Image
15.1.2015 0 Comments

Slovenský prepojovací uzol SITELiX preberá česká firma NIX.CZ

nix.cz.png České združenie NIX.CZ, ktoré je hardvérovou platformou pre vzájomné prepojenie sietí, v stredu ohlásilo prevzatie jedného z dvoch prepojovacích uzlov v SR, konkrétne slovenského projektu SITELiX. Ako informovalo združenie, slovenský trh s internetovým prepojovaním by tak mal získať partnera, ktorý má skúsenosti s prenosom dát medzi internetovými operátormi.

"Prevzatie projektu SITELiX združením NIX.CZ prinesie spoločnosti SITEL možnosť venovať sa naplno svojim hlavným aktivitám, ktorými sú prevádzkovanie vlastných datacentier, výstavba, prevádzka a servis optických sietí," konštatoval Marián Okres, projektový manažér spoločnosti SITEL, ktorá doteraz prevádzkovala spomínaný projekt.

Zmluva medzi zástupcami oboch spoločností bola podpísaná pred koncom minulého roka. Podľa zverejnených informácií bude projekt SITELiX riadený z Prahy s tým, že súčasní aj budúci zákazníci sa stanú zákazníkmi združenia NIX.CZ. Podľa plánov českej spoločnosti by mal v budúcnosti fungovať projekt SITELiX na rovnakom modeli a rovnakým spôsobom ako český prepojovací uzol. "Po dokončení prevzatia projektu SITELiX bude nasledovať dobudovanie a rozšírenie infraštruktúry do štandardu, ktorý ponúka NIX.CZ v Prahe," priblížil riaditeľ združenia Martin Semrád.

NIX.CZ je spoločnosť, ktorá združuje českých a zahraničných poskytovateľov internetových služieb s cieľom vzájomného prepojenia sietí. V súčasnosti je združenie najväčším neutrálnym prepojovacím uzlom (IXP) v ČR a radí sa medzi desať najväčších IXP v Európe.

Spoločnosť SITEL vznikla v roku 1993 výhradne ako poskytovateľ služieb v konštrukcii metalických trás a optických sietí. Firma prevádzkuje prvé neutrálne slovenské kolokačné centrum SITELPOP (Kolokačné centrum je neutrálny, špecializovaný priestor s riadenou kvalitou prostredia vybudovaný na prevádzku technologických zariadení - pozn. red.) i vlastnú metropolitnú optickú sieť SITELNET v Bratislave a v Košiciach.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá