Image
26.3.2015 0 Comments

Smart náramok Googlu má pomôcť v boji proti rakovine

google.jpg Google sa zapojil do boja proti jednej z najnebezpečnejších chorôb tohto storočia - rakovine. Už pred istým časom sa objavili v médiách správy o tom, že spoločnosť pripravuje pilulku, ktorá by mohla pomocou nanočastíc odlíšiť v ľudskom tele rakovinové bunky od tých zdravých. Na projekte pracoval tím z laboratória Google X pod vedením molekulárneho biológa Dr. Andrewa Conrada.

V týchto dňoch bola publikovaná informácia svedčiaca o tom, že technologický gigant v tomto svojom úsilí nepoľavil a do boja proti zákernej chorobe chce zapojiť aj zariadenie z oblasti wearable. Dokumentácia k jeho patentovej prihláške opisuje zariadenie, ktoré by sa dalo nosiť na zápästí podobne ako smart hodinky.

google_band.jpg

Náramok je postavený na procese „forézie nanočastíc", teda schopnosti prenášať energiu do ľudského tela prostredníctvom rádiových frekvencií, magnetických polí, akustických impulzov, infračerveného žiarenia a pod.

google_band2.jpg

A tu sa opäť dostáva k slovu už spomínaná pilulka. Nanočastice z nej by mali spôsobiť, že rakovinové bunky začnú žiariť, čo umožní náramku zistiť ich presnú polohu v rámci tela.

google_nanoparticles.jpg

Len čo budú choré bunky odhalené, magnetická energia sa použije na ich odstránenie z krvného riečiska a napokon aj z tela pacienta.

Ale použitie takéhoto náramku by sa mohlo rozšíriť aj na boj s inými ochoreniami. Mohol by napríklad zisťovať prítomnosť niektorých proteínov, ktoré sa podieľajú na rozvoji Parkinsonovej choroby. Takže pacienti so sklonom k ​​rozvoju tohto ochorenia by mohli nosiť smart náramok, aby sa spomalil nástup choroby.


Samozrejme, nemožno očakávať, že by sa tento vynález stal komerčne dostupným už v dohľadnom čase. No každopádne je to zaujímavý nápad, ktorý má v sebe značný potenciál.

Zdroj: news.softpedia.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá