Image
4.11.2013 0 Comments

Slovenský startup Datamolino urýchli proces spracovávania faktúr, s nápadom ide do Londýna

Na projekte Datamolino pracujú Slováci, ktorí pred rokom a pol prišli so systémom platieb pomocou QR kódov. Datamolino je ďalším krokom, nová platforma chce automatizovať spracovávanie faktúr a ponúknuť tieto služby aj malým a stredným podnikom.

Hlavným prínosom služby má byť odstránenie manuálneho prepisovania faktúr. Hoci podobný automatizovaný systém využívajú niektoré veľké organizácie, pre malé a stredné spoločnosti je takáto technológia zatiaľ finančne nedostupná.

Datamolino to chce zmeniť. Firmy, ktoré budú systém používať, prepošlú svoje faktúry na registrovanú emailovú adresu. Datamolino z faktúr automaticky vyextrahuje dáta a tie je následne možné importovať do ERP systému, ktorý firma používa.

Vďaka tomu sa šetrí čas, peniaze a znižuje sa aj chybovosť, ktorá pri manuálnom prepisovaní prirodzene vzniká. Služba by mala byť oficiálne spustená približne v polovici budúceho roka, momentálne funguje v štádiu privátnej bety a využívajú ju vybrané spoločnosti.

Tvorcom projektu sa so svojim nápadom poradilo stať súčasťou startup akcelerátora Wayra a od júna tohto roka sú aj členom pražskej Wayra Academy. „Wayra nám poskytla úvodný kapitál, ale aj cenný mentorship a kontakty pri rozvoji nášho projektu," hovorí Ján Korecký, COO projektu.

Práve počas Wayra Global demoDay, ktorý sa bude konať 12. novembra v Londýne, sa Datamolino predstaví v konkurencii 15 najlepších startupov z Wayra akadémií z celého sveta. Projekt nedávno získal aj ocenenie pre najinovatívnejšie riešenie v rámci SAP Startup Fóra, ktoré sa konalo v Bratislave.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá