Image
9.8.2016 0 Comments

Smartfón Xiaomi Redmi Pro prichádza v troch verziách. Všetky majú OLED, 10-jadrový procesor a duálny fotoaparát

Čínsky výrobca Xiaomi nedávno predstavil nový smartfón zo svojho úspešného radu Redmi. Redmi Pro má celokovové unibody telo s brúseným kovovým povrchom. 2.5D sklo na prednej strane pokrýva 5,5-palcový full HD displej OLED. Hoci niektoré smartfóny Xiaomi vrátane Redmi Note 3 mali snímač odtlačkov prsta na zadnej strane, tentoraz bol presunutý dopredu a vložený do fyzického tlačidla Home pod displejom. Uvoľnil sa tým priestor na duálny fotoaparát, ktorý sa tak objavuje v prvom cenovo dostupnom smartfóne.

Vzadu je teda primárny 13 Mpx fotoaparát so snímačom Sony IMX258 so svetelnosťou F2.0 a fázovým zaostrovaním, pod ktorým sa nachádza dvojfarebný LED blesk. Nižšie je umiestnený ďalší 5 Mpx fotomodul od Samsungu, ktorý poskytuje informácie o hĺbke scény.

K dispozícii budú tri varianty Redmi Pro. Verzie s 32 a 64 GB úložiskom budú mať 3 GB RAM. High-end 128 GB model bude disponovať 4 GB operačnej pamäte. Rozdiel bude aj v procesore – 64 GB a 128 GB verzie bude poháňať desaťjadrový 64-bitový SoC MediaTek Helio X25, základný 32 GB model bude vybavený 10-jadrovým procesorom MediaTek Helio X20.

Z ďalších hardvérových špecifikácií treba spomenúť port USB typu C, veľkú 4500 mAh batériu, ktorá sľubuje dlhú výdrž, a podporu dvoch SIM kariet, pričom druhý slot na SIM sa dá využiť na rozšírenie úložiska. Zariadenie podporuje rýchle nabíjanie. Pobeží na ňom operačný systém MIUI 8 OS, založený na Androide 6.0.1 Marshmallow.

Pokiaľ ide o ceny, základný model bude stáť v prepočte 225 dolárov, za 64 GB a 128 GB varianty s procesorom Helio X25 bude treba zaplatiť 255, resp. 300 dolárov.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá