Image
17.10.2016 0 Comments

Sony oznamuje nový prírastok do uznávaného radu fotoaparátov Cyber-shot® RX

Nový kompaktný model RX100 V sa chváli najrýchlejším autofokusovým systémom, najvyšším počtom ostriacich bodov a najrýchlejším sériovým snímaním na svete v kategórii kompaktných fotoaparátov

Sony oznámilo uvedenie RX100 V, nového špičkového modelu populárnej série kompaktných fotoaparátov Cyber-shot RX100 (model DSC-RX100M5).  

Novinka na trh prináša s kompaktnými fotoaparátmi novú úroveň rýchlosti a výkonu. Disponuje systémom Fast Hybrid AF, ktorý kombinuje detekciu fázy a kontrastu a dosahuje najrýchlejšie zaostrenie 0.05 sekúnd, ponúka najvyšší počet ostriacich bodov na senzore -  celkom 315 AF bodov, ktoré pokrývajú približne 65% snímky. Fotoaparát je tiež schopný kontinuálneho snímania rýchlosťou 24 snímok za sekundu – je tak najrýchlejším kompaktným fotoaparátom na svete – pri plnom rozlíšení 20.1 MP (cca. efektívne) s AF/AE sledovaním a vyrovnávacou pamäťou pre 150 snímok.

RX100 V je vybavený novo vyvinutým snímačom Exmor RS™ CMOS typu 1.0 s DRAM čipom, objektívom ZEISS®Vario-Sonnar T* 24-70 mm, svetelnosťou objektívu F1,8 – 2,8 a vylepšeným systémom spracovania obrazu s novým LSI čipom, ktorý maximalizuje rýchlosť spracovania, rozširuje vyrovnávaciu pamäť a optimalizuje kvalitu obrazu, zvlášť pri nastaveniach s vysokou citlivosťou ISO. Fotoaparát taktiež ponúka nahrávanie videa 4K s technológiou Full Pixel Readout bez priemerovania pixelov, nahrávanie spomalených záberov super slowmotion až do 1000 snímok za sekundu s rozšíreným časom záznamu a mnoho ďalšieho.

Rýchle ostrenie, rýchle fotenie
Model RX100 V ponúka ako prvý zo série Sony RX100, nový, rýchly hybridný systém automatického ostrenia (Fast Hybrid AF), ktorý kombinuje výhody detekcie fázy, detekcie kontrastu a umožňuje fotoaparátu rýchlosť zaostrenia behom čírej 0.05 sekundy.ii Toto vysokorýchlostné ostrenie dokonale dopĺňa 315 AF bodov, ktoré pokrývajú 65% snímača a zaručujú, že bude fotograf schopný zachytiť veľmi rýchlo a presne fotografovaný objekt, ktorý sa pohybuje rýchlo a v nepredpokladaných smeroch. 

Rýchlosť spracovania sa ďalej zásadne zvýšila vďaka LSI čipu, ktorý výborne dopĺňa obrazový procesor BIONZ X™. Tieto dva komponenty v kombinácii s výkonným systémom automatického ostrenia umožňujú kontinuálne snímanie rýchlosti 24 fpsiii pri plnom rozlíšení 20.1 MP (cca. efektívne) series vyrovnávacou pamäťou až pre 150 snímokiv so sledovaním AF/AE. Pri nastavení vysokorýchlostného snímania sa tiež významne zvyšuje obnovovacia frekvencia a rýchlosť reakcie hľadáčika. Fotograf tak má omnoho lepšiu možnosť sledovať rýchly pohyb a zaznamenať ten najdôležitejší okamih. V týchto vysokorýchlostných režimoch je tiež k dispozícii tichá uzávierka.vii

Ďalšou výhodou výkonu automatického ostrenia nového RX100 V je novo pridaný režim AF-A, ktorý umožňuje fotoaparátu automatické prepínanie medzi AF-C a AF-S režimami. Užívatelia si tiež môžu manuálne zvoliť, či chcú zobraziť na displeji živý náhľad kontinuálneho autofokusu a oblasť fázovej detekcie. 

RX100 V taktiež disponuje vysokorýchlostnou uzávierkou, eliminujúcou skreslenie (maximálna rýchlosť 1/32000 sekundy), ktorá minimalizuje tzv. „rollingshutter” efekt. Ten sa často prejavuje pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich predmetov. Táto rýchla uzávierka taktiež umožňuje fotoaparátu zachytiť ostré snímky so široko otvorenou clonou za intenzity jasu až EV19. Vďaka takejto rýchlej uzávierke umožňuje fotografom a videokameramanom zachytiť nádherné zábery s dokonale zaostrenými predmetmi a rozostreným pozadím aj pri veľmi obťažných svetelných podmienkach. Maximálna úroveň jasu je až 19 EV.

Najnovšie si môžu užívatelia na RX100 V sami zvoliť počiatočný pomer zväčšenia pri snímaní s lupou (FocusMagnifier) a vybrať si miesto zväčšenia medzi priblížením na bod zaostrenia a stredom snímky”. 

Profesionálne filmové funkcie
Kompaktný RX100 V je nabitý množstvom profesionálnych video funkcií, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších užívateľov. 

Fast Hybrid AF systém zaisťuje rýchle a presné ostrenie a sledovanie objektu, dokonca i behom natáčania v rozlíšení 4K. Rýchlosť a citlivosť autofokusu sa dá nastaviť v systémovom menu. To zaručuje videografom plnú flexibilitu, kedy sa každý môže riadiť svojimi preferenciami.

Nový model RX100 V využíva v režime 4KviFull Pixel Readout bez priemerovania pixelov. Preto dokáže zachytiť aj tie najjemnejšie detaily videa vo formáte 4K a minimalizovať efekty moiré a tzv ‘jaggies’. Tieto mimoriadne kvalitné výsledky sú dosiahnuté použitím kodeku XAVC S, ktorý ponúka dátový tok 100 Mbps pri 4K a 50 Mbps pri _Full HD záznamu.

Ďalej ponúka nastavenie farebných profilov (Picture Profile), S-Log2 /S-Gamut, 100p Full HD mód a mnoho ďalšieho. Užívatelia tiež majú možnosť ručného výberu snímky z nahraného videa v 4K alebo Full HD a následne ich môžu uložiť ako statický obrázok v rozlíšení zhruba 8 MP, resp. 2MP. 

RX100 V dokáže zaznamenávať super-slowmotion video, ktoré je až 40x spomalené, a je schopné záznamu až počas dvojnásobnej doby, ako je tomu u RX100 IV. To predlžuje čas, počas ktorého môže užívateľ zaznamenať rýchle akcie v neuveriteľných detailoch so skvelým rozlíšením a ostrosťou.

Pred zahájením snímania majú užívatelia možnosť výberu medzi snímkovaním 1000fps, 500fps a 250fps a môžu si voliť medzi formátmi prehrávania 50p a 25p. Môžu teda optimalizovať nahrávanie tak, aby zodpovedalo rýchlosti pohybu snímaného objektu s možnosťou výberu klasickej spúšte, alebo priebežné nahrávanie so spätným záznamom.

Kompaktný dizajn, prémiový výkon
Nový RX100 V si zachováva praktický kompaktný dizajn RX100 a je vybavený vysoko kontrastným hľadáčikom 2.35 XGA OLED Tru-Finder™ s 2,35 miliónmi bodov, ktorý zaisťuje reálny náhľad. EVF sa bez ťažkostí zasúva a vysúva z tela fotoaparátu podľa potrieb užívateľa a ponúka optiku s povrchovou úpravou ZEISS® T*.

Nový fotoaparát je tiež kompatibilný s Wi-Fi® a NFC™ a môže využívať rastúci rad aplikácii Sony PlayMemoriesCamera. Viac nájdete na www.sony.net/pmca.

Ďalšou príjemnou schopnosťou je možnosť nastaviť si užívateľsky prvé tri písmena názvu ukladaného súboru pre ľahšie triedenie a organizáciu.

K dispozícii bude tiež nové podvodné puzdro (model MPK-URX100A), ktoré bude dostupné ako zvláštne príslušenstvo pre RX100 V a všetky ďalšie fotoaparáty zo série RX100. Dizajn puzdra bol pre RX100 prispôsobený, puzdro bolo navrhnuté pre ponor do hĺbky 40m/130ft.

Cena a dostupnosť
Nový kompaktný fotoaparát Sony Cyber-shotRX100 V (model DSC-RX100M5) bude v Európe k dispozícii v novembri za cenu približne €1,200. Podvodné puzdro MPK-URX100A sa bude predávať za približne €360. Úplné informácie o produkte si môžete pozrieť tu.

Novo zdieľaný obsah si tiež môžete pozrieť na Sony PhotoGallery a Sony CameraChannel on YouTube.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá