Image
17.12.2015 0 Comments

Služba Facebook at Work, zameraná na profesionálov, bude spustená už čoskoro

Profesionálna verzia Facebooku s názvom Facebook at Work by mala byť po roku testovania spustená v najbližších mesiacoch.

Nová služba je zameraná na spoluprácu na pracovisku, no chýbať nebudú ani moduly na zákaznícku podporu. Zamestnancom firiem teda umožní komunikovať medzi sebou aj so zákazníkmi.

Používatelia Facebook at Work si budú musieť vytvoriť špeciálne profily, odlišné od tých existujúcich na Facebooku. Nepôjde však o úplne nové profily, ale o akýsi klon tých existujúcich, ibaže s profesionálnymi údajmi. Pre Facebook at Work spoločnosť vyvíja aj exkluzívne produkty vrátane bezpečnostných nástrojov.

Betatestovanie služby sa začalo v januári, už niekoľko mesiacov ju bezplatne používa viacero veľkých podnikov. Prístup k nej však bol možný len na základe pozvánok. Keď bude služba sprístupnená verejnosti, Facebook plánuje „účtovať pár dolárov na používateľa" za niektoré prémiové služby, ako sú napr. analýzy či zákaznícka podpora.

Rozhranie bude okrem niekoľkých menších výnimiek podobné ako na Facebooku. Pravda, používatelia sa tu nebudú zabávať, ale pracovať.

Novinka môže byť konkurenciou napríklad pre sieť LinkedIn. Na on-line kariérnom trhu sa podľa augustového prieskumu spoločnosti IDC otočí ročne 6 miliárd dolárov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá