Image
3.10.2016 0 Comments

Softvér Piero od Ericssonu oživí športové prenosy siete MLB Network

Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) oznámila, že podpísala s televíznou sieťou MLB Network viacročnú zmluvu o poskytovaní športového grafického softvéru Piero.

MLB Network je základnou televíznou destináciou pre fanúšikov baseballu, pravidelne naživo vysiela reláciu „MLB Tonight“, ktorá získala niekoľko cien Emmy Award. Okrem toho prináša originálne programy, reportáže, postrehy a analýzy od tých najlepších v odbore vrátane Boba Costasa, Petera Gammonsa, Ala Leitera, Billa Ripkena, Harolda Reynoldsa a Toma Verducciho.

MLB Network bude používať softvér Piero na pokrytie celej programovej schémy 24 hodín denne.

Piero je popredný grafický softvér od spoločnosti Ericsson, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby zlepšoval a analyzoval športové podujatia pre televízne prenosy a poskytovateľov televíznych služieb. Systém je prepojený s poskytovateľmi športových údajov s cieľom umožniť vizualizáciu dát a vytvoriť čo najpútavejší zážitok pre divákov. Softvér používa viac ako 50 televíznych vysielaní po celom svete. Piero rýchlo a s presnosťou dodáva grafiku športovým programom a zlepšuje vysielanie veľkých športových udalostí, ako sú olympijské hry či preteky Formuly 1.

Thorsten Sauer, vedúci vysielania a mediálnych služieb v spoločnosti Ericsson, hovorí: "Televízna sieť MLB Network si vybrala Ericsson, aby sme spoločne posunuli zážitok zo sledovania amerického národného športu na ďalšiu úroveň. Náš softvér pomôže MLB Network posilniť športové programy a poskytnúť efektívny spôsob udržania publika a ďalej zvyšovať engagement svojich fanúšikov na celom území Spojených štátov."

Softvér Piero umožňuje pridávať do videí širokú škálu grafických efektov od jednoduchých markerov a počítadiel až po sofistikovanejšie efekty, ako sú tepelné mapy, ukážky formácií a 3D letových pohľadov, ktoré môžu byť použité v živých produkciách alebo počas vysielania tých najlepších momentov jednotlivých zápasov. Piero ponúka moduly na zákazku pre širokú škálu športov, od tenisu a baseballu cez lakros až po hádzanú.

Začiatkom tohoto roka spoločnosť Ericsson oznámila uvedenie PIERO Augmented Reality, najčerstvejšieho prírastku do rodiny softvérov Piero. Najnovšia technológia umožňuje posun televízneho vysielania nad rámec základného stavu – vďaka prednastaveniu 2D grafiky a ešte presvedčivejším príbehom zo zákulisia dokáže vysielaniam vdýchnuť život v reálnom čase.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá