Image
26.3.2015 0 Comments

Smart náramok Googlu má pomôcť v boji proti rakovine

google.jpg Google sa zapojil do boja proti jednej z najnebezpečnejších chorôb tohto storočia - rakovine. Už pred istým časom sa objavili v médiách správy o tom, že spoločnosť pripravuje pilulku, ktorá by mohla pomocou nanočastíc odlíšiť v ľudskom tele rakovinové bunky od tých zdravých. Na projekte pracoval tím z laboratória Google X pod vedením molekulárneho biológa Dr. Andrewa Conrada.

V týchto dňoch bola publikovaná informácia svedčiaca o tom, že technologický gigant v tomto svojom úsilí nepoľavil a do boja proti zákernej chorobe chce zapojiť aj zariadenie z oblasti wearable. Dokumentácia k jeho patentovej prihláške opisuje zariadenie, ktoré by sa dalo nosiť na zápästí podobne ako smart hodinky.

google_band.jpg

Náramok je postavený na procese „forézie nanočastíc", teda schopnosti prenášať energiu do ľudského tela prostredníctvom rádiových frekvencií, magnetických polí, akustických impulzov, infračerveného žiarenia a pod.

google_band2.jpg

A tu sa opäť dostáva k slovu už spomínaná pilulka. Nanočastice z nej by mali spôsobiť, že rakovinové bunky začnú žiariť, čo umožní náramku zistiť ich presnú polohu v rámci tela.

google_nanoparticles.jpg

Len čo budú choré bunky odhalené, magnetická energia sa použije na ich odstránenie z krvného riečiska a napokon aj z tela pacienta.

Ale použitie takéhoto náramku by sa mohlo rozšíriť aj na boj s inými ochoreniami. Mohol by napríklad zisťovať prítomnosť niektorých proteínov, ktoré sa podieľajú na rozvoji Parkinsonovej choroby. Takže pacienti so sklonom k ​​rozvoju tohto ochorenia by mohli nosiť smart náramok, aby sa spomalil nástup choroby.


Samozrejme, nemožno očakávať, že by sa tento vynález stal komerčne dostupným už v dohľadnom čase. No každopádne je to zaujímavý nápad, ktorý má v sebe značný potenciál.

Zdroj: news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá