Image
11.8.2015 0 Comments

Spider Electric 2 – pavúčia elektrická štvorkolka do terénu

Ako vodič sa určite snažíte udržať na ceste a nedostať sa do priekopy popri nej. To však neplatí, ak riadite koncept elektrického vozidla francúzskej spoločnosti Swincar, ktoré bolo vyrobené špeciálne na bláznivú terénnu jazdu.

Unikátny off-roader s bizarným pavúčím vzhľadom má nezávislý podvozok so štyrmi osobitnými výkyvnými „končatinami" a štyri elektromotory. Pri jazde po nerovnom teréne sa ramená s nezávisle zavesenými kolesami kyvadlovo nakláňajú, pričom vodič zostáva na sedadle vo vzpriamenej polohe.

spider_electric_3.jpg

Pri rýchlej jazde v ostrých zákrutách naňho pôsobí odstredivá sila a sedadlo sa začne nakláňať. Ľahká hliníková konštrukcia pomáha udržať stabilitu aj na svahoch.


Každý motor Spider Electric 2 s pohonom všetkých štyroch kolies má 1 až 1,5 kW (1,3 až 2 HP), nejde teda o silné vozidlo. Je schopné dosiahnuť maximálnu rýchlosť 40 km/h. Batérie majú v závislosti od konfigurácie kapacitu 2, 4 alebo 6 kWh. Na jedno nabitie môže vozidlo jazdiť približne 4 hodiny, dobitie batérií trvá dve hodiny. Hmotnosť vozidla s batériou je 150 kg.

swincar_spider_electric.jpg

Swincar uvádza, že v súčasnosti sa uskutočňuje cestná homologizácia vozidla, ktorá by sa mala zavŕšiť do konca roka. Spoločnosť hľadá investora na rozbehnutie sériovej výroby. Pripravuje aj dvojmiestny model a variant ovládateľný joystickom pre zákazníkov s obmedzenou mobilitou. No cena základnej verzie bude približne 12 000 eur.

spider_electric_2.jpg

Zdroj: digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá