Image
11.8.2015 0 Comments

Spider Electric 2 – pavúčia elektrická štvorkolka do terénu

Ako vodič sa určite snažíte udržať na ceste a nedostať sa do priekopy popri nej. To však neplatí, ak riadite koncept elektrického vozidla francúzskej spoločnosti Swincar, ktoré bolo vyrobené špeciálne na bláznivú terénnu jazdu.

Unikátny off-roader s bizarným pavúčím vzhľadom má nezávislý podvozok so štyrmi osobitnými výkyvnými „končatinami" a štyri elektromotory. Pri jazde po nerovnom teréne sa ramená s nezávisle zavesenými kolesami kyvadlovo nakláňajú, pričom vodič zostáva na sedadle vo vzpriamenej polohe.

spider_electric_3.jpg

Pri rýchlej jazde v ostrých zákrutách naňho pôsobí odstredivá sila a sedadlo sa začne nakláňať. Ľahká hliníková konštrukcia pomáha udržať stabilitu aj na svahoch.


Každý motor Spider Electric 2 s pohonom všetkých štyroch kolies má 1 až 1,5 kW (1,3 až 2 HP), nejde teda o silné vozidlo. Je schopné dosiahnuť maximálnu rýchlosť 40 km/h. Batérie majú v závislosti od konfigurácie kapacitu 2, 4 alebo 6 kWh. Na jedno nabitie môže vozidlo jazdiť približne 4 hodiny, dobitie batérií trvá dve hodiny. Hmotnosť vozidla s batériou je 150 kg.

swincar_spider_electric.jpg

Swincar uvádza, že v súčasnosti sa uskutočňuje cestná homologizácia vozidla, ktorá by sa mala zavŕšiť do konca roka. Spoločnosť hľadá investora na rozbehnutie sériovej výroby. Pripravuje aj dvojmiestny model a variant ovládateľný joystickom pre zákazníkov s obmedzenou mobilitou. No cena základnej verzie bude približne 12 000 eur.

spider_electric_2.jpg

Zdroj: digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá