Image
26.3.2015 0 Comments

Smart náramok Googlu má pomôcť v boji proti rakovine

google.jpg Google sa zapojil do boja proti jednej z najnebezpečnejších chorôb tohto storočia - rakovine. Už pred istým časom sa objavili v médiách správy o tom, že spoločnosť pripravuje pilulku, ktorá by mohla pomocou nanočastíc odlíšiť v ľudskom tele rakovinové bunky od tých zdravých. Na projekte pracoval tím z laboratória Google X pod vedením molekulárneho biológa Dr. Andrewa Conrada.

V týchto dňoch bola publikovaná informácia svedčiaca o tom, že technologický gigant v tomto svojom úsilí nepoľavil a do boja proti zákernej chorobe chce zapojiť aj zariadenie z oblasti wearable. Dokumentácia k jeho patentovej prihláške opisuje zariadenie, ktoré by sa dalo nosiť na zápästí podobne ako smart hodinky.

google_band.jpg

Náramok je postavený na procese „forézie nanočastíc", teda schopnosti prenášať energiu do ľudského tela prostredníctvom rádiových frekvencií, magnetických polí, akustických impulzov, infračerveného žiarenia a pod.

google_band2.jpg

A tu sa opäť dostáva k slovu už spomínaná pilulka. Nanočastice z nej by mali spôsobiť, že rakovinové bunky začnú žiariť, čo umožní náramku zistiť ich presnú polohu v rámci tela.

google_nanoparticles.jpg

Len čo budú choré bunky odhalené, magnetická energia sa použije na ich odstránenie z krvného riečiska a napokon aj z tela pacienta.

Ale použitie takéhoto náramku by sa mohlo rozšíriť aj na boj s inými ochoreniami. Mohol by napríklad zisťovať prítomnosť niektorých proteínov, ktoré sa podieľajú na rozvoji Parkinsonovej choroby. Takže pacienti so sklonom k ​​rozvoju tohto ochorenia by mohli nosiť smart náramok, aby sa spomalil nástup choroby.


Samozrejme, nemožno očakávať, že by sa tento vynález stal komerčne dostupným už v dohľadnom čase. No každopádne je to zaujímavý nápad, ktorý má v sebe značný potenciál.

Zdroj: news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá