Image
20.6.2014 0 Comments

Smart hodinky Moment majú klávesnicu QWERTY a 30-dňovú (!) výdrž batérie

moment_smartwatch.png S inteligentnými hodinkami sa v poslednom čase „roztrhlo vrece", ale takmer všetky majú jednu spoločnú črtu - chýba im elegancia a štýlovosť. No smart hodinky spoločnosti Momentum Lab prichádzajú teraz s vlastnosťami, ktoré môže ponúknuť len málo konkurentov.

Štýlový náramok hodiniek Moment je z nehrdzavejúcej ocele a vlastne ide o 360-stupňový viacbodový dotykový displej s rozlíšením 150 dpi. Podľa výrobcu je to rovnaká plocha, ako ponúkajú v priemere dnešné smartfóny. Hrúbka hrany je 0,9 mm a hmotnosť hodiniek nepresahuje 100 g. Na vrchnej strane sa zobrazuje presný čas a na vnútornej strane úplná klávesnica QWERTY aj s číselným riadkom. Ak teda potrebujete napísať správu, nemusíte vyťahovať smartfón z vrecka.

momentum_smartwatches_keyboard.jpg

„Ak chcete použiť klávesnicu, musíte mierne otočiť zápästím," povedal Ray Fischer, spolumajiteľ Momentum Labs. „Nie je to také nepohodlné, ako si myslíte."


Zámerom výrobcu nie je konkurovať smartfónom, ale poskytnúť ich funkcie vo chvíľach, keď je nevhodné, zbytočné alebo nebezpečné vyberať telefón z vrecka či kabelky.

Hodinky budú vybavené aplikáciami na písanie textových správ, rýchlych odpovedí na IM správy a ďalšiu komunikáciu. Budú obsahovať aj priestor na zásuvné moduly, tzv. snapware. Pôjde o malé hardvérové moduly tretích strán, ktoré hodinkám pridajú nové funkcie.

Batéria s kapacitou 820 mAh by mala na jedno nabitie vydržať 30 dní. Nabíja sa v dokovacej stanici. Medzi vlastnosťami hodiniek výrobca spomína aj možnosť ich použitia vo funkcii diaľkového ovládača rozličných inteligentných zariadení v domácnosti.

Produkt je na 80 % hotový, na jeho dokončenie chce firma 24. júna rozbehnúť kampaň na portáli Kickstarter, ktorej cieľom je získať aspoň 300 000 dolárov na vyrobenie prvej 500-kusovej série hodiniek. Hodinky Moment by sa mali predávať za 230 dolárov.

Zdroj: venturebeat.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá