Image
27.9.2016 0 Comments

Smartfóny Xiaomi budú dostupné v Európskej únii vďaka distribučnému partnerstvu so spoločnosťou ABC Data

Spoločnosť ABC Data, ktorá sa zaoberá distribúciou IT hardwaru a spotrebnej elektroniky dnes oznámila, že bola menovaná v Európskej únii oficiálnym partnerom popredného výrobcu smatfónov Xiaomi. V regióne bude distribuovať produkty Xiaomi najskôr v Poľsku, neskôr chystá svoje aktivity rozvíjať aj v ďalších krajinách strednej a východnej Európy.

ABC Data, jediný regionálny distribútor spotrebnej elektroniky a IT vybavenia na ôsmych kľúčových trhoch strednej a východnej Európy, bude ponúkať trojicu modelov smartfónov Xiaomi: Mi 5, Redmi Note 3 a Redmi 3S. V nasledujúcom roku sa ponuka zrejme rozšíri o ďalšie kategórie ako su fitness náramky, audioprístroje a prenosné batérie.

„Xiaomi je jedným z najrýchlejšie rastúcich dodávateľov na svete. Počas niekoľko málo rokov sa táto spoločnosť premenila na globálneho hráča. O to viac nás teší, že sa ABC Data stáva prvým oficiálnym distributérom Xiaomi nielen v Poľsku, ale aj v Európskej únii. Som presvedčená, že sa produkty a riešenia tohto nášho partnera budú tešiť veľkej obľube, pretože ponúkajú vysokú kvalitu za dostupnú cenu,“ komentuje Ilona Weissová, prezidentka správnej rady spoločnosti ABC Data S.A.

Poľsko je kľúčový trh Európskej únie
„Poľsko je pre nás, podobne ako ďalšie krajiny strednej a východnej Európy, dôležité z niekoľkých dôvodov. Tento región je charakteristický pomerne veľkou kapacitou pre uplatnenie nových výrobkov a rastom. Chceme z tohoto trendu ťažiť a máme veľkú radosť, že nám partnerstvo so spoločnosťou ABC Data pomôže rozvíjať našu obchodnú činnosť. Som si istý, že s takto skúseným a silným partnerom dosiahneme naše strategické ciele,“ uviedol Alex Wu, riaditeľ predaja pre región strednej a východnej Európy spoločnosti Xiaomi.

Relatívne vysokú mieru rastu na trhu so spotrebnou elektronikou a IT vybavením už predpovedali analytické agentúry IDC a PMR: do roku 2018 by objem trhu distributérov v strednej a východnej Európe mal vzrásť zo súčasných 15 miliárd na 18 miliárd dolárov, čo predstavuje nárast o 20%, pričom v západnej Európe má ísť o zvýšenie objemu z 95 na 100 miliárd dolárov, čiže o 5% rast.

Spoločnosť ABC Data dokáže zabezpečiť distribúciu v strednej a východnej Európe
ABC Data sa najskôr zameria na distribúciu produktov Xiaomi na poľskom trhu. Do budúcnosti sa ale spolupráca pravdepodobne rozšíri na ďalšie krajiny EÚ, kde spoločnosť ABC Data priamo pôsobí: na Českú republiku, Estónsko, Litvu, Lotyšsko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko.

„Sme jediným regionálnym distribútorom, ktorý priamo pôsobí na ôsmych uvedených trhoch. V strednej a východnej Európe pravidelne spolupracujeme s viac ako 13 000 predajcami. Žiaden iný distribútor neponúka v tomto regióne tak rozsiahly predajný kanál – vrátane infraštruktúry a skladovej logistiky. Vďaka štvorici logistických centier vo Varšave, Sosnovci, Bukurešti a Budapešti dokáže ABC Data zaistiť rýchle a bezpečné doručenie na akékoľvek miesto v strednej a východnej Európe a poskytovať svojim globálnym obchodným partnerom účinnú podporu v ich rozvoji,“ vysvetľuje Weissová.

Výhody plynúce zo silnej pozície v distribúcii telekomunikačným operátorom
Spoločnosť ABC Data získala právo distribuovať produkty a riešenia Xiaomi na poľskom trhu vďaka svojej veľkosti a silnej pozícii. V Poľsku je trhovým lídrom a ovláda 23% trhu distribúcie spotrebnej elektroniky a IT vybavenia. V distribúcii telekomunikačným operátorom má dokonca ešte vyšší podiel – približne 60%- To je dôležitý faktor pre spoločnosť Xiaomi, ktorá verí vo vybudovanie silného postavenia najmä v segmente smartfónov.

Telekomunikační operátori v Poľsku zabezpečujú viac než polovicu predaja mobilných zariadení koncovým zákazníkom. „Čím je teda vyšší podiel na distribúcii cielenej na telekomunikačných operátorov, tým rýchlejšie môžete v Poľsku rozvíjať svoje podnikanie a zároveň si vytvoriť základňu pre ďalšiu expanziu na okolité trhy. Veríme, že ABC Data dokáže spoločnosť Xiaomi podporovať aj v tejto fáze. Sme na to plne pripravení,“ uisťuje Weissová.

Stredná a východná Európa ako strategický región z pohľadu globálnych dodávateľov
V snahe podporovať svojich globálnych partnerov vytvorila tento rok spoločnosť ABC Data regionálnu štruktúru vedenia, ktorá zodpovedá za nákup, predaj, logistiku financie, technológie a komunikáciu. S podporou miestnych pobočiek vedených českými, litovskými, slovenskými, rumunskými a maďarskými manažérmi umožňuje ABC Data nová štruktúra zjednodušiť medzinárodné fungovanie a zároveň posilniť úspory z rozsahu.

„Z našich investícií môžu mať prospech všetci naši globálni partneri, vrátane spoločnosti Xiaomi. Jej stratégia dokonale zapadá do toho, čomu rozumieme a aj do našich snáh neustále upevňovať postavenie spoločnosti ABC Data ako regionálneho lídra v distribúcii IT,“ zhrnula Ilona Weissová. „Naviazanie spolupráce so spoločnosťou Xiaomi však nie je dôležité iba pre nás v ABC Data, ale pre celú strednú a východnú Európu. Potvrdzuje sa totiž, že z pohľadu globálnych dodávateľov už tieto trhy neležia na periférii, ale predstavujú strategický región, ktorý im môže ponúknuť dynamický rozvoj.“

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá