6.11.2015 0 Comments

Softec získal dve významné ocenenia s projektom e služieb pre občanov

Spoločnosť Softec dosiahla dva významné úspechy s projektom „Elektronické služby Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR". Najprv získala hlavnú Cenu Rádia Slovensko za najprínosnejší IT projekt v oblasti modernej verejnej správy a digitalizácie spoločnosti, ktorý uľahčuje život občanom na Slovensku. Zároveň získala Cenu ITAPA 2015 za tretie miesto v kategórii Nové služby. Obe ceny si zástupcovia spoločnosti prevzali 3. novembra na slávnostnom večeri konferencie ITAPA v bratislavskom hoteli Double Tree by Hilton.

Projekt elektronických služieb výrazne uľahčuje komunikáciu občanov Slovenskej republiky a štátnej správy. Občania si vďaka nemu môžu prostredníctvom internetu vybaviť takmer 40 typov žiadostí pre rôzne životné situácie - napr. prídavok na dieťa, pri narodení dieťaťa alebo zverení do náhradnej starostlivosti a pod. Po elektronickom podaní môžu potom osud žiadosti ďalej sledovať. Okrem toho majú prehľad o všetkých vyplatených dávkach na jednom mieste. Ľudia tak s úradmi môžu komunikovať jednoduchšie bez toho, aby ich navštevovali. Tento projekt už uplatňuje princíp „jedenkrát a dosť", čo znamená, že občania, ktorí opäť žiadajú o dávku alebo o inú službu, už nemusia úradu znova poskytovať rovnaké informácie.

V online hlasovaní Ceny Rádia Slovensko zaslalo svoj hlas spomenutému projektu takmer 7 900 poslucháčov z celkového počtu 14 749 hlasujúcich, čo je viac ako 50 %.

Úspech v Cene ITAPA 2015 bol nemenej významný. Tento rok sa do nej nominovalo 18 veľmi kvalitných projektov. Výsledné tretie miesto za projektmi ako sú Implementácia elektronickej identifikačnej karty (eID) a Virtuálna registračná pokladňa (VRP) je výrazným potvrdením prínosu projektu Elektronických služieb.

Projekt e‑služieb občanom je vôbec prvým projektom podobného rozsahu na Slovensku, ktorému sa podarilo úplne implementovať publikované služby i na Ústredný portál verejnej správy (www.slovensko.sk). Na strane úradu sa tým významne znížila prácnosť a chybovosť, čím sa zvýšila celková efektivita.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá