10.11.2015 0 Comments

Sony predstavuje nový fotoaparát α68 s bajonetom A-mount a funkciou automatického zaostrovania 4D FOCUS

  • Funkcia 4D FOCUS pre presné automatické zaostrovanie vďaka svetovému rekordu v podobe 79-bodového autofokusu
  • Technológia Translucent Mirror Technology™ prináša nepretržité automatické zaostrovanie pri kontinuálnom snímaní s rýchlosťou až 8 snímok za sekundu
  • Obrazový snímač typu CMOS 24MP[i] APS-C Exmor™ poskytuje široké spektrum citlivosti v rozmedzí od ISO 100 až po ISO 25600
  • Procesor BIONZ X™ umožňuje snímanie vysokokvalitných fotografií
  • Precízny hľadáčik OLED Tru-Finder™, vyklápací LCD panel, kvalitný displej a možnosť manuálneho nastavenia
  • Stabilizácia obrazu SteadyShot™ INSIDE kompatibilná so všetkými 34 objektívmi typu A-mount
  • Záznam FullHD videa vo formáte XAVC S s vysokým dátovým tokom až 50 Mb/s

Vďaka novému fotoaparátu Sony α68 (ILCA-68) môžu vášniví fotografi, ktorí si strážia svoju cennú zbierku objektívov typu A-mount, odhaliť ešte kreatívnejšie možnosti fotografovania. Model α68 zdedil mnohé profesionálne funkcie po oceňovanom fotoaparáte α77 II, pričom jeho jedinečný systém automatického zaostrovania 4D FOCUS je výnimočne výkonný a prakticky pri akýchkoľvek svetelných podmienkach, a to aj pri scénach s veľmi nízkou svetelnosťou na úrovni EV-2, s ktorými majú už iné fotoaparáty značné problémy.

Fázový detekčný systém v tomto fotoaparáte používa na automatické zaostrovanie úctyhodných 79 detekčných bodov, medzi ktorými je 15 krížových senzorov a jeden špeciálny AF senzor so svetelnosťou F2,8 pre slabo osvetlené scény. Výsledkom tejto kombinácie je rýchly a širokospektrálny autofokus s funkciou prediktívneho sledovania, ktorý je schopný dokonale zaostrovať aj na veľmi pohyblivé ciele. Vďaka unikátnej technológii od spoločnosti Sony s názvom Translucent Mirror Technology dokáže autofokus novej α68 nepretržite zaostrovať počas kontinuálneho snímania s rýchlosťou až 8 snímok za sekundu.

Či už budete fotiť statické snímky alebo natáčať video, obrazový senzor typu CMOS 24MPiii APS-C Exmor s rozsahom citlivosti od ISO 100 až po ISO 25600iv vám zaručí bezkonkurenčnú kvalitu snímaného obrazu. Fotoaparát disponuje aj rýchlym obrazovým procesorom BIONZ X z dielne spoločnosti Sony, ktorý využíva technológie zamerané na reprodukciu detailov, znižovanie difrakcie a cielené odstraňovanie šumu, aby boli vaše snímky dokonale čisté a detailné pri každom stlačení spúšte.

Na natáčanie videí v rozlíšení FullHD využíva fotoaparát efektívny formát XAVC Sv s vysokým dátovým tokom až 50 Mb/s, vďaka čomu je nasnímané video mimoriadne detailné a šum veľmi nízky. S unikátnou technológiou Translucent Mirror Technology si vychutnáte výhody systému nepretržitého kontinuálneho automatického zaostrovania, ktoré dokáže bez problémov sledovať pohyblivé predmety, pričom výsledný záznam je vždy ostrý a profesionálny bez ohľadu na to, aký formát videozáznamu si navolíte.

Model α68 disponuje bohatým arzenálom kreatívnych funkcií nielen pre skúseného amatérskeho fotografa, ale aj pre začiatočníkov i všetkých tých, ktorí ešte len prenikajú do sféry fotoaparátov s vymeniteľnými objektívmi.

Kompozícia statických fotografií i videí je hračkou vďaka ostrému a jasnému hľadáčiku Tru-Finder s technológiou OLED. Kým 100-percentné pokrytie hľadáčika zaistí, že vidíte presne to, čo práve snímate, vysoký kontrast a verné farby reprodukcie vám umožnia smelo manuálne zaostrovať.

Kompozíciu fotografií zvládnete ešte pohodlnejšie vďaka 2,7-palcovému LCD displeju, ktorý môžete nakloniť smerom nahor až o 135 stupňov a smerom nadol až o 55 stupňov. Seriózni nadšenci fotografovania isto ocenia aj podsvietený vrchný displej, ktorý im umožní rýchlo potvrdiť nastavenia fotoaparátu bez ohľadu na to, či fotia z ruky alebo zo statívu.

Podobne ako v prípade oceňovaného radu fotoaparátov Sony α7, aj na zadnej strane α68 nájdete ovládacie koliesko, ktoré vám umožní končekom prsta pohodlne nastaviť rôzne možnosti fotoaparátu. Okrem toho disponuje tento model aj 10-timi nastaviteľnými tlačidlami, ktoré môže používateľ spárovať s najčastejšie využívanými funkciami. Okrem ovládacieho kolieska určeného na rýchle nastavenia na prednej strane má fotoaparát aj robustný grip, ktorý vám zaistí pevné uchytenie fotoaparátu aj v prípade, že používate primárne objektívy či teleobjektívy s vyššou hmotnosťou.

Technológia stabilizácie obrazu SteadyShot INSIDE redukuje otrasy fotoaparátu, výsledkom čoho sú ostré fotografie nasnímané z ruky, a to pri všetkých ohniskových vzdialenostiach a pri použití akéhokoľvek kompatibilného objektívu.

Vďaka pätici Multi Interface Shoe a konektoru Multi Terminal môžete ešte viac rozšíriť kreatívne možnosti fotoaparátu prostredníctvom širokej palety doplnkov, akými sú externé blesky, svetlá, mikrofóny či diaľkové ovládače.

Fotoaparát Sony α68 prichádza na slovenský trh v marci 2016.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá