Image
20.10.2014 0 Comments

Slovenský startup Excalibur vyhral prestížnu súťaž s riešením na overovania identity v internete vecí.

Spoločnosť Excalibur sa s bezpečnostným riešením, ktoré umožní rozšírenie internetu všetkého, stala jedným zo štyroch globálnych víťazov súťaže Cisco IoT (Internet of Things) Security Grand Challenge.

logo copy.jpg

Overovanie identity môže byť bezpečnejšie a pohodlnejšie aj bez hesiel. Slovenský startup Excalibur uspel so svojim bezpečnostným riešením v konkurencii viac ako sto firiem z 33 krajín a stal sa jedným zo štyroch globálnych víťazov prestížnej súťaže Cisco IoT Security Grand Challenge. Výsledky súťaže vyhlásili na Svetovom fóre internetu vecí v americkom Chicagu. V súťaži, ktorej cieľom je podpora inovácií, umožňujúcich rozvoj internetu vecí, získal slovenský víťaz odmenu 75-tisíc dolárov.

„Z bezpečnostného hľadiska sa už dnešný systém overovania identity nestíha prispôsobovať požiadavkám stále viac a viac zariadení a vecí, pripojených na internet," hovorí Ivan Klimek, CEO spoločnosti Excalibur. „Viac ako 90 percent súčasných hesiel neodolá hackerským útokom. Okrem toho je tento systém nepohodlný, registrácie, heslá, opisovanie znakov a overovacie emaily značne znepríjemňujú život užívateľom i poskytovateľom služieb," vysvetľuje.

recognition.jpg

Riešenie od Excaliburu využíva v prvej fáze mobilný telefón, ktorý je dnes najosobnejším zariadením. Smartfón tak slúži ako bezpečnostný prvok pre digitálny svet. Keďže telekomunikační operátori vyžadujú od zákazníkov doklady totožnosti, môžu byť premostením medzi fyzickou a virtuálnou identitou.

Cieľom spoločnosti je však priniesť systém, ktorý by odbúral aj túto vrstvu a umožnil by bezpečné, pohodlné overenie identity, ktoré by zároveň chránilo súkromie užívateľov. Ocenené riešenie je založené na teórii grafov, lokálnej distribuovanej databáze všetkých uskutočnených transakcií (tzv. blockchain) a kontextového povedomia.

B0BOIn-CUAALfXo.png

Excalibur okrem finančnej odmeny získa aj podporu od spoločnosti Cisco vo forme školení, odborného vedenia a sprostredkovania obchodných príležitostí. Slovenský startup bude mať prístup aj k vývoju, testovaniu a pilotnej prevádzke nových technológií.

Pojem internet vecí (Internet of Things, IoT) označuje stále rastúcu sieť zariadení a senzorov, ktoré sú pripojené na internet a navzájom medzi sebou komunikujú. Vytvárajú tak nové možnosti spracovávania informácií z nášho okolia, ktoré sme doteraz nevedeli využiť.

Zvyšné tri ocenenia v kategórii bezpečnostných riešení si podelili tím zo kampusu Carnegie Mellon University v Silicon Valley, tím z Cornell Tech a Rice University v New Yorku a Houstonu a inovátori z Aircloaku a Inštitútu Maxa Plancka pre softvérové systémy z nemeckého Kaiserslauternu.

Viac info: getexcalibur.comMohlo by Vás zaujímať

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Startupy

Slovensko-ruský startup Mishiko, ktorý získal od investorov 2 milióny USD, uvádza na trh inteligentný obojok pre psov

14.09.2016 00:15

Startup Mishiko, zaoberajúci sa vývojom zariadení v oblasti Internetu vecí (IoT), dnes oznámil zahájenie predaja prvého z nich: inteligentného obojku pre psov (www.mishiko.net). Projekt, ktorý od roku ...

Startupy

PR: Energetická Chargebrella vďačí za úspech aj Startup centrum TUKE

05.09.2016 00:10

Startup centrum TUKE podporuje realizáciu tvorivých nápadov. Ponúka im nielen motivačné prostredie, ale aj odborné poradenstvo a výskumnú infraštruktúru. Priestor na rozvoj v ňom našli úspešné startup ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá