Image
4.9.2012 0 Comments

Špecializovaný softvér bude klamať za vás

social_network_komunikacia.jpg Na popularite získavajú aplikácie, ktoré z používateľov robia rodených klamárov. Často idú až za hranicu etiky. Možno ste v poslednom čase počuli o novom webovom nástroji, ktorý vie zobraziť percentuálne porovnanie falošných, neaktívnych a aktívnych používateľov prihlásených na odber ľubovoľného účtu na Twitteri. Ak sú dáta servera Fake Follower Check založené na reálnych údajoch, potom to znamená, že napríklad americký prezident Obama alebo hudobná hviezda Justin Bieber majú tisíce alebo dokonca milióny tzv. followerov, ktorí nie sú skutočnými ľuďmi.

Pozreli sme sa na tento fenomén trochu bližšie a došli sme k prekvapujúcemu záveru. Zdá sa totiž, že nám tu rastie nový trh služieb a nástrojov, ktoré buď ľuďom pomáhajú vymýšľať klamstvá, alebo klamú rovno namiesto nich.

Koľko stojí získanie falošného ohlasu? V lacnejšom prípade 14 dolárov. Práve za toľko si totiž človek prostredníctvom služby InterTwitter môže kúpiť tisíc followerov na svoj účet na sociálnej sieti Twitter. Získanie piatich tisícov odberateľov potom na rovnakom mieste vyjde na 43 dolárov a stotisíc na 487 dolárov.

Ešte lacnejšie možno tisícku followerov získať na webe FanMeNow, ktorý si za také množstvo účtuje len 10 dolárov. Pre náročnejších používateľov je tu potom služba Buy Active Fans, ktorá dokáže zaistiť aj takých odberateľov, ktorí budú skutočne aktívni. Okrem Twitteru takto možno získať fanúšikov na Facebooku, YouTube, Instagrame a ďalších sieťach. Pre jednotlivcov je tu napríklad server GirlfriendHire, ktorý vám za 5 dolárov zoženie falošnú priateľku pre váš facebookový profil.

Dokonca aj mobilný asistent Google Voice za vás bude klamať ostatným ľuďom. Keď napríklad zablokujete nejaké telefónne číslo, každý, kto sa vám z neho pokúsi zavolať, sa dozvie, že číslo už dlhší čas nie je v prevádzke. Rovnako pre operačné systémy iOS a Android existuje veľké množstvo aplikácií predstierajúcich telefónne hovory.

Niektoré z nich idú tak ďaleko, že používateľovi napovedajú, čo má hovoriť, aby si ostatní mysleli, že vedie skutočný rozhovor. Medzi tie najpopulárnejšie patrí Fake-a-Call pre iOS, Fake Conversation pre iOS a Fake Call Me pre Android. Popri falošný hovoroch existujú, samozrejme, aj aplikácie na zasielanie falošných textových správ, ako napríklad Fake-A-Message. Aplikácia na udanie falošnej polohy GPS už zrejme nikoho neprekvapí.

Ak používate operačný systém Android a chcete, aby si ostatní mysleli, že ste, naopak, fanúšikom Applu, potom je aplikácia Fake iPad 3 Screen určená práve pre vás. Aplikácia PWN Mail je zase určená pre priaznivcov spamu, umožňuje totiž posielanie e-mailov z reálnych aj fiktívnych adries.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá