Image
26.6.2014 0 Comments

So Skimo TV si váš obľúbený seriál pozriete za 3 minúty

Frasier.jpg Niekedy jednoducho nemáte dostatok času, aby ste si pozreli svoj obľúbený seriál. Najmä pokiaľ ide o titul, ktorého diel trvá aj 40 minút. Našťastie je vo vývoji služba, ktorá podobné problémy časom aspoň čiastočne vyrieši. Už sa vám tak nestane, že premárnite hodinu svojho času sledovaním dielu alebo filmu, ktorý vás nezaujal, prípadne že budete mimo obrazu, keď sa o najnovšej epizóde budú rozprávať vaši kolegovia v práci či spolužiaci.

Bývalý zamestnanec Motoroly Vasu Srinivasan a Dave Penny prichádzajú so službou Skimo TV, ktorá vám v podstate vytvorí tzv. highlight požadovaného videa. A nezáleží na tom, či ide o zahraničnú tvorbu alebo slovenský seriál. Televízna tvorba podľa vyjadrení vývojárov obsahuje znaky indikujúce dôležitú scénu a Skimo TV práve takéto scény vyhľadáva, aby vám zabezpečil čo najlepší prehľad o danom videu, či už ide o 20-minútovú epizódu seriálu, alebo film.

Samozrejme, nie je nič lepšie ako pozrieť si svoj obľúbený seriál celý. No v časovej tiesni budete radi, keď voľnú chvíľu nepremrháte epizódou, ktorá vás sklame. Pomocou Skimo TV si vyberiete diel alebo film, ktorý vás ihneď zaujme, a následne si ho môžete pozrieť celý. So Skimo TV tak idete „na istotu".

Aplikácia, ktorá pre vás vytvorí spomínaný zostrih, ešte nie je verejne dostupná, no Srinivasan na svojom kanáli YouTube uverejnil niekoľko videí, ktoré demonštrujú prácu tejto služby. Väčšinou ide o 30-sekundové scény spojené do jedného celku. Ako príklad si tvorcovia vybrali kedysi aj u nás veľmi populárny sitcom Frasier.

Z novších seriálov stojí za zmienku Braking Bad alias Perníkový tatko, ktorého jednu celú sériu pomocou Skimo TV zhliadnete v priebehu 20 minút.


Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá