Image
17.12.2015 0 Comments

Služba Facebook at Work, zameraná na profesionálov, bude spustená už čoskoro

Profesionálna verzia Facebooku s názvom Facebook at Work by mala byť po roku testovania spustená v najbližších mesiacoch.

Nová služba je zameraná na spoluprácu na pracovisku, no chýbať nebudú ani moduly na zákaznícku podporu. Zamestnancom firiem teda umožní komunikovať medzi sebou aj so zákazníkmi.

Používatelia Facebook at Work si budú musieť vytvoriť špeciálne profily, odlišné od tých existujúcich na Facebooku. Nepôjde však o úplne nové profily, ale o akýsi klon tých existujúcich, ibaže s profesionálnymi údajmi. Pre Facebook at Work spoločnosť vyvíja aj exkluzívne produkty vrátane bezpečnostných nástrojov.

Betatestovanie služby sa začalo v januári, už niekoľko mesiacov ju bezplatne používa viacero veľkých podnikov. Prístup k nej však bol možný len na základe pozvánok. Keď bude služba sprístupnená verejnosti, Facebook plánuje „účtovať pár dolárov na používateľa" za niektoré prémiové služby, ako sú napr. analýzy či zákaznícka podpora.

Rozhranie bude okrem niekoľkých menších výnimiek podobné ako na Facebooku. Pravda, používatelia sa tu nebudú zabávať, ale pracovať.

Novinka môže byť konkurenciou napríklad pre sieť LinkedIn. Na on-line kariérnom trhu sa podľa augustového prieskumu spoločnosti IDC otočí ročne 6 miliárd dolárov.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá