7.9.2015 0 Comments

Sony predstavuje Hi-Res audio pre autá

Spoločnosť Sony na IFA 2015 prakticky ukázala, že Hi-Res audio môže byť reálnym štandardom pre akustický luxus v akomkoľvek prostredí. Nový rad Hi-Res audio do auta pod logom Sony pozostáva z hlavnej jednotky RSX-GS9, 4-kanálového zosilňovača XM-GS4, super výškového reproduktora XS-GS1, subwooferu XS-GSW121D, mono zosilňovača XM-GS100, zadných reproduktorov XS-GS6921 a predných reproduktorov XS-GS1621. Návštevníci tohoročnej IFA sa môžu poddať zážitkom z počúvania audio sústav pre automobily v kvalite presahujúcej CD kvalitu, vrátane prvého natívneho DSD prehrávania na svete.

Najlepší akustický zážitok z Hi-Res zvuku

Ako Hi-Res audio označujeme zvuk, ktorý využíva väčší dátový tok ako klasické CD. Táto forma bezstratového digitálneho nahrávania a prehrávania audia prináša bohatý, plný a zároveň krištáľovo čistý zvuk, ktorý môžete nájsť v originálnych štúdiových nahrávkach.

Aby ste mohli skutočne oceniť krásu Hi-Res audia, Sony sa pri návrhu a výrobe zameralo na komponenty, ktoré vytvárajú najlepšiu reprodukciu zvuku a zároveň minimalizujú elektromagnetický šum a vibrácie. Je to práve prepojenie Hi-Res audio zvuku a citom pre detail, ktorý robí z tohto audio systému pre autá skutočné umelecké dielo.

Digitálny prehrávač médií RSX-GS9: Atraktivita pretavená do fascinácie

Prehrávač digitálnych médií RSX-GS9 prináša doteraz najlepší zážitok zo šoférovania. Vysoko pevná, dvojvrstvová schránka vytvára protirezonančný dizajn s potláčaním ruchov. High-end komponenty od funkčných zosilňovačov až po časovací impulzný generátor boli zostavené tak, aby maximalizovali čistotu a kvalitu zvuku a zároveň minimalizovali negatívne vplyvy hrubých vibrácii, ktoré sú pre auto typické. Použitý je najvýkonnejší 32-bitový D/A audioprevodník ES9018S od firmy ESS Technology, ktorý pretvára vašu hudbu na analógový signál v pôsobivom dynamickom rozsahu až do 135dB a THD+N (Total harmonic distortion and noise) v hodnote -120dB, čím zabezpečuje jasnosť a charakter zvuku, ktorému môže konkurovať iba živé vystúpenie v koncertnej sále alebo v nahrávacom štúdiu.

Možnosti tohto zariadenia najlepšie využijete pri počúvaní nekomprimovaných zvukových súborov. RSX-GS9 je v skutočnosti prvý prehrávač pre autá, ktorý je kompatibilný s audioformátom DSD (5.6MHz/1bit, 2.8MHz/1bit), ktorý reprodukuje hudbu s bezkonkurenčnou presnosťou. Ak máte hudobnú knižnicu plnú mp3 súborov, DSEE HX™ (Digital Sound Enhancement Engine) od Sony vylepší ich kvalitu až k úrovni blízkej Hi-Res audiu, takže si užijete skvelý zážitok z počúvania bez ohľadu na to, v akom formáte je uložená vaša hudba.

Skvelá akustika sa odráža vo vonkajšom dizajne jednotky, ktorý dopĺňa bezkonkurenčný zážitok z počúvania. Predný panel má čistý jednoliaty dizajn, je vyrobený zo strojom rezaného 14mm hliníka s vlásočnicovou štruktúrou a je doplnený ľahko čitateľným LED displejom, podsvietenými klávesmi a otočným hliníkovým ovládačom hlasitosti, ktorý nerušene zapadá do stredu panelu.

Pokročilé možnosti konektivity ako napríklad LDAC™ s podporou Bluetooth®/ NFC™ v spojení so Sony SongPal™ aplikáciou, dva USB (Typ A) vstupy a USB micro-B (USB DAC) zabezpečujú, že môžete prehrávať vašu hudbu z akéhokoľvek mediálneho zariadenia vrátane vášho smartfónu, USB flash disku alebo mp3 prehrávača.

XM-GS4: 4-kanálový zosilňovač - jemné detaily naprieč celým zvukovým spektrom

Nový 4-kanálový zosilňovač XM-GS4 od Sony je ďalším kľúčovým komponentom pre ideálnu Hi-Res zvukovú reprodukciu, keďže mení nízko-napäťové audio signály na gigantické zvukové vlny, ktoré vám umožnia ponoriť sa do zvukového zážitku. S neuveriteľne širokou frekvenčnou odozvou od 10Hz až po 100KHz plynule poskytuje silné hlasité tóny, ktoré môžete ďalej upraviť podľa svojho vkusu vďaka variabilným low pass / high pass filtrom (umožňujú jednoduchú optimalizáciu prechodných frekvencií tak, aby boli čo najvhodnejšie pre váš systém).

XS-GS1 super tweeter - prebúdza vašu hudbu k životu

Žiadny audiosystém nie je kompletný bez reproduktorov, ktoré prebúdzajú hudbu k životu. Čo sa týka ultravysokých frekvencií zvuku, prémiové XS-GS1 25mm soft dome super tweeter (výškové reproduktory) sú ideálne pre Hi-Res zvukový zážitok vo vašom aute, keďže si jednoducho poradia s vysokými rozsahmi frekvencií dosahujúcimi 50kHz.

Keďže tieto vysoké zvukové frekvencie majú veľmi úzke prenosové pole, XS-GS1 sa zameriava na maximalizovanie ich rozptylu v celom aute. Čo sa týka dizajnu, mriežka so širokými otvormi a jemne klesajúce predné ozvučnice maximalizujú odrazové schopnosti. XS-GS1 môžu byť inštalované čelom k prednému sklu namiesto umiestnenia čelom k poslucháčovi, vďaka čomu zvyšujú rozptyl a kvalitu vysokých tónov a tak vytvárajú jemné očarujúce výšky zdôrazňujúce harmóniu a emóciu zvuku.

Hi-Res audio schopnosti nespočívajú iba v ultra vysokých tónoch, ale taktiež v ohromujúcom dynamickom rozsahu, rozlíšení zvuku a plynulom prechode zvukového tlaku naprieč všetkými frekvenciami. Toto je možné s GS reproduktormi s plným rozsahom (XS-GS1621) a subwooferom (XS-GSW121D) riadeným monozosilňovačom (XM-GS100), ktorý využíva jedinečné Mica Reinforced Cellular (MRC) a MRC honeycomb diagramy od Sony.

Online video z IFA nájdete tu: https://community.sony.sk/t5/blog-news-from-sony/ifa-2015/ba-p/1999855


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá