Image
4.1.2013 0 Comments

Sociálna poisťovňa dostane na elektronizáciu služieb 12 mil. eur

socialna_poistovna.JPG Na elektronizáciu služieb Sociálnej poisťovne (SP) pôjde 12 mil. eur. Ministerstvo financií (MF) SR ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS) totiž uzavrelo zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na uskutočnenie projektu s názvom Elektronické služby Sociálnej poisťovne pre vybrané oblasti služieb na úseku sociálneho poistenia. Uvedením systému poskytovania elektronických služieb do prevádzky tak podľa rezortu financií SP odbremení občanov od administratívnej záťaže v oblasti nemocenského a dôchodkového poistenia.

Nové elektronické služby umožnia SP prevziať povinnosť informovať zamestnávateľa o vzniku a trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca a období vylúčenia platenia poistného z tohto dôvodu. Jednoduchší by mal byť aj prevod dôchodkových práv v prípade zamestnancov inštitúcií a organizácií Európskej únie (EÚ). "Transparentnosť výkonu sociálneho poistenia a jeho kontrola bude podporená elektronickými službami zameranými na spracovanie žiadostí a podnetov občanov, vrátane vykonania príslušnej kontroly," uvádza rezort financií. Účinnejšia by mala byť aj ochrana voči zneužívaniu systému sociálneho poistenia a neoprávnenému poberaniu dávok.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá