Image
7.4.2014 0 Comments

Slovenský start up Streamstar ide do spolupráce s gigantom JVC

jvc-logo.jpg Prvé streamovacie zariadenie, ktoré je schopné prijímať kamerové signály prostredníctvom verejného internetu, sa zrodilo na Slovensku. Jeho autorom je start up Streamstar a vďaka spolupráci s technologickým koncernom JVC ho plánuje distribuovať do celého sveta.

„Zariadenie je celé vyvíjane na Slovensku a JVC si Streamstar vybral ako partnera, s ktorým chce vstúpiť na celosvetový trh a preniknúť vďaka nemu do oblasti streamingu," priblížil Radoslav Tóth z mladej slovenskej technologickej spoločnosti.

Riešenie Webcastcase funguje spolu s novou sériou JVC kamier , ktoré sú schopné posielať signál po IP sieti priamo do zariadenia, v ktorom je možné strihať záznam z viacero kamier. So zariadením je možné vysielať do platformy Streamstar Cloud , ale aj Youtube alebo Ustream. Prvýkrát sa predstaví 7. apríla tohto roka v Las Vegas na najväčšej svetovej výstave v oblasti televíznych a streamovacích technológií.

Technológia sa následne dostane do celosvetovej distribučnej siete JVC. Začiatkom leta bude dostupná vo viac ako 40 štátoch USA a vo väčšine európskych krajín, v 3. kvartáli by mala byť aj v ostatných častiach sveta . „Streamstar je príkladom malej firmy zo Slovenska , ktorá sa postupne snaží dostať na celosvetový trh s technológiou , ktorá uľahčí výrobu živých prenosov, a teda produkciu obsahu ako takého," priblížil Tóth.

„Webcastcase od Streamstar je produkt, ktorý patrí medzi momentálnu špičku na trhu. Ešte som sa nestretol so systémom, ktorý by mal tak prepracované funkcie pre replay slow-motion a grafiku ako produkt od Streamstaru . Viete ním naživo vyprodukovať a odvysielať futbalový zápas strednej školy tak , aby vyzeral ako World Cup, a to za desatinu nákladov," zhodnotil novú technológiu Dom Robinson, odborník na videotechnológie z renomovaného odborného magazínu v tejto oblasti Streaming Media Magazine.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá