Image
7.4.2014 0 Comments

Slovenský start up Streamstar ide do spolupráce s gigantom JVC

jvc-logo.jpg Prvé streamovacie zariadenie, ktoré je schopné prijímať kamerové signály prostredníctvom verejného internetu, sa zrodilo na Slovensku. Jeho autorom je start up Streamstar a vďaka spolupráci s technologickým koncernom JVC ho plánuje distribuovať do celého sveta.

„Zariadenie je celé vyvíjane na Slovensku a JVC si Streamstar vybral ako partnera, s ktorým chce vstúpiť na celosvetový trh a preniknúť vďaka nemu do oblasti streamingu," priblížil Radoslav Tóth z mladej slovenskej technologickej spoločnosti.

Riešenie Webcastcase funguje spolu s novou sériou JVC kamier , ktoré sú schopné posielať signál po IP sieti priamo do zariadenia, v ktorom je možné strihať záznam z viacero kamier. So zariadením je možné vysielať do platformy Streamstar Cloud , ale aj Youtube alebo Ustream. Prvýkrát sa predstaví 7. apríla tohto roka v Las Vegas na najväčšej svetovej výstave v oblasti televíznych a streamovacích technológií.

Technológia sa následne dostane do celosvetovej distribučnej siete JVC. Začiatkom leta bude dostupná vo viac ako 40 štátoch USA a vo väčšine európskych krajín, v 3. kvartáli by mala byť aj v ostatných častiach sveta . „Streamstar je príkladom malej firmy zo Slovenska , ktorá sa postupne snaží dostať na celosvetový trh s technológiou , ktorá uľahčí výrobu živých prenosov, a teda produkciu obsahu ako takého," priblížil Tóth.

„Webcastcase od Streamstar je produkt, ktorý patrí medzi momentálnu špičku na trhu. Ešte som sa nestretol so systémom, ktorý by mal tak prepracované funkcie pre replay slow-motion a grafiku ako produkt od Streamstaru . Viete ním naživo vyprodukovať a odvysielať futbalový zápas strednej školy tak , aby vyzeral ako World Cup, a to za desatinu nákladov," zhodnotil novú technológiu Dom Robinson, odborník na videotechnológie z renomovaného odborného magazínu v tejto oblasti Streaming Media Magazine.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá