Image
14.8.2014 0 Comments

Sony Xperia Z2 zázrakom prežila 6 týždňov v mori

z2.jpg Sony Xperia Z2 sa na európsky trh dostala v apríli. Vlajková špecifikácia medziiným zahŕňa full HD displej vo veľkosti 5,2 palca, 4-jadrový procesor Snapdragon 801, 3 GB RAM, 16 GB interného úložného priestoru a 20,7 Mpx fotoaparát.

Nič, čo by sme od vlajkovej lode popredného výrobcu neočakávali. Sony však má ešte jedno eso v rukáve, je ním certifikácia IP58, teda spĺňanie štandardov pre odolnosť proti prachu a vodotesnosť zhruba do 3 metrov po dobu asi 30 minút.

A že sa vám podobná funkcia môže skutočne zísť, o tom sa presvedčil istý americký muž, ktorému toto zariadenie padlo do vody pri vodnom lyžovaní. Xperia klesla na dno do hĺbky približne 10 metrov.

Muž sa pokúsil dovolať na svoj smartfón ešte pár hodín po nehode a zistil, že jeho Xperia Z2 je stále funkčná. V mori sa mu ju však nepodarilo nájsť.

z21.jpg

O 6 týždňov neskôr sa jeho priateľ potápal na približne rovnakom mieste neďaleko pobrežia. Zhodou okolností mu pri tom padol do oka tmavý smartfón ležiaci na dne. Vzal ho teda so sebou a vrátil priateľovi.

Smartfón bol na prvý pohľad poškodený, pretože zadná strana bola výrazne popraskaná. O to väčšie bolo prekvapenie, keď sa po vysušení a nabití smartfón bez problémov zapol. Xperia fungovala bezchybne aj po tom, čo na ňu okrem veľkej hĺbky nepriaznivo pôsobila aj slaná voda.

Nie je nič lepšie, ako keď sa o tú najlepšiu reklamu postará samo zariadenie…

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá