Image
4.11.2013 0 Comments

Slovenský startup Datamolino urýchli proces spracovávania faktúr, s nápadom ide do Londýna

Na projekte Datamolino pracujú Slováci, ktorí pred rokom a pol prišli so systémom platieb pomocou QR kódov. Datamolino je ďalším krokom, nová platforma chce automatizovať spracovávanie faktúr a ponúknuť tieto služby aj malým a stredným podnikom.

Hlavným prínosom služby má byť odstránenie manuálneho prepisovania faktúr. Hoci podobný automatizovaný systém využívajú niektoré veľké organizácie, pre malé a stredné spoločnosti je takáto technológia zatiaľ finančne nedostupná.

Datamolino to chce zmeniť. Firmy, ktoré budú systém používať, prepošlú svoje faktúry na registrovanú emailovú adresu. Datamolino z faktúr automaticky vyextrahuje dáta a tie je následne možné importovať do ERP systému, ktorý firma používa.

Vďaka tomu sa šetrí čas, peniaze a znižuje sa aj chybovosť, ktorá pri manuálnom prepisovaní prirodzene vzniká. Služba by mala byť oficiálne spustená približne v polovici budúceho roka, momentálne funguje v štádiu privátnej bety a využívajú ju vybrané spoločnosti.

Tvorcom projektu sa so svojim nápadom poradilo stať súčasťou startup akcelerátora Wayra a od júna tohto roka sú aj členom pražskej Wayra Academy. „Wayra nám poskytla úvodný kapitál, ale aj cenný mentorship a kontakty pri rozvoji nášho projektu," hovorí Ján Korecký, COO projektu.

Práve počas Wayra Global demoDay, ktorý sa bude konať 12. novembra v Londýne, sa Datamolino predstaví v konkurencii 15 najlepších startupov z Wayra akadémií z celého sveta. Projekt nedávno získal aj ocenenie pre najinovatívnejšie riešenie v rámci SAP Startup Fóra, ktoré sa konalo v Bratislave.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy 4

Predstavujeme slovenské startupy: FRINX a open source networking

28.12.2016 00:05

FRINX je absolútna novinka na slovenskom aj európskom trhu, zaoberajúca sa open source networkingom. Napriek krátkemu času pôsobenia si spoločnosť stihla vybudovať dobré meno v zahraničí a získala prv ...

Startupy

V budúcnosti budeme zariadenia ovládať cez virtuálnu a rozšírenú realitu myšlienkami

27.12.2016 00:19

Bývalí študenti Michiganskej univerzity založili startup Neurable, ktorý sa zaoberá spôsobmi, ako budeme  komunikovať s našimi zariadeniami v blízkej budúcnosti. Nedávno spoločnosť získala od investor ...

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá