Image
15.1.2015 0 Comments

Slovenský prepojovací uzol SITELiX preberá česká firma NIX.CZ

nix.cz.png České združenie NIX.CZ, ktoré je hardvérovou platformou pre vzájomné prepojenie sietí, v stredu ohlásilo prevzatie jedného z dvoch prepojovacích uzlov v SR, konkrétne slovenského projektu SITELiX. Ako informovalo združenie, slovenský trh s internetovým prepojovaním by tak mal získať partnera, ktorý má skúsenosti s prenosom dát medzi internetovými operátormi.

"Prevzatie projektu SITELiX združením NIX.CZ prinesie spoločnosti SITEL možnosť venovať sa naplno svojim hlavným aktivitám, ktorými sú prevádzkovanie vlastných datacentier, výstavba, prevádzka a servis optických sietí," konštatoval Marián Okres, projektový manažér spoločnosti SITEL, ktorá doteraz prevádzkovala spomínaný projekt.

Zmluva medzi zástupcami oboch spoločností bola podpísaná pred koncom minulého roka. Podľa zverejnených informácií bude projekt SITELiX riadený z Prahy s tým, že súčasní aj budúci zákazníci sa stanú zákazníkmi združenia NIX.CZ. Podľa plánov českej spoločnosti by mal v budúcnosti fungovať projekt SITELiX na rovnakom modeli a rovnakým spôsobom ako český prepojovací uzol. "Po dokončení prevzatia projektu SITELiX bude nasledovať dobudovanie a rozšírenie infraštruktúry do štandardu, ktorý ponúka NIX.CZ v Prahe," priblížil riaditeľ združenia Martin Semrád.

NIX.CZ je spoločnosť, ktorá združuje českých a zahraničných poskytovateľov internetových služieb s cieľom vzájomného prepojenia sietí. V súčasnosti je združenie najväčším neutrálnym prepojovacím uzlom (IXP) v ČR a radí sa medzi desať najväčších IXP v Európe.

Spoločnosť SITEL vznikla v roku 1993 výhradne ako poskytovateľ služieb v konštrukcii metalických trás a optických sietí. Firma prevádzkuje prvé neutrálne slovenské kolokačné centrum SITELPOP (Kolokačné centrum je neutrálny, špecializovaný priestor s riadenou kvalitou prostredia vybudovaný na prevádzku technologických zariadení - pozn. red.) i vlastnú metropolitnú optickú sieť SITELNET v Bratislave a v Košiciach.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá