.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá