14.2.2014 0 Comments

Softvérová novinka od Ericssonu umožní ďalší vývoj mobilných sietí

Ericsson (NASDAQ: ERIC), ohlasuje príchod prvého koordinovaného celosieťového softvéru. Networks Software 14B pomôže zvýšiť výkonnosť siete a umožní operátorom rásť. Softvér obsahuje viac ako dve stovky nových funkcionalít, ktoré boli starostlivo testované a umožňujú jeho hladké nasadenie do prevádzky. Ericsson otestoval softvérovú novinku na sieťových zariadeniach od všetkých významných dodávateľov.

Riešenie obsahuje viacero prvkov, ktoré zvyšujú výkonnosť siete. Funkcionalita LTE Carrier Aggregation (spájanie nosných signálov) umožňuje dosahovať maximálne dátové rýchlosti na úrovni 450 Mbps. LTE Carrier Aggregation je ďalším krokom v evolúcii vysokorýchlost-ného mobilného broadbandu. Umožňuje operátorom maximalizovať možnosti im pridelených frekvenčných pásiem kombinovaním širokého spektra frekvencií. To im umožňuje zvyšovať rýchlosť mobilného internetu.

Spomedzi ďalších inovatívnych prvkov softvér obsahuje technológiu LTE Uplink Coordinated Multi Point (UL CoMP). Tá poskytuje dvojnásobne lepšie pokrytie a prístup k aplikáciám pre všetky zariadenia. Obsahuje aj unikátne funkcionality pre technológiu WCDMA, ako napríklad Dynamic Power Sharing, ktoré dátové rýchlosti všetkých zariadení zrýchlia až o 50 %.

Ken Rehbehn z analytickej spoločnosti Yankee Group hovorí: „Softvér je dnes v sieťach rovnako dôležitý ako hardvér. Poskytovatelia sieťových zariadení podporujú softvérové inovácie a prinášajú komplexné riešenia, operátori zase potrebujú agilitu a spoľahlivé spustenie nových kapacít. Popritom však potrebujú neustále zvyšovať výkonnosť svojich sietí."

Množstvo z dnešných riešení, ako napríklad voice over LTE (VoLTE) vyžadujú softvérovú interakciu s prakticky každou súčasťou siete. Ericsson preto vyvinul systém nadstavieb, ktorý spĺňa požiadavky procesov pri spustení softvéru vo veľkom rozsahu. Telekomuni-kačným operátorom to zaručuje rýchly a spoľahlivý prechod k najnovšej verzii softvéru.

Výkonný viceprezident Ericssonu a šéf divízie Networks, Johan Wibergh dodáva: „Dali sme prísľub, že dodáme siete v preverenej kvalite, ako aj možnosť ďalších rozšírení pre siete všetkých veľkostí. Dátová prevádzka neustále rastie a mení sa. Aby sme boli s týmto vývojom schopní držať krok, ďalší rozvoj sietí musí byť diktovaný softvérom. Dnes je sieť len taká dobrá ako softvérová verzia, ktorá je v sieti nasadená. Ak operátori budú pracovať neustále s najnovšou verziou softvéru, budú profitovať z jej výkonu a rastu."

Jedným z nových prvkov softvéru je Virtual Home Gateway, ktorá ponúka personalizované spájanie služieb pre zariadenia a používateľov. To umožní jednoduchšie riadenie siete na strane operátorov.

Oblasť biznisu zase môže profitovať z funkcionality, ktorá umožňuje jednoducho a spoľahlivo realizovať video konferencie v HD kvalite.

Upgradovanie na poslednú verziu softvéru v sebe zahŕňa benefity predchádzajúcej verzie, ktoré kombinuje s novými funkcionalitami. Tie umožňujú ďalej rozširovať kapacity sietí. Skúsenosti a údaje z živých komerčných sietí ukazujú, že operátori ktorí využívajú najnovšie softvérové verzie majú v priemere o 30 % lepšie rýchlosti sťahovania a až o 50 % rýchlejší uplink oproti operátom so starším softvérom.

Počas veľtrhu MWC 2014 v Barcelone Ericsson ukáže svoje novinky a inovatívne technológie. Softvérové riešenie Network Software 14B bude predvedené v expozícii Ericssonu v Hale 2.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá