Image
20.8.2014 0 Comments

Sony α5100 – najmenší fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi na svete

A5100_wSELP1650_right_brown.jpg Nový fotoaparát CSC od Sony α5100 je nástupca modelu α5000. Má však oproti nemu ešte kompaktnejšie rozmery, čím získal titul „najmenší digitálny fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi na svete". Malé a ľahké telo umožňuje pohodlnú a jednoduchú manipuláciu, čo ocenia najmä foto- a videonadšenci, ktorí by sa radi posunuli od fotografovania smartfónom na vyšší level.

Ostrenie na 179 bodov

Sony α5100 prevzal žezlo po svojom predchodcovi α5000 a aktuálne je najmenším digitálnym fotoaparátom s vymeniteľnými objektívmi na svete, ktorý sa môže pochváliť veľkým snímačom APS-C s rozlíšením 24,3 megapixela, integrovaným bleskom a rozhraním Wi-Fi aj NFC.

A5100_zoom_lever_hand_black.jpg

Systém fázovej detekcie automatického zaostrovania (Fast Hybrid AF system), ktorý nájdete aj pri populárnom modeli α6000, používa až 179 bodov automatického ostrenia. Vďaka tomu vás α5100 nezradí ani pri rýchlej nečakanej akcii a bez problémov si poradí aj s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi, ktoré zachytí verne a bez rozmazania.

Citlivosť nadovšetko

Obrazový snímač Exmor CMOS najnovšej generácie pracuje s rozlíšením 24,3 megapixela a citlivosťou od ISO 100 až po ISO 25600. Kvalitný obrazový snímač sa veľkosťou vyrovná omnoho väčším zrkadlovkám a podporuje rovnaký obrazový procesor BIONZ X, ktorý nájdete aj v uznávanej sérii fotoaparátov radu α7. Vysokú citlivosť oceníte najmä pri snímaní fotografií či videa bez blesku, a to aj pri slabom osvetlení.

Model α5100 disponuje dotykovým LCD displejom 3.0-type (7,5 cm), ktorý možno vyklopiť o 180 stupňov. Ergonomický tvar fotoaparátu umožňuje jednoduchú manipuláciu, stabilné snímanie s akýmkoľvek objektívom a pohodlné uchopenie aj pri snímaní selfies.

A5100_wSELP1650_kiseki_brown.jpg

Profesionálne videá

Fotoaparátom a5100 natočíte kvalitné full HD videá vo formáte AVCHD 2.0. Podporuje aj čoraz obľúbenejší formát XAVC S (až do 50 Mb/s). Podobne ako pri snímaní fotografií aj v režime videa je vďaka fázovej detekcii automatického zaostrovania obraz vždy ostrý, a to aj pri snímaní rýchlych akčných športov.

Iba jedným dotykom prepojíte fotoaparát so smartfónom, tabletom či televízorom. Technológia NFC a zabudované rozhranie Wi-Fi umožňujú rýchle a jednoduché zdieľanie fotografií či videa so zariadeniami podporujúcimi operačný systém Android aj iOS. Stačí jeden dotyk a aktivuje sa funkcia Smart Remote Control, ktorá prepojí váš fotoaparát s mobilným telefónom, ktorým môžete následne ovládať spúšť.

A5100_rear_brown.jpg

V ponuke príslušenstva nájdete štýlové puzdro LCS-EBD, dostupné v troch farebných variáciách, a kompaktný, ľahko prenosný ovládač RM-SPR1.

Nový kompaktný fotoaparát Sony α5100 sa na európskom trhu sa objaví v polovici septembra 2014 s cenou okolo 700 USD alebo ako sólo telo za 550 USD.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá