Image
4.9.2012 0 Comments

Špecializovaný softvér bude klamať za vás

social_network_komunikacia.jpg Na popularite získavajú aplikácie, ktoré z používateľov robia rodených klamárov. Často idú až za hranicu etiky. Možno ste v poslednom čase počuli o novom webovom nástroji, ktorý vie zobraziť percentuálne porovnanie falošných, neaktívnych a aktívnych používateľov prihlásených na odber ľubovoľného účtu na Twitteri. Ak sú dáta servera Fake Follower Check založené na reálnych údajoch, potom to znamená, že napríklad americký prezident Obama alebo hudobná hviezda Justin Bieber majú tisíce alebo dokonca milióny tzv. followerov, ktorí nie sú skutočnými ľuďmi.

Pozreli sme sa na tento fenomén trochu bližšie a došli sme k prekvapujúcemu záveru. Zdá sa totiž, že nám tu rastie nový trh služieb a nástrojov, ktoré buď ľuďom pomáhajú vymýšľať klamstvá, alebo klamú rovno namiesto nich.

Koľko stojí získanie falošného ohlasu? V lacnejšom prípade 14 dolárov. Práve za toľko si totiž človek prostredníctvom služby InterTwitter môže kúpiť tisíc followerov na svoj účet na sociálnej sieti Twitter. Získanie piatich tisícov odberateľov potom na rovnakom mieste vyjde na 43 dolárov a stotisíc na 487 dolárov.

Ešte lacnejšie možno tisícku followerov získať na webe FanMeNow, ktorý si za také množstvo účtuje len 10 dolárov. Pre náročnejších používateľov je tu potom služba Buy Active Fans, ktorá dokáže zaistiť aj takých odberateľov, ktorí budú skutočne aktívni. Okrem Twitteru takto možno získať fanúšikov na Facebooku, YouTube, Instagrame a ďalších sieťach. Pre jednotlivcov je tu napríklad server GirlfriendHire, ktorý vám za 5 dolárov zoženie falošnú priateľku pre váš facebookový profil.

Dokonca aj mobilný asistent Google Voice za vás bude klamať ostatným ľuďom. Keď napríklad zablokujete nejaké telefónne číslo, každý, kto sa vám z neho pokúsi zavolať, sa dozvie, že číslo už dlhší čas nie je v prevádzke. Rovnako pre operačné systémy iOS a Android existuje veľké množstvo aplikácií predstierajúcich telefónne hovory.

Niektoré z nich idú tak ďaleko, že používateľovi napovedajú, čo má hovoriť, aby si ostatní mysleli, že vedie skutočný rozhovor. Medzi tie najpopulárnejšie patrí Fake-a-Call pre iOS, Fake Conversation pre iOS a Fake Call Me pre Android. Popri falošný hovoroch existujú, samozrejme, aj aplikácie na zasielanie falošných textových správ, ako napríklad Fake-A-Message. Aplikácia na udanie falošnej polohy GPS už zrejme nikoho neprekvapí.

Ak používate operačný systém Android a chcete, aby si ostatní mysleli, že ste, naopak, fanúšikom Applu, potom je aplikácia Fake iPad 3 Screen určená práve pre vás. Aplikácia PWN Mail je zase určená pre priaznivcov spamu, umožňuje totiž posielanie e-mailov z reálnych aj fiktívnych adries.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá