14.2.2014 0 Comments

Softvérová novinka od Ericssonu umožní ďalší vývoj mobilných sietí

Ericsson (NASDAQ: ERIC), ohlasuje príchod prvého koordinovaného celosieťového softvéru. Networks Software 14B pomôže zvýšiť výkonnosť siete a umožní operátorom rásť. Softvér obsahuje viac ako dve stovky nových funkcionalít, ktoré boli starostlivo testované a umožňujú jeho hladké nasadenie do prevádzky. Ericsson otestoval softvérovú novinku na sieťových zariadeniach od všetkých významných dodávateľov.

Riešenie obsahuje viacero prvkov, ktoré zvyšujú výkonnosť siete. Funkcionalita LTE Carrier Aggregation (spájanie nosných signálov) umožňuje dosahovať maximálne dátové rýchlosti na úrovni 450 Mbps. LTE Carrier Aggregation je ďalším krokom v evolúcii vysokorýchlost-ného mobilného broadbandu. Umožňuje operátorom maximalizovať možnosti im pridelených frekvenčných pásiem kombinovaním širokého spektra frekvencií. To im umožňuje zvyšovať rýchlosť mobilného internetu.

Spomedzi ďalších inovatívnych prvkov softvér obsahuje technológiu LTE Uplink Coordinated Multi Point (UL CoMP). Tá poskytuje dvojnásobne lepšie pokrytie a prístup k aplikáciám pre všetky zariadenia. Obsahuje aj unikátne funkcionality pre technológiu WCDMA, ako napríklad Dynamic Power Sharing, ktoré dátové rýchlosti všetkých zariadení zrýchlia až o 50 %.

Ken Rehbehn z analytickej spoločnosti Yankee Group hovorí: „Softvér je dnes v sieťach rovnako dôležitý ako hardvér. Poskytovatelia sieťových zariadení podporujú softvérové inovácie a prinášajú komplexné riešenia, operátori zase potrebujú agilitu a spoľahlivé spustenie nových kapacít. Popritom však potrebujú neustále zvyšovať výkonnosť svojich sietí."

Množstvo z dnešných riešení, ako napríklad voice over LTE (VoLTE) vyžadujú softvérovú interakciu s prakticky každou súčasťou siete. Ericsson preto vyvinul systém nadstavieb, ktorý spĺňa požiadavky procesov pri spustení softvéru vo veľkom rozsahu. Telekomuni-kačným operátorom to zaručuje rýchly a spoľahlivý prechod k najnovšej verzii softvéru.

Výkonný viceprezident Ericssonu a šéf divízie Networks, Johan Wibergh dodáva: „Dali sme prísľub, že dodáme siete v preverenej kvalite, ako aj možnosť ďalších rozšírení pre siete všetkých veľkostí. Dátová prevádzka neustále rastie a mení sa. Aby sme boli s týmto vývojom schopní držať krok, ďalší rozvoj sietí musí byť diktovaný softvérom. Dnes je sieť len taká dobrá ako softvérová verzia, ktorá je v sieti nasadená. Ak operátori budú pracovať neustále s najnovšou verziou softvéru, budú profitovať z jej výkonu a rastu."

Jedným z nových prvkov softvéru je Virtual Home Gateway, ktorá ponúka personalizované spájanie služieb pre zariadenia a používateľov. To umožní jednoduchšie riadenie siete na strane operátorov.

Oblasť biznisu zase môže profitovať z funkcionality, ktorá umožňuje jednoducho a spoľahlivo realizovať video konferencie v HD kvalite.

Upgradovanie na poslednú verziu softvéru v sebe zahŕňa benefity predchádzajúcej verzie, ktoré kombinuje s novými funkcionalitami. Tie umožňujú ďalej rozširovať kapacity sietí. Skúsenosti a údaje z živých komerčných sietí ukazujú, že operátori ktorí využívajú najnovšie softvérové verzie majú v priemere o 30 % lepšie rýchlosti sťahovania a až o 50 % rýchlejší uplink oproti operátom so starším softvérom.

Počas veľtrhu MWC 2014 v Barcelone Ericsson ukáže svoje novinky a inovatívne technológie. Softvérové riešenie Network Software 14B bude predvedené v expozícii Ericssonu v Hale 2.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá