Image
3.10.2016 0 Comments

Softvér Piero od Ericssonu oživí športové prenosy siete MLB Network

Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) oznámila, že podpísala s televíznou sieťou MLB Network viacročnú zmluvu o poskytovaní športového grafického softvéru Piero.

MLB Network je základnou televíznou destináciou pre fanúšikov baseballu, pravidelne naživo vysiela reláciu „MLB Tonight“, ktorá získala niekoľko cien Emmy Award. Okrem toho prináša originálne programy, reportáže, postrehy a analýzy od tých najlepších v odbore vrátane Boba Costasa, Petera Gammonsa, Ala Leitera, Billa Ripkena, Harolda Reynoldsa a Toma Verducciho.

MLB Network bude používať softvér Piero na pokrytie celej programovej schémy 24 hodín denne.

Piero je popredný grafický softvér od spoločnosti Ericsson, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby zlepšoval a analyzoval športové podujatia pre televízne prenosy a poskytovateľov televíznych služieb. Systém je prepojený s poskytovateľmi športových údajov s cieľom umožniť vizualizáciu dát a vytvoriť čo najpútavejší zážitok pre divákov. Softvér používa viac ako 50 televíznych vysielaní po celom svete. Piero rýchlo a s presnosťou dodáva grafiku športovým programom a zlepšuje vysielanie veľkých športových udalostí, ako sú olympijské hry či preteky Formuly 1.

Thorsten Sauer, vedúci vysielania a mediálnych služieb v spoločnosti Ericsson, hovorí: "Televízna sieť MLB Network si vybrala Ericsson, aby sme spoločne posunuli zážitok zo sledovania amerického národného športu na ďalšiu úroveň. Náš softvér pomôže MLB Network posilniť športové programy a poskytnúť efektívny spôsob udržania publika a ďalej zvyšovať engagement svojich fanúšikov na celom území Spojených štátov."

Softvér Piero umožňuje pridávať do videí širokú škálu grafických efektov od jednoduchých markerov a počítadiel až po sofistikovanejšie efekty, ako sú tepelné mapy, ukážky formácií a 3D letových pohľadov, ktoré môžu byť použité v živých produkciách alebo počas vysielania tých najlepších momentov jednotlivých zápasov. Piero ponúka moduly na zákazku pre širokú škálu športov, od tenisu a baseballu cez lakros až po hádzanú.

Začiatkom tohoto roka spoločnosť Ericsson oznámila uvedenie PIERO Augmented Reality, najčerstvejšieho prírastku do rodiny softvérov Piero. Najnovšia technológia umožňuje posun televízneho vysielania nad rámec základného stavu – vďaka prednastaveniu 2D grafiky a ešte presvedčivejším príbehom zo zákulisia dokáže vysielaniam vdýchnuť život v reálnom čase.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá