Image
7.4.2014 0 Comments

Slovenský start up Streamstar ide do spolupráce s gigantom JVC

jvc-logo.jpg Prvé streamovacie zariadenie, ktoré je schopné prijímať kamerové signály prostredníctvom verejného internetu, sa zrodilo na Slovensku. Jeho autorom je start up Streamstar a vďaka spolupráci s technologickým koncernom JVC ho plánuje distribuovať do celého sveta.

„Zariadenie je celé vyvíjane na Slovensku a JVC si Streamstar vybral ako partnera, s ktorým chce vstúpiť na celosvetový trh a preniknúť vďaka nemu do oblasti streamingu," priblížil Radoslav Tóth z mladej slovenskej technologickej spoločnosti.

Riešenie Webcastcase funguje spolu s novou sériou JVC kamier , ktoré sú schopné posielať signál po IP sieti priamo do zariadenia, v ktorom je možné strihať záznam z viacero kamier. So zariadením je možné vysielať do platformy Streamstar Cloud , ale aj Youtube alebo Ustream. Prvýkrát sa predstaví 7. apríla tohto roka v Las Vegas na najväčšej svetovej výstave v oblasti televíznych a streamovacích technológií.

Technológia sa následne dostane do celosvetovej distribučnej siete JVC. Začiatkom leta bude dostupná vo viac ako 40 štátoch USA a vo väčšine európskych krajín, v 3. kvartáli by mala byť aj v ostatných častiach sveta . „Streamstar je príkladom malej firmy zo Slovenska , ktorá sa postupne snaží dostať na celosvetový trh s technológiou , ktorá uľahčí výrobu živých prenosov, a teda produkciu obsahu ako takého," priblížil Tóth.

„Webcastcase od Streamstar je produkt, ktorý patrí medzi momentálnu špičku na trhu. Ešte som sa nestretol so systémom, ktorý by mal tak prepracované funkcie pre replay slow-motion a grafiku ako produkt od Streamstaru . Viete ním naživo vyprodukovať a odvysielať futbalový zápas strednej školy tak , aby vyzeral ako World Cup, a to za desatinu nákladov," zhodnotil novú technológiu Dom Robinson, odborník na videotechnológie z renomovaného odborného magazínu v tejto oblasti Streaming Media Magazine.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá