27.3.2013 0 Comments

Softec vyvinul za rekordne krátku dobu webovú aplikáciu pre ČSOB Poisťovňu

Popredná slovenská IT spoločnosť Softec vyvinula pre ČSOB Poisťovňu webovú aplikáciu Biznis Plus určenú na podporu sprostredkovaného predaja poistenia pre malých a stredných podnikateľov (SME) - napr. poistenia majetku, zodpovednosti, a pod. Aplikácia by mala výrazne zjednodušiť prácu interným aj externým predajcom poisťovne a zároveň znížiť ich chybovosť. Doposiaľ museli mnoho úkonov vykonávať ručne.

Spomínaná aplikácia bola poisťovni dodaná v rekordne krátkom čase. Od podpisu zmluvy po odovzdanie ubehli len necelé štyri mesiace, a to vrátane vianočných sviatkov (september 2012 - január 2013). V súčasnej dobe už beží aplikácia v pilotnej prevádzke (zatiaľ ju využíva len vlastná predajná sieť poisťovne). Pre Softec Group je to prvý projekt pre túto poisťovňu i celú skupinu KBC. Okrem zjednodušenia návrhu poistnej zmluvy a celkového skvalitnenia práce predajcov by mala znížiť aj riziko zle uzavretých zmlúv.

Aleš Mičovský, výkonný riaditeľ Softec Group: „Využili sme predchádzajúce skúsenosti s aplikáciami na predaj iných poistných produktov, naše znalosti princípov SME produktov a technologické schopnosti našich vývojárov. Bola to pre nás nová skúsenosť. Za najväčší úspech však považujem, že sa nám podarilo klienta presvedčiť, že nie sme len čisto softvérovou firmou, ale máme aj hlboké znalosti z oblasti poisťovníctva."

Vývoj tejto predajnej aplikácie bol omnoho zložitejší než bežných aplikácií zameraných na predaj poistenia domácnosti, cestovného poistenia alebo poistenia motorových vozidiel. Navyše sa nejedná o masový produkt. Samotná aplikácia obsahuje cca 1 100 položiek, ktoré medzi sebou súvisia, verne odrážajú nielen štruktúru a pravidlá samotného poistného produktu, ale sú v nich zakomponované aj biznis procesy správy obchodných prípadov, ktoré sú v pozadí.

„Aplikácia umožní našim predajcom pomerne jednoducho pripraviť pre klienta niekoľko verzií ponuky, vytlačiť ich a postupne s ním doladiť ponuku až k podpisu zmluvy. Navyše dokáže kontrolovať súvislosti a upozorniť na prípadné chyby, aby nedošlo k uzatvoreniu zlej zmluvy", vysvetľuje Ing. Peter Lukács, riaditeľ Odboru underwritingu a produktového manažmentu SME ČSOB Poisťovne.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá