Image
14.8.2014 0 Comments

Sony Xperia Z2 zázrakom prežila 6 týždňov v mori

z2.jpg Sony Xperia Z2 sa na európsky trh dostala v apríli. Vlajková špecifikácia medziiným zahŕňa full HD displej vo veľkosti 5,2 palca, 4-jadrový procesor Snapdragon 801, 3 GB RAM, 16 GB interného úložného priestoru a 20,7 Mpx fotoaparát.

Nič, čo by sme od vlajkovej lode popredného výrobcu neočakávali. Sony však má ešte jedno eso v rukáve, je ním certifikácia IP58, teda spĺňanie štandardov pre odolnosť proti prachu a vodotesnosť zhruba do 3 metrov po dobu asi 30 minút.

A že sa vám podobná funkcia môže skutočne zísť, o tom sa presvedčil istý americký muž, ktorému toto zariadenie padlo do vody pri vodnom lyžovaní. Xperia klesla na dno do hĺbky približne 10 metrov.

Muž sa pokúsil dovolať na svoj smartfón ešte pár hodín po nehode a zistil, že jeho Xperia Z2 je stále funkčná. V mori sa mu ju však nepodarilo nájsť.

z21.jpg

O 6 týždňov neskôr sa jeho priateľ potápal na približne rovnakom mieste neďaleko pobrežia. Zhodou okolností mu pri tom padol do oka tmavý smartfón ležiaci na dne. Vzal ho teda so sebou a vrátil priateľovi.

Smartfón bol na prvý pohľad poškodený, pretože zadná strana bola výrazne popraskaná. O to väčšie bolo prekvapenie, keď sa po vysušení a nabití smartfón bez problémov zapol. Xperia fungovala bezchybne aj po tom, čo na ňu okrem veľkej hĺbky nepriaznivo pôsobila aj slaná voda.

Nie je nič lepšie, ako keď sa o tú najlepšiu reklamu postará samo zariadenie…

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá