Image
6.9.2016 0 Comments

Sony predstavuje na veľtrhu IFA nové produkty v oblasti mobilných a audio zariadení

Na Berlínskom veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA v Nemecku, ktorý má začať v piatok 2. septembra 2016, predstaví spoločnosť Sony svoj nový rad produktov, ktoré reprezentujú to najlepšie z jej kreativity a technickej vynaliezavosti. Filozofia spoločnosti Sony „inšpirovať, uspokojovať zvedavosť a prebúdzať emócie“ stojí za vývojom a dizajnom týchto produktov, ktoré bude možné vidieť na veľtrhu IFA 2016.

Ešte pred oficiálnym zahájením veľtrhu IFA, usporiadala spoločnosť Sony 1. septembra (miestneho času) tlačovú konferenciu. Prezident spoločnosti Sony a jej výkonný riaditeľ Kazuo Hirai predstavil najnovší rad produktov na poli audiotechniky, ktorá je príkladom odhodlania spoločnosti vytvoriť ešte pôsobivejšie a odlišnejšie produkty. Zmienil sadu na zobrazovanie virtuálnej reality PlayStation®VR virtual reality (VR) a detailnejšie rozviedol rôzne ďalšie iniciatívy, na ktorých Sony pracuje a v ktorých nachádza ďalšie možnosti inovácie spotrebnej elektroniky, ako napr. Seed Acceleration Program, Life Space UX, AI a robotiku. Poznamenal: „Chceme, aby naše produkty boli na milimetre blízko, čo najbližšie to pôjde. Význam nášho vzťahu k vám spočíva v tom, že prinášame emócie prostredníctvom širokého radu našich produktov, ktoré sa priamo podieľajú na tom, čo vidíte, počujete, zažívate alebo máte radi.” Hideyuki Furumi, výkonný viceprezident Sony Mobile Communications Inc., ktorý je zodpovedný za oddelenie Globálneho predaja a marketingu (Global Sales & Marketing), sa následne ujal slova, aby predstavil novú vlajkovú loď medzi inteligentnými telefónmi radu Xperia™ X. Popísal pokroky, ktoré boli dosiahnuté pri inteligentných telefónoch Xperia ponúkajúcich nové spôsoby komunikácie.

Video z tlačovej konferencie môžete streamovať na adrese:
www.sony.sk/ifa-press 

Hlavné produkty a prototypy, ktoré sa na výstave predstavia

Inteligentné telefóny Xperia a inteligentné produkty Xperia

Spoločnosť Sony predstavila dva nové modely patriace do radu inteligentných telefónov Xperia X: novú vlajkovú loď medzi telefónmi Xperia XZ a Xperia X Compact, ktoré sa môžu pochváliť vylepšeným fotoaparátom vďaka novej technológii Triple image sensing. Xperia XZ bude celosvetovo uvedená na trh v októbri, zatiaľ čo Xperia X Compact sa začne globálne predávať v septembri.

Unikátna inovácia fotoaparátu Triple image sensing umožní verne zachytiť momenty trvajúce len zlomky sekúnd v akomkoľvek prostredí. Je založená na kombinácii nasledujúcich troch technológií:

  • Technológia Image sensing, ktorá sa pýši rýchlym a presným autofokusom (“AF”) s výnimočnou schopnosťou sledovania fotografovaného objektu vďaka nášmu vynikajúcemu obrazovému snímaču. Ten je doplnený prediktívnym hybridným AF, ktorý sleduje a predvída ďalší pohyb snímaného objektu.
  • Technológia Distance sensing s laserovým senzorom AF umožňuje rýchle a presné automatické zaostrovanie aj pri nízkej hladine osvetlenia.
  • Technológia Color sensing so snímačom RGBC-IR dokáže zachytiť farby presne tak, ako ich vidíte, nezávisle od svetelných podmienok.

Tieto dva modely tiež prinášajú podstatný pokrok v oblasti natáčania videa. Ide o prvé inteligentné telefóny vybavené päťosou stabilizáciou obrazu, ktorá umožňuje natáčať plynulejšie videá, a to aj pri použití prídavného objektívu. Okrem toho sú priamo vybavené inteligentnými funkciami, ktoré optimalizujú váš zážitok z používania telefónov Sony Xperia podľa toho, ako ich využívate. Napríklad technológia adaptívneho nabíjania vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Qnovo Inc. predlžuje životnosť batérie. Xperia XZ má Full HD displej veľkosti 5.2” a kovové telo dokonale padnúce do ruky. Xperia X Compact je vybavená HD displejom s veľkosťou 4.6”.

Spoločnosť Sony tiež oznámila, že jej „inteligentné“ slúchadlo do ucha Xperia Ear s hands-free bude na vybraných trhoch dostupné od novembra. Xperia Ear reaguje intuitívnym spôsobom na hlasové povely a je bezdrôtovo prepojené s vaším telefónom. Funguje ako hlasový asistent s prirodzenou, autentickou hlasovou interakciou. Slúchadlo Xperia Ear je vybavené technológiou Sony Agent a snímačom vzdialenosti. Poskytne vám užitočné informácie, ako napr., kedy máte v kalendári schôdzku alebo ďalšie osobné informácie. Stačí si ho len umiestniť do ucha - môžete komunikovať a pritom si užívať svet okolo vás. Sony tiež ukáže koncept projektora Xperia Projector a koncept Xperia Agent v kombinácii s Yahoo Japan a Nestlé Japan. Ponúka tým pohľad do sveta výhod, ktoré prinášajú inteligentné zariadenia. 

Audio

Sony predstavila nový prémiový rad „Signature Series”. Ten predstavuje skĺbenie vynikajúcich analógových a digitálnych technológií, ktoré spoločnosť Sony už dlhé roky zdokonaľuje. Táto séria produktov s vysokým rozlíšením zvuku („Hi-Res”) sa skladá zo stereofónnych slúchadiel MDR-Z1R, dvoch nových modelov Walkman® z radu WM1 (modely NW-WM1Z a NW-WM1A) a slúchadlového zosilňovača TA-ZH1ES. Sony ďalej pokračovala vo svojej honbe za dokonalými materiálmi a konštrukciami, aby umožnila čo najdokonalejšiu reprodukciu zvuku. Spoločnosť Sony zvolila tiež pri dizajnovaní tejto série nekonvenčný prístup. Rad „Signature Series“ verne reprodukuje srdce a dušu, ktorú umelec do hudby vložil, od jemných rezonancií orchestra, až po prekypujúcu vášeň živého koncertu. Nový rad produktov posúva zvuk do úplne novej dimenzie – teraz nebudete hudbu len „počúvať“, ale priamo „cítiť“.

Spoločnosť Sony tiež ukázala MDR-1000X, bezdrôtové stereofónne slúchadlá s vysokým rozlíšením (Hi-Res) a funkciou potlačenia šumu, ktorá sa chváli najdokonalejším potláčaním okolitého šumu na trhu *1. Zaručujú počúvanie hudby vo vysokej kvalite bez ohľadu na okolitý ruch. Slúchadlá ponúkajú tiež režimy, ktoré vám umožnia počuť okolité zvuky. Či už sa bude jednať o hlásenie na letisku alebo rýchlu konverzáciu, nebudete si musieť slúchadlá skladať.

Okrem toho ukáže spoločnosť Sony vo svojom výstavnom priestore na veľtrhu IFA celý rad ďalších audio zariadení, vrátane vysoko výkonného domáceho audio systému s vysokým rozlíšením (model MHC-GT7DW), dva modely bezdrôtových slúchadiel s technológiou Extra Bass na športové využitie (modely MDR-XB80BS a MDR-XB50BS) a rad prehrávačov s vysokým rozlíšením NW-A30 Walkman®, ktorý sa pýši ľahším použitím vďaka dotykovému displeju veľkosti 3.1”. Sony sa snaží rozšíriť ponuku svojich audio zariadení a ponúkať nové spôsoby, ako si užiť hudbu. Vychádza tým v ústrety moderným spotrebiteľom, ktorých hudobný vkus a štýl počúvania je čím ďalej tým rozmanitejší.

*1: V čase uverejnenia (podľa prieskumu spoločnosti Sony založenému na štandardoch JEITA)
*1: K 1. septembru 2016. Podľa prieskumu spoločnosti Sony Corporation, merané podľa smerníc JEITA. Na trhu so slúchadlami s funkciou potláčania okolitého ruchu. (JEITA: Japonská priemyslová asociácia pre elektroniku a informačné technológie)

4K BRAVIA®

Séria Z od Sony, nový najvyšší rad televízorov BRAVIA 4K HDR (predstavený už skôr a dostupný vo veľkostiach uhlopriečok 100”/75”/65”) predstavuje novo vyvinutý obrazový procesor 4K, 4K HDR Processor X1™ Extreme. Tento rad je tiež prvým radom vybaveným unikátnou technológiou zadného podsvietenia Backlight Master Drive™, ktorej hustá štruktúra LED plnohodnotného podsvietenia (full-array), umožňuje zobrazenie sýtejšej čiernej a jasnejších svetlých tónov. Prináša tak skutočný svet priamo do vašej obývačky.

Povestný procesor od spoločnosti Sony 4K Processor X1 Extreme umožňuje o 40 % výkonnejšie spracovanie obrazu v reálnom čase a kombinuje tri nové technológie: objektovo orientovanú technológiu HDR remaster, ktorá „vylepšuje“ obsah so štandardným dynamickým rozsahom (SDR) na kvalitu blížiacu sa 4K HDR; duálne databázové spracovávanie, ktoré odstraňuje nechcený digitálny šum a prináša dokonale čistý obraz a technológiu Super Bit Mapping™ 4K HDR, umožňujúcu plynulejšie farebné prechody. Tieto technológie v kombinácii s podsvietením Backlight Master Drive zaručujú pri sledovaní rôzneho obsahu špičkový divácky zážitok 4K HDR s výnimočným jasom, kontrastom a živými farbami.

Sony bude tiež prvýkrát vystavovať prototyp prehrávača Ultra HD Blu-ray™.

Life Space UX*2

Spoločnosť Sony ďalej oznámila, že sa projektor s ultra krátkou premietacou vzdialenosťou a sklenený reproduktor, ktoré sú už na trhu v Japonsku a USA, začínajú od dnešného dňa predávať aj vo Veľkej Británii. Prenosný projektor o veľkosti desať centimetrov kubických, premietajúci na ultrakrátku vzdialenosť, je aj napriek svojej kompaktnej veľkosti schopný premietať až 80" obraz na stôl alebo stenu, či akýkoľvek povrch, ktorý chcete oživiť. Medzitým zaplní sklenený reproduktor Glass Sound Speaker vďaka použitiu organického skla každý kút vášho priestoru teplým LED svetlom a kryštalicky čistým zvukom.

*2: Life Space UX je koncept definovaný tak, že má prinášať unikátne zážitky a nové spôsoby, ktorými môžete zmeniť svoj životný priestor.

Digitálne nahrávanie

Nová kamera od spoločnosti Sony FDR-X3000R 4K*3 Action Cam je vôbec prvá akčná kamera vybavená technológiou stabilizácie, ktorú prináša novo vyvinutá optika. Tá zabezpečuje, aby boli nahrávané zábery plynulé a stabilné, a to i v režime 4K alebo v režime vysokorýchlostného nahrávania. Nový širokouhlý objektív ZEISS® Tessar prináša prirodzenejší obraz s oveľa menším optickým skreslením. Vďaka širokej ponuke príslušenstva, vrátane diaľkovej spúšte so živým náhľadom, ktorá zaistí, že budete mať ovládanie snímania a nastavenia vypnuté/zapnuté pevne vo svojich rukách, poslúži táto kamera vašim potrebám pri najrôznejších situáciách, v ktorých budete natáčať.

Sony bude vystavovať svoje najnovšie produkty určené na digitálne snímanie, vrátane α7R II*4, α7S II*4, α6300*4, RX1R II*4 a prémiový teleobjektív G Master™ FE 85mm F1,4 GM *4. Všetky tieto produkty boli ocenené pri udeľovaní cien 2016 TIPA Awards a / alebo EISA Awards 2016-2017.

*3: 3840 × 2160
*4: Už v predaji.

Hry & sieť

Systém virtuálnej reality PlayStation VR (“PS VR”) ďalej rozširuje svet PlayStation®4 (PS4TM), umožňuje vám ponoriť sa do plne realizovaného virtuálneho sveta, ktorý vás obklopí z 360°. Hneď ako si nasadíte súpravu VR, môžete si začať užívať hru tak, ako by ste vkročili priamo do hry samotnej. Systém presne monitoruje natočenie hlavy a pohyb, takže keď hlavou otáčate, obraz virtuálneho sveta sa intuitívne a prirodzene pohybuje v reálnom čase s vami. Vo výstavnom priestore Sony si návštevníci budú môcť sami zahrať mnoho rôznych hier s virtuálnou realitou, vrátane hry PS VR “THE PLAYROOM VR”, ktorú je možné hrať v skupinách až piatich hráčov, kedy jeden môže používať súpravu VR headset a ostatní štyria bezdrôtové ovládače DUALSHOCK®4.

Future Lab Program™

Sony tiež bude vystavovať “T,” druhý prototyp vytvorený v rámci výskumného a vývojového projektu Future Lab Program™, ktorý sa sústredí na vytváranie budúceho životného štýlu v spolupráci s užívateľmi. “T” stavia na myšlienke, že získavanie informácií by malo byť oveľa prirodzenejšie. „T“ premení dosku stola alebo akýkoľvek iný povrch na interaktívny displej, ktorý premieta obraz reagujúci na dotyk. Projekt Future Lab Program začne tiež od 1. septembra v USA registrovať záujemcov o program pre prvých užívateľov prototypu koncepcie „N“. Detailný návod ako sa prihlásiť, nájdete na stránke:
http://www.futurelab.sony.net/N/

Spoločnosť Sony tiež predstaví rôzne produkty pochádzajúce zo start-up projektov interného projektu Seed Acceleration Program, inkubátora pre nové podnikanie: Autonómne drony a prieskumné a meracie služby spracovania dát, založené na cloudoch, ponúkané partnerskou spoločnosťou Aerosense Inc. Ďalej tiež predstaví novú výukovú sadu „KOOV“, určenú na výučbu robotiky a programovania.

Cestovanie bez problémov

Režim „Quick Attention“ zabezpečí, že už vám nikdy neunikne jediné slovo, keď s vami bude niekto hovoriť počas toho, ako budete mať nasadené slúchadlá. Režim sa dá okamžite aktivovať tak, že jednoducho položíte dlaň zo strany krytu na slúchadlá, čím doň necháte  prechádzať prirodzený zvuk. To znamená, že si už nebudete musieť skladať slúchadlá, aby ste počuli všetko čo potrebujete počuť z okolitého sveta alebo z toho, čo práve počúvate. Už nepremeškáte slová letušky, keď sa vás v lietadle spýta, čo by ste si priali na pite.

Režim „Ambient Sound Mode“ maximálne využíva schopnosti na potláčanie okolitého ruchu a umožňuje nastavenie zvukových podmienok tak, že si môžete užívať počúvanie hudby a zároveň počuť okolité zvuky. Môžete sa ponoriť do hudby a napriek tomu môcť sledovať svoje okolie a zachytiť každé slovo, ktoré je vo vašej blízkosti povedané.

Spoločnosť Sony odstránila potrebu káblového pripojenia, zaistila však pri tom rovnako úchvatnú kvalitu zvuku, samozrejme bez strachu, že sa zapletiete do káblov. Pre zaistenie najvyššej kvality zážitku z počúvania tiež prispievajú technológie LDAC™ a S-Master HX™.

Nerušené počúvanie kdekoľvek

Dlhé dni v kancelárií či posedávanie v tichu knižnice už nebude s bezdrôtovými slúchadlami 1000X problém, pretože bezdrôtové slúchadlá potláčajúce okolitý ruch majú mamutiu dvadsaťhodinovú výdrž batérie. Môžete si ich so sebou zobrať do lietadla a diaľkové lety zvládnete na jediné nabitie.

Tieto slúchadlá boli navrhované so zreteľom na uvedomelého cestovateľa a nosia sa rovnako dobre, ako sa ne pozerá. Vďaka otočnej a zložiteľnej konštrukcii je možné rýchlo slúchadlá zbaliť do batoha a vyraziť do ďalšieho cieľa.

Slúchadlá sú dostupné v dvoch farebných variantoch – v čiernej alebo šedo béžovej – a majú svoje vlastné odolné kožené puzdro.

Cena slúchadiel MDR-1000X bude 400 eur a dostupné budú od októbra. 

Autor: TS SONY

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá