Image
20.6.2014 0 Comments

Smart hodinky Moment majú klávesnicu QWERTY a 30-dňovú (!) výdrž batérie

moment_smartwatch.png S inteligentnými hodinkami sa v poslednom čase „roztrhlo vrece", ale takmer všetky majú jednu spoločnú črtu - chýba im elegancia a štýlovosť. No smart hodinky spoločnosti Momentum Lab prichádzajú teraz s vlastnosťami, ktoré môže ponúknuť len málo konkurentov.

Štýlový náramok hodiniek Moment je z nehrdzavejúcej ocele a vlastne ide o 360-stupňový viacbodový dotykový displej s rozlíšením 150 dpi. Podľa výrobcu je to rovnaká plocha, ako ponúkajú v priemere dnešné smartfóny. Hrúbka hrany je 0,9 mm a hmotnosť hodiniek nepresahuje 100 g. Na vrchnej strane sa zobrazuje presný čas a na vnútornej strane úplná klávesnica QWERTY aj s číselným riadkom. Ak teda potrebujete napísať správu, nemusíte vyťahovať smartfón z vrecka.

momentum_smartwatches_keyboard.jpg

„Ak chcete použiť klávesnicu, musíte mierne otočiť zápästím," povedal Ray Fischer, spolumajiteľ Momentum Labs. „Nie je to také nepohodlné, ako si myslíte."


Zámerom výrobcu nie je konkurovať smartfónom, ale poskytnúť ich funkcie vo chvíľach, keď je nevhodné, zbytočné alebo nebezpečné vyberať telefón z vrecka či kabelky.

Hodinky budú vybavené aplikáciami na písanie textových správ, rýchlych odpovedí na IM správy a ďalšiu komunikáciu. Budú obsahovať aj priestor na zásuvné moduly, tzv. snapware. Pôjde o malé hardvérové moduly tretích strán, ktoré hodinkám pridajú nové funkcie.

Batéria s kapacitou 820 mAh by mala na jedno nabitie vydržať 30 dní. Nabíja sa v dokovacej stanici. Medzi vlastnosťami hodiniek výrobca spomína aj možnosť ich použitia vo funkcii diaľkového ovládača rozličných inteligentných zariadení v domácnosti.

Produkt je na 80 % hotový, na jeho dokončenie chce firma 24. júna rozbehnúť kampaň na portáli Kickstarter, ktorej cieľom je získať aspoň 300 000 dolárov na vyrobenie prvej 500-kusovej série hodiniek. Hodinky Moment by sa mali predávať za 230 dolárov.

Zdroj: venturebeat.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá