Image
18.8.2014 0 Comments

Snowden sa rozhovoril o pomeroch v NSA, išiel by aj do väzenia ak by to malo zmysel

ITN_chlap.jpg Whistleblower Edward Snowden v rozhovore zverejnenom v stredu uviedol, že jeho niekdajší zamestnávateľ, americká Národná bezpečnostná agentúra (NSA), odpočúva jeho komunikáciu po celý čas jeho pobytu v ruskom azyle.

V dlhom rozhovore pre magazín Wired bývalý spolupracovník NSA tiež povedal, že by sa rád vrátil domov do USA. Pokojne by vraj za zverejnenie obrovského množstva dát opisujúcich praktiky agentúry strávil aj nejaký čas vo väzení, keby to prispelo k nastoleniu poriadku v amerických tajných službách.

„Už som povedal vláde, že by som šiel dobrovoľne do väzenia, keby to malo nejaký zmysel," povedal Snowden. „Viac ako o seba sa zaujímam o svoju krajinu. Nesmieme však dovoliť, aby sa zákony stali politickou muníciou. Rovnako tak nemôžeme súhlasiť so zastrašovaním ľudí, ktorí sa zasadzujú o svoje práva. Nechcem byť toho súčasťou."

Snowden v rozhovore tiež uviedol, že za sebou zámerne nechal určité digitálne stopy tak, aby NSA vedela, ktoré dáta a ktoré tajné dokumenty si vzal so sebou, keď pred 14 mesiacmi opustil prácu pre NSA na Havaji. Nesúhlasí napríklad s údajom v správe NSA, podľa ktorej si mal so sebou zobrať 1,7 milióna súborov. Nečakal vraj, že budú zamestnanci agentúry až takí neschopní.

Poslednou kvapkou pri práci pre NSA bola pre Snowdena operácia Monstermind, čo je program určený na rozpoznanie malvéru, ktorý sa môže zdrojmi infekcie „pomstiť" úplne bez zásahu ľudského používateľa. Podľa Snowdena môže ľahko dôjsť k omylu a program môže poškodiť úplne nevinný cieľ.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá