Image
11.8.2015 0 Comments

Spider Electric 2 – pavúčia elektrická štvorkolka do terénu

Ako vodič sa určite snažíte udržať na ceste a nedostať sa do priekopy popri nej. To však neplatí, ak riadite koncept elektrického vozidla francúzskej spoločnosti Swincar, ktoré bolo vyrobené špeciálne na bláznivú terénnu jazdu.

Unikátny off-roader s bizarným pavúčím vzhľadom má nezávislý podvozok so štyrmi osobitnými výkyvnými „končatinami" a štyri elektromotory. Pri jazde po nerovnom teréne sa ramená s nezávisle zavesenými kolesami kyvadlovo nakláňajú, pričom vodič zostáva na sedadle vo vzpriamenej polohe.

spider_electric_3.jpg

Pri rýchlej jazde v ostrých zákrutách naňho pôsobí odstredivá sila a sedadlo sa začne nakláňať. Ľahká hliníková konštrukcia pomáha udržať stabilitu aj na svahoch.


Každý motor Spider Electric 2 s pohonom všetkých štyroch kolies má 1 až 1,5 kW (1,3 až 2 HP), nejde teda o silné vozidlo. Je schopné dosiahnuť maximálnu rýchlosť 40 km/h. Batérie majú v závislosti od konfigurácie kapacitu 2, 4 alebo 6 kWh. Na jedno nabitie môže vozidlo jazdiť približne 4 hodiny, dobitie batérií trvá dve hodiny. Hmotnosť vozidla s batériou je 150 kg.

swincar_spider_electric.jpg

Swincar uvádza, že v súčasnosti sa uskutočňuje cestná homologizácia vozidla, ktorá by sa mala zavŕšiť do konca roka. Spoločnosť hľadá investora na rozbehnutie sériovej výroby. Pripravuje aj dvojmiestny model a variant ovládateľný joystickom pre zákazníkov s obmedzenou mobilitou. No cena základnej verzie bude približne 12 000 eur.

spider_electric_2.jpg

Zdroj: digitaltrends.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá