Image
17.10.2016 0 Comments

Sony predstavuje nový fotoaparát α6500 s výnimočne všestranným výkonom

Nová vlajková loď firmy SONY v kategórii fotoaparátov s výmennými objektívmi s APS-C snímačom kombinuje najrýchlejšie automatické ostrenie na svete, najvyšší počet ostriacich bodov vo svojej kategórii, integrovanú päťosú stabilizáciu na čipe a dotykový displej pre ovládanie autofokusu a snímač Exmor® CMOS s rozlíšením 24,2 MP.

Spoločnosť Sony predstavila α6500 (model ILCE-6500), svoj nový špičkový fotoaparát s APS-C snímačom. Tento model je najnovším prírastkom do radu cenami ovenčených bezzrkadloviek Sony. Nová α6500 je tiež, rovnako ako model α6300, vybavená nedostihnuteľným systémom 4D FOCUS™, ktorý vie zaostriť na fotografovaný objekt behom 0,05 sekundy, čo je najrýchlejšiai reakcia AF na svete. Rovnako ako α6300, tak aj nový model α6500 disponuje 425 ostriacimi bodmi s technológiou fázovej detekcie, ktoré pokrývajú takmer celú plochu snímky, čo je najvyššíii počet ostriacich bodov zo všetkých fotoaparátov s výmennými objektívmi. Nový model zvláda sériové snímanie rýchlosťou až 11 snímok za sekundu s kontinuálnym automatickým ostrením a sledovaním expozície a až 8 snímok za sekundu pri fotografovaní v režime LiveView, ktorý uľahčuje sledovanie rýchlo sa pohybujúcich predmetov, pretože kombinuje výhody elektronického hľadáčika s pohotovosťou optického hľadáčika.

Týmito rýchlosťami je fotoaparát schopný urobiť až 307 snímok v rade, a to predovšetkým vďaka rozšírenej vyrovnávacej pamäti, ktorá - spoločne s už spomínanou vysokou rýchlosťou odozvy - bola dosiahnutá pomocou integrácie nového pomocného LSI čipu, ktorý sekunduje obrazovému procesoru BIONZ X. Tento nový LSI čip taktiež výrazne zlepšuje kvalitu fotografií a videa.

Okrem toho je nový model α6500 vybavený oceňovanou integrovanou päťosou stabilizáciou obrazu na snímači. Vďaka tomu sa stáva prvým fotoaparátom s APS-C snímačom, ktorý ponúka všetky výhody pokročilej mechanickej stabilizácie s účinnosťou až 5 EV. Prostredníctvom dotykového displeja tiež poskytuje možnosť voľby a úpravy ostriacich AF bodov.

Nedosiahnuteľný AF systém
Nový fotoaparát Sony α6500 využíva rovnaký systém 4D FOCUS ako α6300 – rýchly systém hybridného AF, ktorý kombinuje vysokorýchlostnú detekciu fázy s extrémne presným kontrastným AF. Umožňuje zachytiť pohybujúce sa predmety a zaostriť na fotografovaný objekt behom 0,05 sekundyi. Rovnako je vybavený 425 ostriacimi bodmi s detekciou fázy a technológiou High-densityTracking AF, ktorá významne zdokonaľuje detekciu objektov a schopnosť ich sledovania.

Novinkou pri modeli α6500 je maximálna vyrovnávacia pamäť pri vysokorýchlostnom sériovom snímaní, a to až impozantných 307 snímokiii. Tým sa zásadne zvyšuje šanca, že zachytíte rozhodujúci okamih. 

425 AF bodov s využitím fázovej detekcie, pokročilé sledovanie objektu a vysokú presnosť AF systému môžete využívať, aj keď práve používate objektívy A-mount, spoločne s adaptérom LA-EA3. Okrem toho ponúka nový model možnosť tichej uzávierky, Eye AF v režime AF-C, AF funkciu v režime priblíženia obrazu, ExpandFlexible Spot AF a mnoho ďalších. 

Päťosá stabilizácia obrazu s účinnosťou až 5 EV
Jedna z najväčších inovácií, ktorými nový model α6500 disponuje, je prvé použitie päťosej stabilizácie pri fotoaparáte Sony s APS-C snímačom. Okrem toho bolo celkové vnútorné usporiadanie fotoaparátu prepracované tak, aby sa systém stabilizácie vošiel do tela s takmer totožnými rozmermi, aké má model α6300. Tento inovatívny päťosí systém ponúka účinnosť až 5 EV a podporuje tak plné využitie rozlíšenia snímača, a to aj pri nepriaznivých svetelných podmienkach.

Vyrovnávanie otrasov, ktoré stabilizačný systém zabezpečuje, funguje s mnohými objektívmi, vrátane objektívov typu E-Mount bez vstavanej optickej stabilizácie obrazu OSS (OpticalSteadyShot) a objektívov typu A-mount, použijú sa s kompatibilným adaptérom. Ak použijete objektív typu E-mount s optickou stabilizáciou (OSS), smery pitch/yaw (uhlový náklon), vyrovnáva objektív horizontálny a vertikálny smer okolo svojej vlastnej osi (roll) a systém vstavaný v tele fotoaparátu. Vďaka tomu je dosiahnutá optimálna stabilizácia v piatich osiachvii.

Jednoduchým stlačením spúšte je potom možné efekt stabilizácie sledovať v hľadáčiku alebo na LCD displeji. To umožňuje presne skontrolovať kompozíciu scény, zaostrenie snímky a ich neustále sledovanie. To je možné dokonca aj pri použití objektívu, ktorý nemá vlastný vstavaný stabilizátor.

Nové ostrenie pomocou dotykového displeja
Nová α6500 je vybavená dotykovým displejom, ktorý umožňuje zaostriť na určitý predmet jednoducho tým, že sa ho dotknete na displeji. Táto funkcia skvelo dopĺňa pokročilý systém automatického ostrenia a je výborným pomocníkom pri filmovaní videa.

Navyše je α6500 prvým fotoaparátom od spoločnosti Sony, ktorého LCD displej má funkciu touchpadu. Pri používaní hľadáčika pre snímanie je možné LCD displej použiť ako touchpad. Môžete jednoducho prejsť prstom po LCD displeji, a tým zmeniť ostriaci bod a rovnako zaostriť na iný.

Výkonný snímač Exmor CMOS s 24,2 MPviii, procesor BIONZ X® a nový čelný LSI
Nový model α6500 je osadený snímačom APSC Exmor CMOS s rozlíšením 24,2 MP, ktorý spolupracuje s obrazovým procesorom BIONZ X a novo vyvinutým LSI čipom. Vďaka tomu je maximalizovaný obrazový výkon a nový model dosahuje pôsobivý rozsah citlivosti ISO 100-51200. 

Obrazový snímač disponuje tenkou vrstvou medených vodičov a zároveň väčšími fotodiódami, ktoré spoločne maximalizujú svetelný zisk a zrýchľujú rýchlosť čítania dát zo snímača. Obrazový procesor BIONZ X a novo vyvinutý LSI čip prinášajú výnimočnú kvalitu snímok a videa s minimálnym šumom, a to aj pri nastavení vysokých hodnôt citlivosti ISO v situáciách, s ktorými si ostatné fotoaparáty zvyčajne neporadia. LSI tiež stojí za rozšírením vyrovnávacej pamäti, ktorú fotoaparát využíva pri sériovom snímaní.

Videozáznam na profesionálnej úrovni
α6500
je najnovším fotoaparátom s výmennými objektívmi od spoločnosti Sony, ktorý vie nahrávať videá v rozlíšení 4K na internú pamäť. Zvláda 4K (3840x2160p) video v populárnom formáte Super 35mm s využitím celej plochy snímača. Pri nahrávaní v tomto formáte používa fotoaparát tzv. Full Pixel Readout bez priemerovania pixelov. Spracováva 6K rozlíšenie – to je približne 2,4x (ekvivalent 20 MP) viac ako u 4K UHD - a potom prevzorkuje dáta tak, aby vyprodukoval zábery vo formáte 4K s výnimočnou kvalitou a mierou detailu.

Okrem toho vie model α6500 vďakaFast Hybrid AF systému veľmi rýchlo, precízne a plynulo ostriť aj počas nahrávania videa. Zároveň je možné počas nahrávania meniť zaostrenie pomocou dotykového displeja, nastaviť rýchlosť a plynulosť AF systému. Fotoaparát podporuje kodek XAVC S, ktorý zaznamenáva video vo formáte 4K s dátovým tokom až 100 Mbps a rýchlosťou 50 Mbps pri nahrávaní v kvalite Full HD. Ako ďalší variant ponúka nahrávanie Full HD so snímkovou frekvenciou 100/120fps s dátovým tokom 100Mbps a kontinuálnym ostrením s možnosťou následného štvornásobného spomalenia (tzv. slowmotion). Fotoaparát taktiež ponúka tzv. Slow and Quick režim, v ktorom môžete využiť snímkovú frekvenciu od 1 do 100 snímok za sekundu s nastavením po ôsmich krokoch. Výsledné video od štvornásobného spomalenia po štyridsaťnásobné zrýchlenie je možné prehrať na samotnom prístroji bez potreby použiť PC.

Fotoaparát tiež ponúka nahrávanie v S-Loggamma, ktoré umožňuje zhotovenie videa s vysokým dynamickým rozsahom – približne 14 EV pri nastavení S-Log3 gamma, a zároveň podporuje S-Gamut so širším farebným priestorom. Obidve možnosti otvárajú väčší priestor pre kreatívne spracovanie videa pri post produkcii.

Pri natáčaní videa sa teraz ponúka možnosť vybrať, vyňať a uložiť statické snímky z videozáznamu priamo vo fotoaparáte. Z videozáznamu vo formáte 4K a Full HD je možné vybrať snímky s veľkosťou približne 2 MP, resp. 8MP.

Lepšia ergonómia a vyššia odolnosť
Nový model α6500 má prepracovaný dizajn, ktorý si zapožičal kompaktné rozmery série α6000, a zároveň preberá veľa z oceňovaných modelov Sony série α7 II. a6500 je vybavený rovnako vysoko kontrastným elektronickým hľadáčikom XGA OLED Tru-Finder s vysokým rozlíšením 2.4 miliónov bodov, ktorý vyniká dokonalou ostrosťou a viditeľnosťou po celej svojej ploche a nájdeme ju tiež pri modeli α6300.

Šasi fotoaparátu α6500 je vyrobené z horčíkovej zliatiny. Životnosť uzávierky sa zvýšila na približne 200 000 cyklov. Pri modeli α6500 nájdeme niekoľko vlastností prepožičaných od plnoformátových fotoaparátov série α7 II, ku ktorým patrí robustný bajonet, inovovaný grip ,väčšie tlačidlo spúšte alebo desať programovateľných ovládacích prvkov, vrátane tlačidla „C1“, „C2“ a „C3“ a mäkšia očnica pre pohodlnejšie fotografovanie s hľadáčikom.

Pokiaľ ide o software, model disponuje úplne novým užívateľským rozhraním, ktoré uľahčuje prechádzanie menu a úpravu nastavení. Ďalej ponúka dva nové režimy pre meranie expozície: Režim „Highlight“, pri ktorom je meranie expozície presunuté na najjasnejšie oblasti záberu. Druhým režimom je „EntireScreenAvg“, ktorý meria priemerné hodnoty pre celý snímok.

Fotoaparát je kompatibilný s Wi-Fi®, QR, NFC a mobilnou aplikáciou PlayMemoriesMobile™, ktorá je dostupná pre operační systémy Android™ a iOS, rovnako ako s neustále sa rozširujúcim radom aplikácií PlayMemoriesCameraApps™. Model α6500 taktiež umožňuje získavanie dát o lokalite prostredníctvom Bluetooth pripojenia ku kompatibilnému mobilnému zariadeniu. Navyše má aktualizovanú štruktúru menu, ktorá zaisťuje jeho jednoduché prechádzanie.

Cena a dostupnosť
Nový fotoaparát s výmennými objektívmi Sony α6500 bude dostupný v Európe od decembra. Jeho cena sa bude pohybovať okolo €1,700 za telo a €2,800 v sete s objektívom SEL1670Z. Úplné informácie o novom modeli nájdete tu. Aktuálny model α6000 bude od decembra na európskom trhu najnovšie dostupný tiež v grafitovej šedej.

V globálnej fotogalérii Sony PhotoGallery a na Sony CameraChannel on YouTube nájdete nové príspevky. 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá