15.2.2012 0 Comments

Smartfóny Sony Ericsson XperiaTM získali štyri ocenenia iF Design Award

Spoločnosť Sony Ericsson oznámila, že získala štyri ocenenia 2012 iF product design awards za produktový dizajn v kategórii telekomunikácií. Smartfón  XperiaTM active získal najvyššie uznanie a bol ocenený zlatom. Komplexné kritériá poroty iF zahŕňali kvalitu dizajnu a konečného prevedenia, výber materiálov, dopad na životné prostredie a rozsah funkcií. Slávnostné odovzdávanie cien sa konalo 9. februára v  Mníchove.     

„Smartfón XperiaTM active odráža naše odhodlanie poskytovať aktívnym užívateľom telefóny s úžasným dizajnom tak navonok, ako aj vo vnútri,“ povedala Jeanna Kimbré, riaditeľka kreatívneho produktového dizajnu spoločnosti Sony Ericsson. „Dizajn bol vždy základným kameňom toho, ako pristupujeme k inováciám a na tomto úspechu budeme stavať i pri novom jazyku ikonického dizajnu, ktorý predstavíme ako súčasť nášho portfólia pre rok 2012.“  

Špeciálne zlaté ocenenie pre XperiaTM active
Zlatá cena  za produktový dizajn - iF product design gold award – je ocenením toho najlepšieho dizajnu v odvetví telekomunikácií. XperiaTM active sa vyznačuje dotykovým displejom odolným voči poškriabaniu, ktorý sa dá obsluhovať dokonca aj s mokrými prstami a pýši sa i technológiou, vďaka ktorej je displej čitateľný i pri jasnom slnečnom svetle.  

„Spoločnosti Sony Ericsson srdečne blahoželáme k zisku ich prvej zlatej ceny v súťaži iF.  XperiaTM active je vysoko funkčný smartfón s veľmi elegantným dizajnom. Najmä pre športujúcich užívateľov je voľbou číslo jedna a jeho odolnosť voči vode a prachu z neho robí skutočne výnimočný produkt – je symbiózou funkčnosti a elegancie,“ uviedol Ralph Wiegmann, generálny riaditeľ  iF International Forum Design GmbH v Hanoveri.

Spoločnosť Sony Ericsson si dala záležať na výbere materiálov pre XperiaTM active, s cieľom uplatniť čo najlepšiu estetiku a zabezpečiť, aby tento smartfón bol odolný, šetrný k životnému prostrediu a tiež funkčný. Displej je osadený do robustného hliníkového rámu, ktorý ho chráni a zároveň stelesňuje podstatu smartfónu – praktickú eleganciu.  

Rad smartfónov XperiaTM – dizajny, ktoré získavajú ocenenia

V rámci súťaže  iF awards bol ocenený širší rad smartfónov XperiaTM  a ceny za produktový dizajn získali XperiaTM ray, Mix Walkman a XperiaTM mini pro. Rozsah ocenení potvrdzuje odhodlanie spoločnosti Sony Ericsson vytvárať v rámci celého portfólia smartfóny s nádherným dizajnom bez toho, aby dizajn bol na úkor funkcionality.

  • XperiaTMray ponúka štíhly ale dynamický tvar, ktorý dokonale sadne do dlane používateľa. Hliníkové bočné strany dodávajú tomuto produktu prvotriedny výraz a pozitívny dotykový vnem.  
  • Vymeniteľný pás na smartfóne Mix Walkman umožňuje používateľom vyjadriť svoju osobnosť prostredníctvom telefónu. Precíznosť čistej prednej plochy spojená s jemným zakrivením v zadnej časti tvorí produkt, ktorý je na dotyk výrazne odlišný.  
  • XperiaTM mini pro sa pýši QWERTY klávesnicou, ktorá umožňuje rýchle písanie a spojenie vyberaných lakov, reflexných metalických a farebných doplnkov tvorí štýlový, svieži a energický vzhľad.

Ocenenia iF product design awards sú medzinárodne uznávaným hodnotením úspešného dizajnu a symbolom výnimočných výsledkov v oblasti dizajnu.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá