Image
17.12.2015 0 Comments

Služba Facebook at Work, zameraná na profesionálov, bude spustená už čoskoro

Profesionálna verzia Facebooku s názvom Facebook at Work by mala byť po roku testovania spustená v najbližších mesiacoch.

Nová služba je zameraná na spoluprácu na pracovisku, no chýbať nebudú ani moduly na zákaznícku podporu. Zamestnancom firiem teda umožní komunikovať medzi sebou aj so zákazníkmi.

Používatelia Facebook at Work si budú musieť vytvoriť špeciálne profily, odlišné od tých existujúcich na Facebooku. Nepôjde však o úplne nové profily, ale o akýsi klon tých existujúcich, ibaže s profesionálnymi údajmi. Pre Facebook at Work spoločnosť vyvíja aj exkluzívne produkty vrátane bezpečnostných nástrojov.

Betatestovanie služby sa začalo v januári, už niekoľko mesiacov ju bezplatne používa viacero veľkých podnikov. Prístup k nej však bol možný len na základe pozvánok. Keď bude služba sprístupnená verejnosti, Facebook plánuje „účtovať pár dolárov na používateľa" za niektoré prémiové služby, ako sú napr. analýzy či zákaznícka podpora.

Rozhranie bude okrem niekoľkých menších výnimiek podobné ako na Facebooku. Pravda, používatelia sa tu nebudú zabávať, ale pracovať.

Novinka môže byť konkurenciou napríklad pre sieť LinkedIn. Na on-line kariérnom trhu sa podľa augustového prieskumu spoločnosti IDC otočí ročne 6 miliárd dolárov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Internet

Inteligentný bot Google Assistant čoskoro umožní vykonávať platby aj hlasovým príkazom

18.01.2017 00:25

Rozbor Google App pre Android (beta verzia 6.11.13), ktorý  zahŕňa aj službu Assistant, podľa ľudí z XDA Developers ukazuje, že čoskoro by sme mohli uskutočňovať platby pomocou zariadení podporujúcich ...

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá