14.2.2014 0 Comments

Softvérová novinka od Ericssonu umožní ďalší vývoj mobilných sietí

Ericsson (NASDAQ: ERIC), ohlasuje príchod prvého koordinovaného celosieťového softvéru. Networks Software 14B pomôže zvýšiť výkonnosť siete a umožní operátorom rásť. Softvér obsahuje viac ako dve stovky nových funkcionalít, ktoré boli starostlivo testované a umožňujú jeho hladké nasadenie do prevádzky. Ericsson otestoval softvérovú novinku na sieťových zariadeniach od všetkých významných dodávateľov.

Riešenie obsahuje viacero prvkov, ktoré zvyšujú výkonnosť siete. Funkcionalita LTE Carrier Aggregation (spájanie nosných signálov) umožňuje dosahovať maximálne dátové rýchlosti na úrovni 450 Mbps. LTE Carrier Aggregation je ďalším krokom v evolúcii vysokorýchlost-ného mobilného broadbandu. Umožňuje operátorom maximalizovať možnosti im pridelených frekvenčných pásiem kombinovaním širokého spektra frekvencií. To im umožňuje zvyšovať rýchlosť mobilného internetu.

Spomedzi ďalších inovatívnych prvkov softvér obsahuje technológiu LTE Uplink Coordinated Multi Point (UL CoMP). Tá poskytuje dvojnásobne lepšie pokrytie a prístup k aplikáciám pre všetky zariadenia. Obsahuje aj unikátne funkcionality pre technológiu WCDMA, ako napríklad Dynamic Power Sharing, ktoré dátové rýchlosti všetkých zariadení zrýchlia až o 50 %.

Ken Rehbehn z analytickej spoločnosti Yankee Group hovorí: „Softvér je dnes v sieťach rovnako dôležitý ako hardvér. Poskytovatelia sieťových zariadení podporujú softvérové inovácie a prinášajú komplexné riešenia, operátori zase potrebujú agilitu a spoľahlivé spustenie nových kapacít. Popritom však potrebujú neustále zvyšovať výkonnosť svojich sietí."

Množstvo z dnešných riešení, ako napríklad voice over LTE (VoLTE) vyžadujú softvérovú interakciu s prakticky každou súčasťou siete. Ericsson preto vyvinul systém nadstavieb, ktorý spĺňa požiadavky procesov pri spustení softvéru vo veľkom rozsahu. Telekomuni-kačným operátorom to zaručuje rýchly a spoľahlivý prechod k najnovšej verzii softvéru.

Výkonný viceprezident Ericssonu a šéf divízie Networks, Johan Wibergh dodáva: „Dali sme prísľub, že dodáme siete v preverenej kvalite, ako aj možnosť ďalších rozšírení pre siete všetkých veľkostí. Dátová prevádzka neustále rastie a mení sa. Aby sme boli s týmto vývojom schopní držať krok, ďalší rozvoj sietí musí byť diktovaný softvérom. Dnes je sieť len taká dobrá ako softvérová verzia, ktorá je v sieti nasadená. Ak operátori budú pracovať neustále s najnovšou verziou softvéru, budú profitovať z jej výkonu a rastu."

Jedným z nových prvkov softvéru je Virtual Home Gateway, ktorá ponúka personalizované spájanie služieb pre zariadenia a používateľov. To umožní jednoduchšie riadenie siete na strane operátorov.

Oblasť biznisu zase môže profitovať z funkcionality, ktorá umožňuje jednoducho a spoľahlivo realizovať video konferencie v HD kvalite.

Upgradovanie na poslednú verziu softvéru v sebe zahŕňa benefity predchádzajúcej verzie, ktoré kombinuje s novými funkcionalitami. Tie umožňujú ďalej rozširovať kapacity sietí. Skúsenosti a údaje z živých komerčných sietí ukazujú, že operátori ktorí využívajú najnovšie softvérové verzie majú v priemere o 30 % lepšie rýchlosti sťahovania a až o 50 % rýchlejší uplink oproti operátom so starším softvérom.

Počas veľtrhu MWC 2014 v Barcelone Ericsson ukáže svoje novinky a inovatívne technológie. Softvérové riešenie Network Software 14B bude predvedené v expozícii Ericssonu v Hale 2.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá