Image
20.6.2014 0 Comments

Smart hodinky Moment majú klávesnicu QWERTY a 30-dňovú (!) výdrž batérie

moment_smartwatch.png S inteligentnými hodinkami sa v poslednom čase „roztrhlo vrece", ale takmer všetky majú jednu spoločnú črtu - chýba im elegancia a štýlovosť. No smart hodinky spoločnosti Momentum Lab prichádzajú teraz s vlastnosťami, ktoré môže ponúknuť len málo konkurentov.

Štýlový náramok hodiniek Moment je z nehrdzavejúcej ocele a vlastne ide o 360-stupňový viacbodový dotykový displej s rozlíšením 150 dpi. Podľa výrobcu je to rovnaká plocha, ako ponúkajú v priemere dnešné smartfóny. Hrúbka hrany je 0,9 mm a hmotnosť hodiniek nepresahuje 100 g. Na vrchnej strane sa zobrazuje presný čas a na vnútornej strane úplná klávesnica QWERTY aj s číselným riadkom. Ak teda potrebujete napísať správu, nemusíte vyťahovať smartfón z vrecka.

momentum_smartwatches_keyboard.jpg

„Ak chcete použiť klávesnicu, musíte mierne otočiť zápästím," povedal Ray Fischer, spolumajiteľ Momentum Labs. „Nie je to také nepohodlné, ako si myslíte."


Zámerom výrobcu nie je konkurovať smartfónom, ale poskytnúť ich funkcie vo chvíľach, keď je nevhodné, zbytočné alebo nebezpečné vyberať telefón z vrecka či kabelky.

Hodinky budú vybavené aplikáciami na písanie textových správ, rýchlych odpovedí na IM správy a ďalšiu komunikáciu. Budú obsahovať aj priestor na zásuvné moduly, tzv. snapware. Pôjde o malé hardvérové moduly tretích strán, ktoré hodinkám pridajú nové funkcie.

Batéria s kapacitou 820 mAh by mala na jedno nabitie vydržať 30 dní. Nabíja sa v dokovacej stanici. Medzi vlastnosťami hodiniek výrobca spomína aj možnosť ich použitia vo funkcii diaľkového ovládača rozličných inteligentných zariadení v domácnosti.

Produkt je na 80 % hotový, na jeho dokončenie chce firma 24. júna rozbehnúť kampaň na portáli Kickstarter, ktorej cieľom je získať aspoň 300 000 dolárov na vyrobenie prvej 500-kusovej série hodiniek. Hodinky Moment by sa mali predávať za 230 dolárov.

Zdroj: venturebeat.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá